ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84
УХВАЛА
"17" січня 2025 р.Справа № 924/1055/24
м. Хмельницький
Суддя Господарського суду Хмельницької області Музика М.В., розглянувши матеріали заяви акціонерного товариства "Універсал Банк", м. Київ, з грошовими вимогами до боржника у справі
про неплатоспроможність ОСОБА_1 ,
ВСТАНОВИВ:
фізична особа ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Хмельницької області із заявою, у якій просить відкрити провадження у справі про його неплатоспроможність. Заяву мотивує наявністю значної заборгованості перед кредиторами та відсутністю достатніх доходів для сплати необхідних платежів.
Ухвалою Господарського суду Хмельницької області від 02.12.2024 року прийнято заяву фізичної особи ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про його неплатоспроможність до розгляду, призначено підготовче засідання.
Ухвалою суду від 16.12.2024 року відкрито провадження у справі №924/1055/24 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 , введено процедуру реструктуризації боргів боржника та призначено керуючим реструктуризацією у справі №924/1055/24 арбітражного керуючого Черкасова Станіслава Андрійовича.
17.12.2024 року здійснено офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 .
16.01.2025 року на адресу суду від АТ "Універсал Банк" надійшла заява з грошовими вимогами до боржника, у якій заявник просить суд визнати його грошові вимоги до ОСОБА_1 в розмірі 21 924,38 грн. боргу та 4 844,8 грн. судових витрат.
За результатами аналізу поданої АТ "Універсал Банк" заяви з грошовими вимогами, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст.122 Кодексу України з процедур банкрутства, подання кредиторами грошових вимог до боржника та їх розгляд керуючим реструктуризацією здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.
В свою чергу, за положеннями ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Згідно ч. 3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства заява кредитора має містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); ім`я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені); виклад обставин, що підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування; відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог; перелік документів, що додаються до заяви.
До заяви в обов`язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, що підтверджують грошові вимоги до боржника.
Заява підписується кредитором або його уповноваженим представником.
Згідно з ч.1 ст.3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Частиною 1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.10 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) - 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" установлено в 2025 році розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня в розмірі 3 028,00грн.
Разом з цим, згідно з нормами ч.3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
АТ "Універсал Банк" подано заяву від 15.01.2025 року до суду в електронній формі через підсистему «Електронний суд» ЄСІТС, отже застосуванню підлягає коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Відтак, належним розміром судового збору із застосуванням коефіцієнту 0,8 за подання до господарського суду заяви АТ "Універсал Банк" про визнання кредиторських вимог до суду є 4 844,8 грн.
Проте, заявником не надано жодних доказів сплати судового збору.
Згідно з ч. 1 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Кодексу. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог цього Кодексу, господарський суд постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. В ухвалі про залишення заяви без руху суд повідомляє заявнику про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов`язаний їх усунути, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
З огляду на викладене, суд доходить висновку про залишення заяви АТ "Універсал Банк" з грошовими вимогами до ОСОБА_1 без руху та повідомлення заявника про недоліки заяви, та також встановлення строку для їх усунення.
Керуючись ст. ст. 2, 45, 46, 122 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
заяву АТ "Універсал Банк" від 15.01.2025 року з грошовими вимогами до боржника ОСОБА_1 залишити без руху.
Встановити АТ "Універсал Банк" строк у п`ять днів з моменту отримання вказаної ухвали для усунення недоліків заяви шляхом надання доказів сплати судового збору в розмірі 4 844,80 грн.
Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання суддею, 17.01.2025 року, та не підлягає оскарженню.
СуддяМузика М.В.
Віддрук. у 1 прим.: 1 - до справи; заявнику в електронний кабінет
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2025 |
Оприлюднено | 20.01.2025 |
Номер документу | 124484616 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Музика М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні