Ружинський районний суд Житомирської області
Справа № 291/1283/24
1-кп/291/50/25
Україна
Ружинський районний суд Житомирської області
У Х В А Л А
Іменем України
17 січня 2025 року
Ружинський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в с-щі Ружині Житомирської області кримінальне провадження № 12023060480000376 від 09.03.2023 р., по обвинуваченню
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця
с. Заріччя Бердичівського району Житомирської області українця, громадянина України,
з середньою спеціальною освітою, одруженого, працюючого директором ПП ФГ
«Лада», зареєстрованого та проживаючого в
АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 185 КК України,
ВСТАНОВИВ:
На розгляді Ружинського районного суду Житомирської області знаходиться кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 185 КК України.
В підготовчому судовому засіданні учасники судового провадження проти призначення справи до судового провадження та відкритого судового розгляду провадження не заперечили, клопотань про витребування речей, документів, дослідження документів, про обрання запобіжного заходу не заявили.
Заслухавши учасників кримінального провадження, вивчивши обвинувальний акт, суд вважає, що кримінальне провадження підлягає призначенню до судового розгляду з наступних підстав.
Підстав для закриття кримінального провадження не вбачається. Обвинувальний акт складено у відповідності до вимог кримінального процесуального законодавства, при його затвердженні прокурором дотримані вимоги закону.
Підстав для направлення обвинувального акту для визначення підсудності не встановлено, дане кримінальне провадження підсудне Ружинському районному суду Житомирської області.
Суд, під час підготовки до судового розгляду, визначивши дату та місце проведення судового розгляду, з`ясувавши необхідність проведення судового розгляду у відкритому судовому засіданні, з`ясувавши питання про склад осіб, які братимуть участь у судовому розгляді, вчинивши всі необхідні дії, завершує підготовку до судового розгляду.
Захисником ОСОБА_5 заявлено клопотання про витребування доказів, а саме: надання повної та розгорнутої інформації про рух даного кримінального провадження по всім розділам, доступ до якого знаходиться у відповідальних осіб Офісу Генерального прокурора. В обґрунтування поданого клопотання захисник ОСОБА_5 зазначив, що інформація, до якої він просить отримати доступ, має суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
Обвинувачений підтримав клопотання захисника.
Прокурор не заперечував щодо задоволення клопотання сторони захисту.
Представник потерпілого в підготовче судове судове засідання не з`явився, належним чином повідомлений.
Суд, вислухавши думку учасників процесу, приходить до наступного.
Згідно ч.2 ст.22 КПК України, сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.
Частиною 6 ст.22 КПК України визначено, що суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.
Відповідно до ч.1 ст.131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Так, одним із заходів забезпечення кримінального провадження, згідно з п.5 ч.2 ст.131 КПК України, є тимчасовий доступ до речей і документів.
Згідно ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч.1 ст.160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Згідно ч.5 ст.163 КПК України, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч.4 Розділу 1 Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення (далі - Положення), затвердженого наказом Генерального прокурора від 30 червня 2020 року №298, держателем Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі - Реєстр) є Офіс Генерального прокурора.
Доводи захисника ОСОБА_5 щодо потреби у наданні тимчасового доступу до відомостей ЄРДР по кримінальному провадженню № 12023060480000376 від 09.03.2023 р., у повному обсязі, зводяться до необхідності перевірки обставин, які підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні, що можуть свідчити про наявність процесуальних порушень під час досудового розслідування та недопустимість доказів, на яких ґрунтується обвинувачення ОСОБА_4 ..
На думку суду, такі обставини мають суттєве значення для даного кримінального провадження, оскільки допустимість доказів - це ознака, що стосується як змісту, так і форми доказів і свідчить про дотримання всіх вимог закону, пов`язаних з їх одержанням і фіксацією: отримання з належного джерела, уповноваженим на те суб`єктом, з використанням визначених у законі засобів, та у свою чергу можуть бути правомірно використані при прийнятті процесуальних рішень.
Так, КПК України надає стороні захисту рівні права із стороною обвинувачення у збиранні доказів та доведенні їх переконливості перед судом. Тому, у разі наявності у сторони захисту відомостей, які спростовують покладені в основу обвинувачення обставини або свідчать про недопустимість зібраних обвинуваченням доказів, їй мають бути надані рівні можливості для доведення цих обставин. Невід`ємною складовою такого доведення є збір доказів та застосування для цього відповідних заходів забезпечення кримінального провадження або проведення слідчих дій.
Суд вважає, що дані з ЄРДР, за певних обставин можуть мати значення для доведення або спростування обставин кримінального провадження, в якому здійснюється притягнення особи до кримінальної відповідальності, і використовуватися стороною захисту для оцінки правомірності вчинення тих чи інших процесуальних дій.
Крім того, на переконання суду, обставини, які передбачається довести за допомогою отриманих даних, неможливо довести іншими способами, окрім як шляхом надання тимчасового доступу до документів.
Розділом ІІІ «Доступ до відомостей, внесених до Реєстру» Положення визначено, що доступ до ЄРДР передбачений лише для Держателя, прокурорів, слідчих, дізнавачів, детективів та інших уповноважених користувачів. Положення не надає права безпосереднього доступу до відомостей, внесених до Реєстру, стороні захисту.
Разом з тим, КПК України встановлює можливість отримання і використання для цілей кримінального провадження такої інформації шляхом надання тимчасового доступу до неї. А тому, отримати дані, про тимчасовий доступ, до яких просить захисник ОСОБА_5 , іншим шляхом, окрім як на підставі вмотивованого рішення суду про надання тимчасового доступу до них, неможливо.
Враховуючи викладене, суд вважає клопотання захисника ОСОБА_5 таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 159, 163-166, 314-316, 369 КПК України, суд, -
у х в а л и в:
Кримінальне провадження № 12023060480000376 по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 185 КК України, призначити до судового розгляду в залі судових засідань Ружинського районного суду Житомирської області за адресою: 13600, Житомирська область, селище Ружин, Бердичівський район, вул. Соборна, 37, на 11.03.2025 року на 10 год. 30 хв.
Розгляд кримінального провадження здійснювати суддею одноособово.
В судове засідання викликати прокурора, обвинуваченого, представника потерпілого.
Копію ухвали надати учасникам судового провадження.
Клопотання захисника ОСОБА_5 задовольнити.
Зобов`язати уповноважених осіб Офісу Генерального прокурора надати обвинуваченому ОСОБА_4 та/або його захиснику ОСОБА_5 тимчасовий доступ до електронної інформаційної системи, яка перебуває у володінні Офісу Генерального прокурора, що розташований за адресою:01011, м.Київ, вул.Різницька, 13/15, а саме: Єдиного реєстру досудових розслідувань, у вигляді роздруківок, що міститься у такій системі щодо кримінального провадження № 12023060480000376 від 09.03.2023 р. по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 185 КК України за розділами: "Основні відомості", "Кримінальні правопорушення", "Рух провадження", "Прикріплені файли" з моменту внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань до направлення обвинувального акту до суду прокурором.
Невиконання ухвали може потягти за собою наслідки, передбачені ч.1 ст.166 КПК України.
Ухвала в частині надання тимчасового доступу діє до 17.02.2025, оскарженню не підлягає та набирає законної сили негайно після її оголошення.
Суддя ОСОБА_1 .
Суд | Ружинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2025 |
Оприлюднено | 20.01.2025 |
Номер документу | 124489218 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Ружинський районний суд Житомирської області
Митюк О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні