Справа № 369/19735/24
Провадження № 2/369/4600/25
УХВАЛА
(про залишення позовної заяви без руху)
15.01.2025 м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Фінагеєва І.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , треті особи: Перша Київська обласна державна нотаріальна контора, Перша Київська державна нотаріальна контора, Двадцять перша Київська державна нотаріальна контора, Головне Управління держгеокадастру в Києві та Київській області, Управління державної реєстрації ЦМУ МЮ (м. Київ), Головне Управління держгеокадастру в Києві та Київській області, про скасування державної реєстрації, визнання недійсними договорів , визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину,-
ВСТАНОВИВ:
Позивачі ОСОБА_5 та ОСОБА_2 28 листопада 2024 року звернулися до суду з позовом до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , треті особи: Перша Київська обласна державна нотаріальна контора, Перша Київська державна нотаріальна контора, Двадцять перша Київська державна нотаріальна контора, Головне Управління держгеокадастру в Києві та Київській області, Управління державної реєстрації ЦМУ МЮ (м. Київ), Головне Управління держгеокадастру в Києві та Київській області, про скасування державної реєстрації, визнання недійсними договорів , визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину.
Подана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки в порушення вимог ст.175,177 ЦПК України до позовної заяви не додано документ, що підтверджує сплату позивачем судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Так, правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаєЗакон України "Про судовий збір".
Відповідно дост. 1 цього Законусудовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідност. 2 Закону України "Про судовий збір"платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Згідно із ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2024 року становить 3028 грн. 00 коп.
Відповідно до п. 1 ч. 2ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 1211 грн. 20 коп.
У вказаному позові об`єднано 12 (дванадцять) вимог немайнового характеру.
В даному випадку позивачем поєднано вимоги немайнового характеру щодо скасування державної реєстрації (сім вимог), визнання недійсними договорів (чотири вимоги), визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину (одна вимога).
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
У позовній заяві позивачі просили суд розстрочити сплату судового збору, однак будь-яких підстав та доказів для відстрочення або розстрочення сплати судового збору матеріали справи не містять.
Так, правилами ст. 8 Закону України «Про судовий збір» унормовано, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходупозивача -фізичної особиза попереднійкалендарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Водночас, відомостей щодо майнового стану ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за попередній календарний рік, або їх належності до категорії осіб, зазначених в п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір», матеріали позовної заяви не містять.
Таким чином, підстави для відстрочення або розстрочення сплати судового збору позивачу відсутні.
За таких обставин, за подання пзову підлягав сплаті судовий збір за 12 вимог немайнового характеру, який складає 14 534,40 грн (1211,20 *12).
Відповідно довимог абзацу 2 ч.7 ст.6 Закону України Про судовий збір у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
До позовної заяви надано дві квитанції від 28 листопада 2024 року про сплату позивачем ОСОБА_2 судового збору у загальному розмірі 2 000,00 грн.
Таким чином, позивачам за подання до суду вищевказаної позовної заяви необхідно доплатити судовий збір у розмірі 12 534,40 грн за наступними реквізитами:
Отримувач коштів ГУК у Київ.обл/Вишнева міс./22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37955989
Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA238999980313161206000010790
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу *;101;
При заповненні платіжного документа у графі «Код платника» платником судового збору юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником фізичною особою ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв`язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Оригінал відповідного платіжного документа слід надати суду.
Згідно ч. 1, 2ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Керуючись ст.185,258-261 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про розстрочення сплати судового збору за подання позовної заяви до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , треті особи: Перша Київська обласна державна нотаріальна контора, Перша Київська державна нотаріальна контора, Двадцять перша Київська державна нотаріальна контора, Головне Управління держгеокадастру в Києві та Київській області, Управління державної реєстрації ЦМУ МЮ (м. Київ), Головне Управління держгеокадастру в Києві та Київській області, про скасування державної реєстрації, визнання недійсними договорів , визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину, - відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , треті особи: Перша Київська обласна державна нотаріальна контора, Перша Київська державна нотаріальна контора, Двадцять перша Київська державна нотаріальна контора, Головне Управління держгеокадастру в Києві та Київській області, Управління державної реєстрації ЦМУ МЮ (м. Київ), Головне Управління держгеокадастру в Києві та Київській області, про скасування державної реєстрації, визнання недійсними договорів , визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину, - залишити безруху і надати позивачу строк для усунення недоліків десять днів з дня вручення позивачу ухвали, та роз`яснити, що в разі невиконання вимог ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і підлягає поверненню.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Інна ФІНАГЕЄВА
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2025 |
Оприлюднено | 20.01.2025 |
Номер документу | 124489578 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Фінагеєва І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні