Справа № 2-757/1979
Провадження № 2-во/592/7/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 січня 2025 року м.Суми
Ковпаківський районний суд міста Суми у складі головуючої судді Корольової Г.Ю., за участю секретаря судового засідання Панасовської В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні Ковпаківського районного суду м. Суми від 29 листопада 1979 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про встановлення батьківства та стягнення аліментів на утримання дитини,
У С Т А Н О В И В:
13.01.2025 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про виправлення описки у рішенні Ковпаківського районного суду м. Суми від 29.11.1979 року, яку мотивує тим, що вказаним рішенням суду позов ОСОБА_2 було задоволено. Проте у абзаці першому резолютивної частини рішення суду прізвище його сина помилково зазначено як « ОСОБА_3 », однак згідно із його свідоцтвом про народження, мати при народженні дала йому своє прізвище « ОСОБА_4 ». До того ж, в абзаці першому резолютивної частини судового рішення, крім прізвища, ім`я та по-батькові, інші анкетні дані відповідача взагалі відсутні. Також у абзаці другому резолютивної частини рішення помилково зазначено рік народження відповідача як «1941», хоча правильно «1940». За таких обставин просить виправити допущені описки.
У судове засідання сторони не з`явились, що відповідно до ч. 2 ст.269ЦПК України не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов такого висновку.
Судом встановлено, що рішенням Ковпаківського районного народного суду м.Суми від 29.11.1979 року позов ОСОБА_2 задоволено та встановлено батьківство ОСОБА_1 відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про що в актовому записі про народження здійснити відповідний запис, а також стягнуто аліменти з ОСОБА_1 на утримання сина у розмірі 1/4 частки з усіх видів заробітків на користь матері ОСОБА_2 .
Так, звертаючись із заявою про виправлення описки ОСОБА_1 просить виправити описку в абзаці першому резолютивної частини рішення Ковпаківського районного суду м. Суми суду від 29 листопада 1979 року в цивільній справі № 2-757/1979 року, доповнивши анкетні дані відповідача ОСОБА_1 датою та місцем його народження, а також змінити прізвище сина з « ОСОБА_3 » на « ОСОБА_4 », виклавши пункт 1 судового рішення в наступній редакції: «Встановити батьківство ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце народження: село Суходол Червоного району Сумської області стосовно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: м. Суми, про що в актовому запису про народження дитини здійснити такий запис». А також виправити в абзаці другому резолютивної частини рішення рік народження відповідача з «1941» замінити на «1940».
Відповідно до вимог статті 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Згідно із постановою КЦС ВС від 26.07.2023 року у справі № 201/5907/22, описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Особливо це стосується резолютивної частини рішення. В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може утруднити виконання рішення.
Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, неправильні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.
Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
При ухваленні вказаного судового рішення допущена описка, а саме не правильно вказано рік народженнявідповідача ОСОБА_1 зазначено як «1941» замість «1940».
Допущена описка є технічною помилкою, яка не впливає на зміст встановлених обставин та висновків суду, викладених у судовому рішенні, а тому її необхідно виправити.
Проте вимогавідповідача ОСОБА_1 з приводутого,що судповинен доповнитирішення анкетнимиданими,а самедатою тамісцем йогонародження,не можебути задоволена,оскільки суд не має права змінювати та доповнювати зміст судового рішення.
Крім того, вимога відповідача ОСОБА_1 , яка стосується зміни прізвища сина з « ОСОБА_3 » на « ОСОБА_4 » також є необґрунтованою, оскільки ОСОБА_1 до матеріалів заяви не надані докази звернення до відділу реєстрації актів цивільного стану та їх відмову в частині внесення змін в актовий запис про народження сина. До того ж, не долучено копії документів, які підтверджують, що син ОСОБА_7 має інше прізвище ніж те, яке зазначено у рішенні суду.
Керуючись ст. 269 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити частково заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні Ковпаківського районного суду м. Суми від 29 листопада 1979 року.
Виправити описку в резолютивній частині рішення Ковпаківського районного суду м. Суми від 29 листопада 1979 року за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про встановлення батьківства та стягнення аліментів на утримання дитини, зазначивши правильно рік народження відповідача ОСОБА_1 як «1940».
Відмовити за необґрунтованістю в іншій частині заяви.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку, шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Сумського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її проголошення.
Суддя Г.Ю. Корольова
Суд | Ковпаківський районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2025 |
Оприлюднено | 20.01.2025 |
Номер документу | 124494393 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Ковпаківський районний суд м.Сум
Корольова Г. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні