Ухвала
від 16.01.2025 по справі 461/293/25
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/293/25

Провадження № 1-кс/461/418/25

УХВАЛА

про накладення арешту на майно

16.01.2025 слідча суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшої слідчої СУ ГУНП у Львівській області капітана поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 про накладення арешту на майно, -

в с т а н о в и л а:

До Галицькогорайонного судум.Львова звернуласяз клопотанням старша слідча СУ ГУНП у Львівській області капітан поліції ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №42025140000000006 від 08.01.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України, про накладення арешту на майно, яке було вилучене 14.01.2025 під час проведення огляду території відкритих площадок Стрийського відділення складського господарства та розподільчої логістики філії газопромислового управління «Львівгазвидобування» АТ «Укргазвидобуваня» за адресою: Львівська область, Стрийський район, с.Угерсько, вул.Жидачівська, 56

В обґрунтування клопотання зазначає, що Слідчим управлінням ГУНП у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42025140000000006 від 08.01.2025, за фактом розтрати бюджетних коштів службовими особами, шляхом зловживання своїм службовим становищем в умовах воєнного стану, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191 КК України.

Так,у відповідностідо матеріалів,що слугувалипідставою длявнесення відомостейдо ЄРДРвстановлено,що АТ «Укргазвидобування»,в грудні2023року проведенотендер назакупівлю мастильнихзасобів (оливамастильна моторнадо газокомпресорів AJAX)для забезпеченняпотреб філійГПУ.«Шебелинкагазвидобування»,ГПУ «Полтавагазвидобування» таГПУ «Львівгазвидобування»на загальнусуму 8млн.778тис.грн.За результатамитендеру вигралакомпанія ТОВ«АТП 929» (ЄРДПОУ 42545179, зареєстроване за адресою: м. Дніпро, вул. Старокозацька, буд. 49).

На теперішнійчас єпідстави вважати,що тендернадокументація ТОВ«АТП 929»не відповідає вимогам тендеру,а самепідприємство надалонедостовірні відомостіщодо виробника татехнічних якостейПММ (вдокументах зазначенокраїна виробник Узбекистан, а по факту Україна). Також, у паспорті, який надала ТОВ «АТП 929» (№?0121 від 10.12.2023) відсутні відомості щодо можливості застосування даної оливи в газокомпресорах AJAX, а також відомості, що дана олива має відповідність класу в?язкості «15W-40», як це вимагалось технічними вимогами.

Однак, незважаючи на вказані порушення посадові особи АТ «Укргазвидобування» можливо перебуваючи у змові із представниками приватних структур, акцептувати пропозицію, в результаті чого був укладений вищезазначений договір. В подальшому, з метою привласнення коштів ТОВ «АТП 929» здійснило поставку товару на філію газопромислового управління «Львівгазвидобування» на суму 2 млн. 862 тис. грн., яке не відповідає якісним характеристикам та не придатне до використання (олива не відповідає технічним вимогам заявленим у тендерній документації за показниками температури застигання та вмісту механічних домішок). В результаті вказаних протиправних дій, державному підприємству поставлено неякісний товар, який не може використовуватись для роботи газокомпресорів. На даний час, вказане мастило не використовується у діяльності газокомпресорів та зберігається на складах ГПУ «Львівгазвидобування», оскільки постачальник відмовляється здійснити заміну.

У ході досудового розслідування, 14.01.2025 на підставі добровільної згоди начальника Стрийського відділення складського господарства та розподільчої логістики (надалі СВ СГРЛ) філії газопромислового управління (далі ГПУ) «Львівгазвидобування» АТ «Укргазвидобуваня» проведено огляд території відкритих площадок для зберігання та складських приміщень, які розташовані та території СВ СГРЛ філії ГПУ «Львівгазвидобування» АТ «Укргазвидобуваня» за адресою: Львівська область, Стрийський район, с.Угерсько, вул.Жидачівська, 56, під час якого виявлено та вилучено 10 (десять) пластикових ємностей (контейнерів), що зафіксовані у металевому каркасі (обрешітці для транспортування), у яких зберігається олива мастильна моторна до газокомпресорів AJAX, ємністю 10000 літрів.

14.01.2025 вилучені в ході огляду 10 (десять) пластикових ємностей (контейнерів), що зафіксовані у металевому каркасі (обрешітці для транспортування), у яких зберігається олива мастильна моторна до газокомпресорів AJAX, ємністю 10000 літрів визнано речовим доказом у кримінальному провадженні.

У відповідності до ч.1 ст.98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Беручи до уваги вищенаведене, а також те, що вилучені під час огляду території ємності (контейнери) із вмістом оливи мастильної до газокомпресорів AJAX можуть зберігати на собі сліди вчинення злочину або містити інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, а такожмістити інформаціюпро обставинийого вчиненнята причетнихосіб,а томуєнеобхідним для долучення до матеріалів кримінального провадження з метою використання його у доказуванні, отримання постійного безперешкодного доступу до нього, недопущення відчуження, зміни або знищення.

Відповідно до ч.5 ст.171 клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.

У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ст. 235 КПК України, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.

Відповідно до ч.1 ст.170 КК України арештом майна є тимчасове до скасування у встановленому КПК України порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або можу бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Застосування заходів забезпечення кримінального провадження шляхом накладення арешту на вище вказані речі та документи, обумовлено тим, що їх незастосування призведе до його використання (ч.ч. 1, 11 ст.170 КПК України).

Враховуючи вищенаведене, а також з метою досягнення дієвості цього кримінального провадження, необхідно накласти арешт на вилучені під час огляду території відкритих площадок Стрийського відділенняскладського господарствата розподільчоїлогістики філіїгазопромислового управління«Львівгазвидобування» АТ«Укргазвидобуваня» заадресою:Львівська область,Стрийський район,с.Угерсько,вул.Жидачівська,56, а саме: 10 (десять) пластикових ємностей (контейнерів), що зафіксовані у металевому каркасі (обрешітці для транспортування), у яких зберігається олива мастильна моторна до газокомпресорів AJAX, ємністю 10000 літрів, з метою забезпечення подальшого призначення судових експертиз по вилучених предметах, оскільки є підстави вважати, що такі зберегли на собі сліди вчинення злочину або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

У зв`язку з викладеним, просить клопотання задовольнити.

Слідча у судове засідання не з`явилася, просила у клопотанні проводити слухання справи без її участі та без участі прокурора.

Враховуючи положення ч. 2 ст. 172 КПК України, з метою забезпечення арешту майна, слідча суддя вважає за можливе провести судовий розгляд без повідомлення власника майна.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши та перевіривши клопотання та долучені до нього матеріали, слідча суддя приходить до таких висновків.

Слідча суддя встановила, що відділом розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ Національної поліції у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12024140000001243 від 30.12.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.

Так,13.01.2025проведено обшук у службовому кабінеті ОСОБА_5 , що знаходиться у приміщенні Сокальської дільниці Червоноградського управління експлуатації газового господарства за адресою: Львівська область, Шептицький район, м. Сокаль, вул. І. Франка, 31, під час якого виявлено та вилучено:

-розписку від 13.01.2025 між ОСОБА_5 та ОСОБА_6 на 1 арк.;

-грошові кошти в сумі 20000 доларів США, які повністю співпали із протоколом огляду, ідентифікації несправжніх (імітаційних) засобів від 13.01.2025, а саме 200 купюр номіналом по 100 доларів США серії МА48374227А;

-мобільний телефон марки «Samsung A31», ІМЕІ1: НОМЕР_1 , ІМЕІ2: НОМЕР_2 , з сім картами: НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , належний ОСОБА_5 ;

-копію положення про управління з експлуатації газового господарства Львівської філії ТзОВ «Газорозподільні мережі України» на 4 арк.;

-копію посадової інструкції начальника дільниці УЕГГ від 01.09.2023 на 4 арк.

14.01.2025 вищевказані вилучені в ході обшуку речі та предмети визнані речовими доказами у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 1 ст. 100 КПК України, речовий доказ, який був наданий стороні кримінального провадження або нею вилучений, повинен бути якнайшвидше повернутий володільцю, крім випадків, передбачених статтями 160-166, 170-174 КПК України.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 167 КПК України, тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони зберегли на собі сліди кримінального правопорушення.

Тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукуванні, пристосовані, чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.

Відповідно до ч. 7 ст. 237 КПК України, вилучені речі, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

Відповідно до ч. 5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено. У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, що здійснювались на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої статтею 235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.

Відповідно до ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову.

Арешт майна скасовується у встановленому цим кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності у підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, і перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб, а також які перебувають у власності юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, з метою забезпечення можливої конфіскації майна, спеціальної конфіскації або цивільного позову.

Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Дослідивши матеріали клопотання, враховуючи, що накладення арешту на майно проводиться з метою забезпечення завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду, правову підставу для арешту майна, наслідки арешту, розумність та співрозмірність обмеження права власності, а також те, що вказаний у цьому клопотанні автомобіль необхідний для розкриття кримінального правопорушення, слідча суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення.

Керуючись ст. ст. 131, 132, 167, 170, 172, 173 КПК України, слідча суддя -

у х в а л и л а :

1. клопотання задовольнити.

2.Накласти арешт на майно, яке було вилучено 14.01.2025 під час проведення огляду території відкритих площадок Стрийського відділенняскладського господарствата розподільчоїлогістики філіїгазопромислового управління«Львівгазвидобування» АТ«Укргазвидобуваня» заадресою:Львівська область,Стрийський район,с.Угерсько,вул.Жидачівська,56, а саме: 10 (десять) пластикових ємностей (контейнерів), що зафіксовані у металевому каркасі (обрешітці для транспортування), у яких зберігається олива мастильна моторна до газокомпресорів AJAX, ємністю 10000 літрів.

3. Контроль за виконанням ухвали покласти на старшу слідчу СУ ГУНП у Львівській області капітана поліції ОСОБА_3 .

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п?яти днів з дня її оголошення.

Слідча суддя ОСОБА_7

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення16.01.2025
Оприлюднено20.01.2025
Номер документу124463127
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —461/293/25

Ухвала від 10.02.2025

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Павлюк О. В.

Ухвала від 16.01.2025

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Павлюк О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні