Ухвала
від 17.01.2025 по справі 922/3779/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"17" січня 2025 р.м. ХарківСправа № 922/3779/24

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Калантай М.В.

розглянувши матеріали справи

за позовом ОСОБА_1 , м. Харків

до Товариства мисливців та рибалок "Лісівник", м. Харків

про визнання недійсним рішення, скасування держреєстрації,

відновлення становища

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернувся до Господарського суду Харківської області з позовом до Товариства мисливців та рибалок "Лісівник" (надалі - відповідач) про:

1) визнання недійсним рішення загальних зборів Товариства мисливців і рибалок Лісівник, оформленого протоколом № 3 від 01 жовтня 2022 року;

2) скасування запису про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу від 05.10.2022 за № 1004471070013000366, який вчинено державним реєстратором Східного міжрегіонального управління юстиції (м. Харків) Шаповаловим В.В., щодо зміни відомостей про членів керівних органів громадського формування; зміни кінцевого бенефіціарного власника (контролера) або зміни відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера); зміни керівника або відомостей про керівника юридичної особи; зміни місцезнаходження юридичної особи; зміни найменування юридичної особи (повного та/або скороченого); зміни фізичних осіб або зміни відомостей про фізичних осіб - платників податків, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори, подавати документи для державної реєстрації тощо; зміни до установчих документів, які не пов`язані з внесенням змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;

2) відновлення становища, що існувало до порушення права позивача, шляхом відновлення у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про ОСОБА_1 як керівника Товариства мисливців і рибалок "Лісівник" та особу, яка має право без довіреності вчиняти дії від імені Товариства мисливців і рибалок "Лісівник".

На підставі розпорядження в.о. керівника апарату Господарського суду Харківської області №20/2025 від 16.01.2025 призначено повторний автоматизований розподіл даної справи. Згідно з Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 16.01.2025 справа №922/3779/24 передана для розгляду судді Калантай М.В.

Суддя Калантай М.В. вважає за необхідне заявити самовідвід з метою усунення обставин, що можуть викликати сумніви в об`єктивності судді при розгляді даної справи, виходячи з наступного.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 35 ГПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді.

Відповідно до п.1.1 Бангалорських принципів поведінки суддів, які схвалено Резолюцією Економічної та Соціальної Ради ООН 27.07.2006р. №2006/23 від 19.05.2006, суддя повинен здійснювати свою судову функцію незалежно, виходячи виключно з оцінки фактів, відповідно до свідомого розуміння права, незалежно від стороннього впливу, спонукання, тиску, загроз чи втручання, прямого чи опосередкованого, що здійснюється з будь-якої сторони та з будь-якою метою. Одночасно, вказаними Принципами унормовано, що об`єктивність судді є необхідною умовою для належного виконання ним своїх обов`язків. Вона проявляється не тільки у змісті винесеного рішення, а й в усіх процесуальних діях, що супроводжують його прийняття.

Згідно з п.2.5 Бангалорських принципів поведінки суддів суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.

У рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Бочан проти України" від 3 травня 2007 року суд нагадує, що "безсторонність", в сенсі п. 1 статті 6, має визначатися відповідно до суб`єктивного критерію, на підставі особистих переконань та поведінки конкретного судді у конкретній справі - тобто, жоден з членів суду не має проявляти будь-якої особистої прихильності або упередження, та об`єктивного критерію - тобто, чи були у судді достатні гарантії для того, щоб виключити будь-які легітимні сумніви з цього приводу. Відповідно до об`єктивного критерію має бути визначено, чи наявні факти, що можуть бути перевірені, які породжують сумніви щодо відсутності безсторонності судів. У цьому зв`язку навіть зовнішні ознаки мають певне значення. Ключовим питанням є питання довіри, яку суди в демократичному суспільстві мають вселяти суспільству і, перш за все, сторонам у процесі.

У рішенні у справі "Олександр Волков проти України" від 9 січня 2013 року зазначено наступне. Як правило, безсторонність означає відсутність упередженості та необ`єктивності. Згідно з усталеною практикою Суду існування безсторонності для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції повинно встановлюватися згідно з: суб`єктивним критерієм, врахувавши особисті переконання та поведінку конкретного судді, тобто чи мав суддя особисту упередженість або чи був він об`єктивним у цій справі, та (ii) об`єктивним критерієм, іншими словами, шляхом встановлення того, чи забезпечував сам суд та, серед інших аспектів, його склад, достатні гарантії для того, щоб виключити будь-який обґрунтований сумнів у його безсторонності (рішення у справах "Фей проти Австрії", від 24 лютого 1993 року, Series A N 255, п. п. 28 та 30, та "Веттштайн проти Швейцарії".

Вищевикладене свідчить, що відводу підлягає суддя не лише у разі існування фактів, які свідчать про упередженість судді, але й у тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді. Зазначене є "іншою обставиною" (в розумінні п. 5 ч. 1 ст. 35 ГПК України), яка може викликати сумніви у сторін в об`єктивності судді при вирішенні даного спору, що є підставою для самовідводу.

Суддя Калантай М.В. наголошує на відсутності будь-яких об`єктивних доказів чи обставин, які б свідчили про її неупередженість або об`єктивність.

В той же час, суд враховує, що позивач у справі - ОСОБА_1 - є батьком суддів Господарського суду Харківської області Погорелової О.В. та Трофимова І.В. Вказана обставина може обумовити виникнення у учасників справи або стороннього спостерігача сумнівів в упередженості судді ОСОБА_2 при розгляді справи, оскільки спір у даній справі стосується приватного інтересу члену родини (близького родича) вищевказаних суддів Господарського суду Харківської області.

За таких обставин, незважаючи на відсутність правових та фактичних підстав для сумніву у безсторонності та об`єктивності судді Калантай М.В., з огляду на вищезазначене, враховуючи положення Бангалорських принципів поведінки суддів, схвалених резолюцією 2006/23 Економічної і Соціальної Ради ООН від 27 липня 2006 року, та сталу практику Європейського суду з прав людини, з метою забезпечення довіри до Господарського суду Харківської області та в цілому до судової влади в Україні, з метою уникнення сумніву у неупередженості судді, суддя Калантай М.В. вважає за необхідне заявити самовідвід від участі у розгляді справи № 922/3779/24.

Додатково суд зазначає, що ухвалою суду від 12.07.2023 було заявлено та задоволено самовідвід колегії суддів: головуючий суддя - Новікова Н. А., судді Хотенець П. В. та Калантай М. В. від участі в розгляді іншої справи № 922/1864/23 за позовом ОСОБА_1 до Товариства мисливців та рибалок "Лісівник" про визнання недійсним рішення.

Керуючись статтями 35, 38, 39, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Заявити та задовольнити самовідвід судді Калантай М.В. від участі у розгляді справи № 922/3779/24.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвалу підписано 17.01.2025.

Суддя Калантай М.В.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення17.01.2025
Оприлюднено20.01.2025
Номер документу124484602
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, з них оскарження рішень загальних зборів учасників товариств, органів управління

Судовий реєстр по справі —922/3779/24

Ухвала від 17.01.2025

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калантай М.В.

Ухвала від 15.01.2025

Господарське

Господарський суд Харківської області

Новікова Н.А.

Ухвала від 14.01.2025

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жигалкін І.П.

Ухвала від 13.01.2025

Господарське

Господарський суд Харківської області

Мужичук Ю.Ю.

Ухвала від 09.01.2025

Господарське

Господарський суд Харківської області

Присяжнюк О.О.

Ухвала від 07.01.2025

Господарське

Господарський суд Харківської області

Трофімов І.В.

Ухвала від 06.01.2025

Господарське

Господарський суд Харківської області

Лавренюк Т.А.

Ухвала від 31.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Шарко Л.В.

Ухвала від 26.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Лаврова Л.С.

Ухвала від 24.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Рильова В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні