Ухвала
від 17.01.2025 по справі 272/941/22
БРУСИЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 272/941/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 січня 2025 року селище Брусилів

Брусилівський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого судді - ОСОБА_1 ,

суддів - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,

при секретарі- ОСОБА_4 ,

за участю прокурора - ОСОБА_5 ,

захисника - адвоката ОСОБА_6 ,

розглянувши у судовому засіданні в залі Брусилівського районного суду в Житомирської області клопотання сторони обвинувачення - прокурора ОСОБА_7 про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Біла Церква Київської області, громадянину України, з вищою освітою, одруженого , працюючого директором ТОВ "Вінниця Проект-Буд", зареєстрованому та проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.366, ч.4 ст.191, ч.1 ст.366, ч.5 ст.191 КК України,

ВСТАНОВИВ :

В провадженні Брусилівського районного суду Житомирської області перебуває кримінальне провадження №42021062340000056 за обвинуваченням ОСОБА_8 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.366, ч.4 ст.191, ч.1 ст.366, ч.5 ст.191 КК України, яке розглядається за правилами спеціального судового провадження.

Прокурором досуду поданоклопотання прообрання запобіжного заходуу видітримання підвартою щодообвинуваченого ОСОБА_8 .

В обгрунтування клопотання прокурор вказав,що ухвалою Брусилівського районного суду Житомирської області від 30 серпня 2023 року клопотання прокурора про здійснення спеціального судового провадження у кримінальному провадженні №42021062340000056 за обвинуваченням ОСОБА_8 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст.191 КК України, задоволено та ухвалено здійснювати розгляд вказаного кримінального провадження в порядку спеціального судового провадження. Спеціальне судове провадження наразі не завершене.

ОСОБА_8 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України.

Публічне обвинувачення вважає, що ОСОБА_8 , перебуваючи на волі з метою уникнення кримінальної відповідальності може переховуватись від суду, розуміючи тяжкість вчиненого злочину та можливість призначення реальної міри покарання.

Публічне обвинувачення вважає, що обвинувачений може перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, а саме перешкоджати шляхом неприбуття та несвоєчасного прибуття на вимоги суду.

В обгрунтування зазначених ризиків, 27.07.2022 року в ході досудового розслідування кримінального провадження за постановою слідчого, погодженою прокурором, ОСОБА_8 оголошено в міжнародний розшук.

Винесена слідчим або прокурором на підставі ст. 281 КПК України постанова про оголошення розшуку підозрюваного у подальшому є підставою для здійснення оперативним підрозділом, якому доручено здійснювати розшук підозрюваного, усіх необхідних розшукових заході, зокрема, таких видів розшуку: державного, міждержавного, міжнародного, тобто оголошення розшуку підозрюваного на підставі ст. 281 КПК України не має будь-якого обмеження за територією в межах держави або за межами України.

Положення чинного КПК України не визначає, якими саме доказами має бути доведено, що особа перебуває у розшуку, однак регламентує, що про оголошення розшуку (державного, міждержавного, міжнародного) органом досудового розслідування має бути винесена постанова (ч. 2 сг. 281 КПК України), що в даному випадку і було здійснено органом досудового розслідування, шляхом винесення постанови від 27.07.2022 про оголошення міжнародного розшуку підозрюваного ОСОБА_8 .

Подальше скерування зазначеної постанови Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Національної поліції України для організації міжнародного розшуку підозрюваного (обвинуваченого) є організаційним етаном такого розшуку і є наслідком виникнення такого юридичного факту як оголошення особи в міжнародний розшук.

Частина 3 ст. 281 КПК України передбачає, що у подальшому оголошений розшук здійснюється за відповідним дорученням, але поняття «здійснення розшуку» не є тотожним поняттю «оголошення розшуку» за змістом ст. 281 КГІК України. Розшук здійснюється після його оголошення, при чому здійснення розшуку стосується вирішення організаційних питань, які вирішуються після його оголошення.

Таким чином, фактично дата винесення органом досудового розслідування постанови про оголошення в міжнародний розшук підозрюваного - є датою оголошення підозрюваного у міжнародний розшук, а саме з цим фактом ч. 6 ст. 193 КІ1К України пов`язує можливість обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою за відсутності підозрюваного (обвинуваченого).

У провадженні СКП Бердичівського РВП ГУНП в Житомирській області перебуває ОРС категорії «Розшук» №0311016 від 13.03.2022 заведена відносно ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Ухвалою Любарського районного суду Житомирської області від 08.07.2022 року ОСОБА_8 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, в рамках досудового розслідування кримінального провадження №12022060430000076 від 29.06.2022 року за ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України.

Ухвалою Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 15.08.2022 року ОСОБА_8 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в рамках кримінального провадження за №42021062340000056 від 25.10.2021 року за ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України.

В подальшому матеріали досудового розслідування, які були виділені в окреме провадження за №12022060430000076, об`єднані з кримінальним провадженням №42021062340000056 та скеровані за обвинуваченням ОСОБА_8 у вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України до суду для розгляду по суті.

В ході здійснення спеціального судового провадження Брусилівським районним судом Житомирської області за обвинуваченням ОСОБА_8 за ч. 4 ст. 191,ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України до прокурора надійшов лист з Бердичівського РВП ГУНП в Житомирській області, про те, що в ході оперативно-розшукових заходів по встановленню місця перебування ОСОБА_8 встановлено, що останній виїхав за межі України та по наявній інформації перебуває на території Туреччини. Вказаний факт підтверджував під час судового провадження захисник.

Враховуючи викладене, в оперативного підрозділу виникла необхідність у виконанні організаційних питань по здійсненню міжнародного розшуку та затриманню ОСОБА_8 , однак наявність двох різних ухвал про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою ОСОБА_8 унеможливлює внесення інформації щодо розшукуваного в обліки Міжнародної організації кримінальної поліції - Інтерпол.

Запобіжний захід в рамках об`єднаного кримінального провадження №42021062340000056 за підозрою (обвинуваченням) ОСОБА_8 за ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України під час досудового розслідування та судового провадження судом не обирався.

У зв`язку з викладеними підставами та обставинами , у ході судового провадження у прокурора виникла необхідність звернутися до суду з клопотанням про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою ОСОБА_8 за обвинуваченням у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, в рамках спеціального судового провадження.

Враховуючи тяжкість кримінального правопорушення, в якому обвинувачується ОСОБА_8 , оскільки останній переховується від суду та оголошений в міжнародний розшук, а також з метою запобіганню можливості перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином, вважає наразі неможливо застосувати до ОСОБА_8 більш м`який запобіжний захід, ніж як тримання під вартою.

Прокурор просив обрати обвинуваченому ОСОБА_8 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Виконання ухвали доручити Бердичівському РВП ГУНП в Житомирській області.

В суді захисник обвинуваченого - адвокат ОСОБА_6 просив в задоволенні клопотання прокурора прообрання запобіжного заходуу видітримання підвартою щодообвинуваченого ОСОБА_8 відмовити, так як вважає, що відсутні підстави для його задоволення.

Суд,вислухавши учасниківкримінального провадження,дослідивши клопотання, приходить до наступного.

В провадженні Брусилівського районного суду Житомирської області перебуває кримінальне провадження №42021062340000056 за обвинуваченням ОСОБА_8 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.366, ч.4 ст.191, ч.1 ст.366, ч.5 ст.191 КК України, яке розглядається в порядку спеціального судового провадження відповідно до ухвали Брусилівського районного суду Житомирської області від 30.08.2023 року.

Встановлено, що постановою ст. слідчого Бердичевського РВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_9 від 29.04.2022 року, підозрюваного ОСОБА_8 було оголошено в розшук 29.04.2022 року.

Постановою ст. слідчого м Бердичевського РВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_9 від 27.07.2022 року підозрюваного ОСОБА_8 було оголошено в міжнародний розшук. Ухвалою слідчого судді Бердичівського міжрайсуду Житомирськогї області від 05.08.2022 року у кримінальному провадженні № 42021062340000056 підозрюваному ОСОБА_8 обрано запобіжний засіб у вигляді тримання під вартою.

Ухвалою слідчого судді Бердичівського міжрайсуду Житомирськогї області від 26.10.2022 року надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42021062340000056 стосовно ОСОБА_8 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.366,ч.5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 191 КК України.

Частиною 2 статті 297 -1 КПК України передбачено , що спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених статтями 109,110,110-2, 111,112,113,114,114-1,115,116,118 , частиною другою- п"ятою статті 191( у випадку зловживання службовою особою своїм службовим становищем) та інш. статтями Кримінального кодексу Україн, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства і суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та оголошений у міждержавний та /або міжнародний розшук.

Такимчином,у кримінальному провадженні № 42021062340000056 стосовно ОСОБА_8 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.366,ч.5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 191 КК України, яке розглядається судом у порядку спеціального судового провадження встановлено, що підозрюваний ОСОБА_8 під час досудового розслідувння був оголошений у міжнародний розшук і стосовно нього ухвалою слідчого судді Бердичівського міжрайонного суду Житомирської області від 05.08.2022 року обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

За такихобставин,суд не вбачає підстав для задоволенного клопотання про обрання обвинуваченому ОСОБА_8 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

На підставі викладеного та керуючись ст.350,392-395КПК України, суд -

У Х В А Л И В:

В задоволенні клопотання прокурора у кримінальному провадженні №4202106234000005 прообрання запобіжногозаходу увигляді триманняпід вартою ОСОБА_8 ,обвинуваченого у вчиненнікримінальних правопорушень,передбачених ч.1ст.366,ч.4ст.191,ч.1ст.366,ч.5сг.191КК України - відмовити.

На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.

Головуючий суддя ОСОБА_1

Судді ОСОБА_2

ОСОБА_3

СудБрусилівський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення17.01.2025
Оприлюднено20.01.2025
Номер документу124488826
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем

Судовий реєстр по справі —272/941/22

Ухвала від 17.01.2025

Кримінальне

Брусилівський районний суд Житомирської області

Лівочка Л. І.

Ухвала від 29.11.2024

Кримінальне

Брусилівський районний суд Житомирської області

Лівочка Л. І.

Ухвала від 27.11.2024

Кримінальне

Брусилівський районний суд Житомирської області

Лівочка Л. І.

Ухвала від 23.08.2024

Кримінальне

Брусилівський районний суд Житомирської області

Лівочка Л. І.

Ухвала від 12.06.2024

Кримінальне

Брусилівський районний суд Житомирської області

Лівочка Л. І.

Ухвала від 10.06.2024

Кримінальне

Брусилівський районний суд Житомирської області

Лівочка Л. І.

Ухвала від 05.06.2024

Кримінальне

Брусилівський районний суд Житомирської області

Лівочка Л. І.

Ухвала від 15.05.2024

Кримінальне

Брусилівський районний суд Житомирської області

Лівочка Л. І.

Ухвала від 15.04.2024

Кримінальне

Брусилівський районний суд Житомирської області

Лівочка Л. І.

Ухвала від 17.01.2024

Кримінальне

Брусилівський районний суд Житомирської області

Лівочка Л. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні