Справа № 420/22005/23
У Х В А Л А
15 січня 2025 року Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бжассо Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника позивача про виправлення описки в рішенні суду у справі № 420/22005/23
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом заступника керівника Приморської окружної прокуратури м. Одеси в інтересах держави в особі Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області, Одеської обласної державної (військової) адміністрації до Комунального підприємства "Сервісний центр", третя особа без самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Одеська міська рада, за результатом розгляду якого, позивач просив суд ухвалити рішення та:
визнати протиправною бездіяльність Комунального підприємства "Сервісний центр" щодо не приведення у стан готовності захисної споруди № 56965, яка знаходиться за адресою: м.Одеса, проспект Шевченка, 15/4 до використання за призначенням та зобов`язати Комунальне підприємство "Сервісний центр" вчинити дії, спрямовані на приведення у стан готовності захисної споруди № 56965, яка знаходиться за адресою: м.Одеса, проспект Шевченка, 15/4, з метою використання її за призначенням у відповідності до «Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту», затверджених Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 579 від 09.07.2018.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 11 грудня 2023 року позов задоволено частково:
Зобов`язано Комунальне підприємство «Сервісний центр» привести у стан готовності захисту споруду цивільного захисту протирадіаційне укриття № 56965, яка знаходиться за адресою: м. Одеса, проспект Шевченка, 15/4, з метою використання її за призначенням у відповідності до «Вимог щодо утримання та експлуатації та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджених Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 579 від 09.07.2018.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.
Крім цього, в резолютивній частині рішення суду, зазначено про стягнення з Комунального підприємства «Сервісний центр» на користь Приморської окружної прокуратури м. Одеси судовий збір у розмірі 1342,00 грн. , при цьому в мотивувальній частині повного тексту рішення судом описано, що «згідно до ч. 2 ст.139 КАС України, при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз. Ухвалою суду від 17.01.2024 року виправлено помилку в рішенні суду від 11 грудня 2023 року виключивши з резолютивної частини рішення суду абзац 3, а саме: «Стягнути з Комунального підприємства «Сервісний центр» на користь Приморської окружної прокуратури м. Одеси судовий збір у розмірі 1342,00 грн».
Вказана ухвала набрала законної сили.
15.01.2025 року від представника позивача надійшла заява про виправлення описки в рішенні суду, шляхом зазначення про стягнення судового збору на користь Одеської обласної прокуратури, а не Приморської окружної прокуратури м. Одеси.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 253 КАС України, суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження. У разі необхідності суд може розглянути питання внесення виправлень у судове рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Вказана заява розглянута судом в порядку письмового провадження.
Положеннями даної статті передбачена можливість після ухвалення судового рішення у справі усунути в ньому помилки технічного (неюридичного) характеру - описки та очевидні арифметичні помилки. При цьому описка полягає у порушенні правил граматики, синтаксису, пунктуації, нумерації, які мають вплив на зміст судового рішення та його виконання.
Тобто, у розумінні вказаної статті, описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів (прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків, порядкових номерів). Особливо це стосується резолютивної частини рішення, оскільки допущена у ній описка може ускладнити виконання судового рішення.
Як вказав вище суд, ухвалою суду від 17.01.2024 року виправлено помилку в рішенні суду від 11 грудня 2023 року виключивши з резолютивної частини рішення суду абзац 3, а саме: «Стягнути з Комунального підприємства «Сервісний центр» на користь Приморської окружної прокуратури м. Одеси судовий збір у розмірі 1342,00 грн».
Враховуючи викладене, суд робить висновок про відсутність підстав для виправлення описки в рішенні суду 22.12.2023 року, оскільки рішення суду не містить висновків про стягнення судового збору з відповідача на користь позивача.
Керуючись ст.ст. 243, 248, 253 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання представника позивача про виправлення описки в рішенні суду у справі № 420/22005/23.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 256 КАС України.
Ухвала суду може бути оскаржена до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги.
Суддя Н.В. Бжассо
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2025 |
Оприлюднено | 20.01.2025 |
Номер документу | 124498438 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Бжассо Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні