Справа № 185/12185/24
Провадження № 2/185/1680/25
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
17 січня 2025 року Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Головіна В.О., за участі секретаря судового засідання Преображенської К.О., позивача ОСОБА_1 розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Богданівської сільської ради Павлоградського району, третя особа: Друга Павлоградська державна нотаріальна контора Дніпропетровської області про визначення додаткового строку на подачу заяви про прийняття спадщини
В С Т А Н О В И В
Позивач звернувся до суду із позовом до відповідача Богданівської сільської ради Павлоградського району, третя особа: Друга Павлоградська державна нотаріальна контора Дніпропетровської області про визначення додаткового строку на подачу заяви про прийняття спадщини.
Позивач просить суд визначити додатковий строк для подачі ОСОБА_1 до нотаріальних органів заяви про прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , терміном в три місяця з часу набрання рішенням суду законної сили.
Позивач в судовому засіданні позов підтримала.
Відповідач та третя особа просили розглянути справу без їх участі, проти задоволення позовних вимог не заперечували.
Суд вивчивши всі письмові матеріали справи в їх сукупності вважає, що позовні вимоги підлягають повному задоволенню.
Так, в судовому засіданні встановлено наступне.
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла сестра позивача ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження та свідоцтвом про смерть.
Після її смерті відкрилася спадщина. Позивач є єдиним спадкоємцем померлої, інших спадкоємців за заповітом чи за законом немає.
Відповідно до ч. 1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
Постановою державного нотаріуса Другої Павлоградської державної нотаріальної контори Дніпропетровської області Дутчак Ю.С. від 08.11.2024 року позивачу було відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, в зв`язку з тим, що він пропустив термін для подачі заяви про прийняття спадщини і цей термін можливо продовжити лише в судовому порядку.
У встановлений законом шестимісячний строк позивач не звернулась до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини у зв`язку із тим, що вона не знала про наявність заповіту на її ім`я, крім того вона є особою похилого віку, їй зараз 85 років, з сестрою вони проживали в різних населених пунктах тому вона своєчасно не дізналася про наявність заповіту.
В іншому порядку крім судового, це питання вирішити неможливо.
Якщо спадкоємець не подав заяву про прийняття спадщини з поважних причин, суд відповідно до ч. З ст. 1272 ЦК України може визначити додатковий строк для її подання.
Незадоволення прохання щодо визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини зумовить перехід права власності на спадкове майно до держави в особі органу місцевого самоврядування на території якого воно знаходиться
Відповідно до ч.1 ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк в шість місяців з моменту відкриття спадщини.
Суд вважає, що позивач пропустив строк на подачу заяви про прийняття спадщини за поважних причин.
Таким чином на переконання суду строк на подачу заяви про прийняття спадщини позивачем пропущений за поважних причин, позивачу відповідно можливо визначити додатковий строк на подачу заяви про прийняття спадщини строком 3 місяці з моменту набрання чинності рішенням суду по даній справі.
Керуючись ст.ст.76,81,263,264,265 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В
Позов ОСОБА_1 до Богданівської сільської ради Павлоградського району, третя особа: Друга Павлоградська державна нотаріальна контора Дніпропетровської області про визначення додаткового строку на подачу заяви про прийняття спадщини задовольнити.
Визначити додатковий строк для подачі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , рнокпп НОМЕР_1 , до нотаріальних органів заяви про прийняття спадщини після смерті її сестри ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , терміном в три місяця з часу набрання рішенням суду законної сили.
Судові витрати залишити за позивачем.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду.
Суддя: В. О. Головін
Суд | Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2025 |
Оприлюднено | 20.01.2025 |
Номер документу | 124485116 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Головін В. О.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Головін В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні