МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
17 січня 2025 р. справа № 400/269/25
м. Миколаїв
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Мороз А. О., ознайомившись з позовною заявою:
за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,
доДепартаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, вул. Мала Морська, 19, м. Миколаїв, 54001,
провизнання дій та бездіяльності протиправними
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся з позовом до Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради (далі - відповідач), в якому просить суд визнати протиправними дії та бездіяльність відповідача щодо ненадання інформації на запит та приховування інформації у відповідь на запит ОСОБА_1 на інформацію від 26.12.2024 року в частині дати виконання Департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради рішення Центрального районного суду м. Миколаєва від 16.06.2021 року у справі № 490/2472/21, з урахуванням постанови Миколаївського апеляційного суду від 06.10.2021 року у справі № 490/2472/21.
Суд перевірив відповідність позовної заяви вимогам, встановленим статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) і дійшов наступного висновку.
Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло, а тому, особа, звертаючись до суду з позовною заявою, повинна чітко зазначити дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, що порушили її право, в чому полягає протиправність дій чи бездіяльності та повинна вказати спосіб захисту свого порушеного права.
Позивач просить визнати протиправними одночасно і бездіяльність, і дії відповідача, що суперечить п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України.
Також позивач просить суд визнати протиправними дії та бездіяльність відповідача щодо ненадання інформації на запит, однак заявлені вимоги не відповідають обставинам справи, оскільки як вказує сам позивач, відповідачем надано відповідь на його запит 30.12.2024 року.
Відтак, як встановлено судом, обставини справи, що викладені позивачем у позові, не відповідають змісту позовних вимог, що міститься у прохальній частині позову.
Таким чином, позивачу слід подати позовну заяву (для суду та відповідача), в якій уточнити свої позовні вимоги та привести їх у відповідність п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України.
Відповідно до ст. 160 ч. 5 п. 9 КАС України, в позовній заяві зазначається у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Оскільки позивач оскаржує дії, бездіяльність відповідача щодо ненадання інформації на запит та приховування інформації у відповідь на запит, з урахуванням приписів ст. 160 ч. 5 п. 9 КАС України, позивач повинен вказати, які його права порушуються такими діями (бездіяльністю) відповідача або реалізація яких його прав неможлива внаслідок дій (бездіяльності) відповідача.
Позовна заява такого обґрунтування не містить.
При цьому, перелік нормативних актів, наведених позивачем, які дають йому право на отримання інформації, не слід ототожнювати з обґрунтуванням порушення прав, свобод, інтересів позивача.
Таким чином, позивачу слід обґрунтувати порушення його прав діями (бездіяльністю) відповідача.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищезазначене та керуючись статтями 122, 123, 160, 161, 169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Позивачу у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху подати до Миколаївського окружного адміністративного суду позовну заяву (для суду та відповідача), оформлену відповідно до вимог 160 КАС України, в якій:
- конкретизувати зміст позовних вимог про визнання протиправними дій та бездіяльності відповідача щодо ненадання інформації на запит шляхом приведення їх у відповідність п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України;
- обґрунтувати порушення прав позивача діями (бездіяльністю) відповідача з урахуванням приписів ст. 160 ч. 5 п. 9 КАС України.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею в порядку ст. 256 КАС України.
4. Оскарження ухвали окремо від рішення суду не допускається. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя А. О. Мороз
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2025 |
Оприлюднено | 20.01.2025 |
Номер документу | 124498010 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо забезпечення права особи на доступ до публічної інформації |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Мороз А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні