Ухвала
від 17.01.2025 по справі 449/76/25
ПЕРЕМИШЛЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 449/76/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.01.2025 м.Перемишляни

слідчий суддя Перемишлянського районного суду Львівської області - ОСОБА_1 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Перемишляни клопотання слідчого СВ ВП №2 Львівського районного управління поліції №2 Головного управління Національної поліції у Львівській області лейтенанта поліції - ОСОБА_2 , погоджене з прокурором Перемишлянського відділу Пустомитівської окружної прокуратури Львівської області- ОСОБА_3 про накладення арешту на майно, в межах кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025141450000015 від 13.01.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

слідчий слідчого відділення відділення поліції №2 Львівського районного управління поліції №2 Головного управління Національної поліції у Львівській області лейтенант поліції - ОСОБА_2 , звернувся з клопотанням до слідчого судді Перемишлянського районного суду Львівської області, погодженим з прокурором Перемишлянського відділу Пустомитівської окружної прокуратури Львівської області- ОСОБА_4 про накладення арешту на майно, в межах кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025141450000015 від 13.01.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України, в якому просить накласти арешт на майно, а саме:

деревину породи «граб» у кількості 3ох дерев (діаметр в місці спилу 35, 31 та 31 сантиметр), яка належить Словіцькому лісництву, Бродівського надлісництва, ДП «Ліси України» «Карпацького лісового офісу» та тимчасово зберігається на території Словіцького лісництва за адресою: с. Словіта, вул. Івана Франка, буд. 1, Глинянської ТГ, Львівського району, Львівської області та бензопилу марки «STIHLMS 250» червоного кольору, яка належить громадянину ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителю АДРЕСА_1 татимчасово зберігається в кімнаті зберігання речових доказів відділення поліції № 2 Львівського РУП № 2 ГУНП у Львівській області.

Клопотання обгрунтовують тим, що досудовим розслідуванням встановлено, що 13 січня 2025 року о 10 год. 06 хв. на лінію «102» надійшло повідомлення від лісничогоСловіцького лісництва, Бродівського надлісництва, ОСОБА_6 по факту виявлення ним на території 25-го виділу, 30-го кварталу Словіцького лісництва, самовільної рубки трьох дерев породи граб, яку, з слів заявника, здійснив ОСОБА_5 , житель с.Якторів. Стверджує, що за результатами виїзду СОГ,слідчим СВ №2 ГУНП у Львівській області проведено невідкладний огляд місця події, а саме 25 виділу, 30 кварталу, лісового масиву «Карпацького лісового офісу», ДП «Ліси України», Бродівського надлісництва, Словіцького лісництва, в ході якого виявлено та вилучено: деревину породи «граб» у кількості 3ох дерев (діаметр в місці спилу 35, 31 та 31 сантиметр) та бензопилу марки «STIHLMS 250» червоного кольору. Вважає, що повернення вилученого майна може негативно вплинути на встановлення істини у кримінальному провадженню, оскільки у разі повернення зазначених предметів можуть бути вжиті заходи та вчинені дії направленні на їх знищення, що може значно ускладнити або взагалі унеможливить встановлення об`єктивної істини у кримінальному проваджені, а також призначення та проведення необхідних судових експертиз.

В призначене судове засідання прокурор та слідчий не з`явилися, проте в поданому клопотанні слідчий просить проводити розгляд такого без їхньої участі.

Власники та фактичні користувачі тимчасово вилученого майна в призначене судове засідання теж не з`явилися, хоч про час, місце та час проведення судового засідання повідомлялися належним чином.

У відповідності до п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Згідно ч.ч.2,3ст.170КПК України,арешт майнадопускається зметою забезпечення: збереженняречових доказів; спеціальноїконфіскації; конфіскаціїмайна яквиду покаранняабо заходукримінально-правовогохарактеру щодоюридичної особи; відшкодуванняшкоди,завданої внаслідоккримінального правопорушення(цивільнийпозов),чи стягненняз юридичноїособи отриманоїнеправомірної вигоди. У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.

Згідно зіст.98 КПК Україниречовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Згідно із витягом із Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025141450000015 від 13.01.2025 року, до ЄРДР внесено відомості, про вчинення кримінального правопорушення з правовою кваліфікацією діяння за ч.1 ст.246 КК України.

Як вбачається із протоколу огляду місця події від 13.01.2025, в ході огляду 25 виділу, 30 кварталу, лісового масиву «Карпацького лісового офісу», ДП «Ліси України», Бродівського надлісництва, Словіцького лісництва, слідчим виявлено та вилучено: деревину породи «граб» у кількості 3ох дерев (діаметр в місці спилу 35, 31 та 31 сантиметр) та бензопилу марки «STIHLMS 250» червоного кольору.

Постановою слідчого СВ ВП№2Львівського районногоуправління поліції№2Головного управлінняНаціональної поліціїу Львівськійобласті лейтенантполіції - ОСОБА_2 від 13.01.2025 року, деревину породи «граб» у кількості 3ох дерев (діаметр в місці спилу 35, 31 та 31 сантиметр), та бензопилу марки «STIHLMS 250» червоного кольору визнано речовими доказами у кримінальному провадженні №12025141450000015 від 13.01.2025.

Відповідно до ч. 10 ст.170КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Відповідно до ч.2 ст.170КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно до ст. 1 Першого протоколу доКонвенції про захист прав людини і основоположних свободкожна фізична та юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше, як в інтересах суспільства на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

Статтею 41 Конституції Українитакож визначено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю.

Європейський суд з прав людини у своєму рішенні у справі «Смирнов проти Росії» від 07.06.2007 року зазначив, що при вирішенні питання про можливість утримання державою речових доказів належить забезпечувати справедливу рівновагу між, з одного боку, між суспільним інтересом та правомірною метою, а з іншого боку - вимогами охорони фундаментальних прав особи. Для утримання речей державою у кожному випадку має існувати очевидна причина.

При цьому в своїх рішеннях ЄСПЛ неодноразово нагадував, що перша та найважливіша вимога статті 1 Протоколу 1 полягає в тому, що будь-яке втручання публічної влади в право на мирне володіння майном має бути законним.

Слідчий суддя враховує, що слідчим належним чином обґрунтована правова підстава для арешту майна, дане майно може бути використане як доказ у кримінальному провадженні, матеріали клопотання свідчать про наявну обґрунтовану підозру у вчиненні суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність.

Клопотання про арешт майна подано у визначенийКПК Українистрок.

Зважаючи на викладене та беручи до уваги те, що арешт зазначеного в клопотанні майна, є необхідним для досягнення його завдання (запобігання можливості приховування, пошкодження, знищення цих речей) та мети застосування (необхідності їх збереження), а також з огляду на та не, що це майно у визначеному законом порядку визнано речовим доказом, тому клопотання підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст.167,168,170-173,309,372 КПК України,слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ ВП №2 Львівського районного управління поліції №2 Головного управління Національної поліції у Львівській області лейтенант поліції - ОСОБА_2 , погоджене з прокурором Перемишлянського відділу Пустомитівської окружної прокуратури Львівської області- ОСОБА_3 про накладення арешту на майно, в межах кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025141450000015від 13.01.2025року,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.246КК України задовольнити.

Накласти арешт на майно, а саме:

-деревину породи «граб» у кількості 3ох дерев (діаметр в місці спилу 35, 31 та 31 сантиметр), яка належить Словіцькому лісництву, Бродівського надлісництва, ДП «Ліси України» «Карпацького лісового офісу» та тимчасово зберігається на території Словіцького лісництва за адресою: с. Словіта, вул. Івана Франка, буд. 1, Глинянської ТГ, Львівського району, Львівської області;

- бензопилу марки «STIHLMS 250» червоного кольору, яка належить громадянину ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителю АДРЕСА_1 .

Згідно з ч. 1ст. 174 КПК Українипідозрюваний,обвинувачений,їх захисник,законний представник,інший власникабо володілецьмайна,представник юридичноїособи,щодо якоїздійснюється провадження,які небули присутніпри розглядіпитання проарешт майна,мають правозаявити клопотанняпро скасуванняарешту майнаповністю абочастково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Ухвала підлягає до негайного виконання.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПеремишлянський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення17.01.2025
Оприлюднено20.01.2025
Номер документу124487289
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —449/76/25

Ухвала від 17.01.2025

Кримінальне

Перемишлянський районний суд Львівської області

Гуняк О. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні