Ухвала
від 16.01.2025 по справі 756/378/25
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

16.01.2025 Справа № 756/378/25

Унікальний № 756/378/25

Провадження № 2-во/756/7/25

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2025 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Шевчук А.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про виправлення описки у рішенні суду, -

в с т а н о в и в:

15.01.2025 року ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про виправлення описки в рішенні Оболонського районного суду м. Києва від 13.01.2025 року, яким встановлено факт смерті громадянки України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 у місті Генічеську, Херсонської області, Україна.

ОСОБА_1 вказує, що в резолютивній частині рішення судом не зазначено місце народження та причину смерті померлої ОСОБА_2 .

Положеннями ч. 1 ст. 269 ЦПК України встановлено, що суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. З зазначеної норми закону вбачається, що судове рішення має бути точним. Помилки у тексті судового рішення, арифметичні або граматичні помилки (описки), що стосуються істотних обставин справ або ускладнюють виконання рішення, можуть бути усунені судом, який ухвалив рішення або постановив ухвалу.

Відповідно до ч. 2 ст. 269 ЦПК України питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.

Таким чином, суд вважає за можливе розглянути питання про виправлення описки без участі учасників справи.

В розумінні положень Цивільно-процесуального кодексу України описка - це помилка, зумовлена неправильним написанням слів, внаслідок чого виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер, тобто написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначенні дат та строків.

Зі змісту ст. 269 ЦПК вбачається, що суд позбавлений можливості в порядку визначеному для виправлення описки включати до резолютивної частини рішення нову інформацію, змінюючи при цьому зміст рішення суду.

При цьому, суд зауважує, що у мотивувальній частині рішення чітко вказано позицію суду з посиланням на норми права. Окрім того, суд звертає увагу заявника, що ЦПК України, а також інші нормативні акти, якими суд керується при вирішенні заяв про встановлення факту смерті на тимчасово окупованих територіях України, не передбачають потреби зазначення в рішенні суду інформації про місце народження та причини смерті померлої.

За таких обставин, рішення Оболонського районного суду м. Києва від 13.01.2025 року та його резолютивна частина, де встановлено факт смерті громадянки України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 у місті Генічеську, Херсонської області, Україна, не містить описок, є повним та не підлягає виправленню.

Окрім того, суд вважає, що встановленні в рішення суду обставини та факти є достатнім для отримання свідоцтва про смерть особи.

Таким чином, враховуючи вищенаведене, суд вважає, що у задоволенні заяви потрібно відмовити.

Керуючись ст. 269, 432 ЦПК України суд,-

у х в а л и в:

Відмовити у задоволенні заяви ОСОБА_1 про виправлення описки у рішенні суду.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Київського Апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя А.В. Шевчук

СудОболонський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.01.2025
Оприлюднено20.01.2025
Номер документу124464508
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про виправлення помилки у судовому рішенні

Судовий реєстр по справі —756/378/25

Ухвала від 16.01.2025

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Шевчук А. В.

Рішення від 13.01.2025

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Шевчук А. В.

Ухвала від 10.01.2025

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Шевчук А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні