Справа № 308/17715/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 січня 2025 року місто Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в складі: головуючої судді - Логойда І.В., за участю секретаря судового засідання - Янцо М.В., заявника ОСОБА_1 , представника заявника - адвоката Чорій Н.В., свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Ужгороді у порядку окремого провадження заяву ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник - адвокат Чорій Наталія Володимирівна, заінтересована особа відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Ужгороді Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про встановлення факту, що має юридичне значення
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник - адвокат Чорій Наталія Володимирівна, звернувся в суд із заявою, де заінтересована особа відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Ужгороді Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про встановлення факту, що має юридичне значення, згідно з якою просить встановити факт народження ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у м.Ужгород, Закарпатської області, Україна, українець, громадянство України у матері - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , українка, громадянство України, адреса проживання: АДРЕСА_1 . Відомості про батька вказати на підставі частини 1 статті 135 Сімейного кодексу України та з врахуванням п. 1 глави 1 розділу III Правил державної реєстрації актів громадського стану в Україні, вказавши батька - ОСОБА_5 , громадянство України.
Заяву мотивує тим, що мати заявника ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , народила ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 у м.Ужгород у пологовому відділенні Ужгородської міської центральної клінічної лікарні (з червня 2024 відокремлений підрозділ «Клінічний перинатальний центр» Комунального некомерційного підприємства «Ужгородська міська багатопрофільна клінічна лікарня Ужгородської міської ради»). Втім, мати за життя не зверталася до органів ДРАЦСу для проведення державної реєстрації народження сина, медичне свідоцтво про народження - втрачено. Мати заявника померла ІНФОРМАЦІЯ_3 в с.Павшино Мукачівського району Закарпатської області. Заявник, особа з числа ромських нацменшин, виховувався у багатодітні сім`ї, ріс без батька, будучи у важкому матеріальному становищі не мав можливості звернутися за фаховою юридичною допомогою для оформлення документів. В зв`язку з даною обставиною свідоцтво про народження у заявника відсутнє, відповідно - реєстрація народження в органах державної реєстрації актів цивільного стану не проводилася. Через відсутність документів, що посвідчують особу, заявник позбавлений можливості отримати доступ: до медичних послуг - укласти декларацію із сімейним лікарем, отримати належну освіту, офіційно працевлаштуватися та мати доступ до інших соціальних благ. 01 жовтня 2024 року заявник звернувся із заявою від 30.09.2024р. до відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Ужгороді Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції з метою проведення державної реєстрації свого народження. Відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Ужгороді Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у реєстрації народження відмовлено в зв`язку з відсутністю у заявника паспорта громадянина України, разом з тим роз`яснено про можливість реєстрації народження на підставі рішення суду про встановлення факту народження. Відсутність державної реєстрації народження ОСОБА_1 унеможливлює оформлення паспорта громадянина України. У зв`язку з тим, що мати заявника не зареєструвала його народження вчасно, а він сам опинився в ситуації, коли для державної реєстрації народження потрібен документ, що посвідчує особу, він змушений звернутися до суду із заявою про встановлення факту народження, що стане підставою для проведення державної реєстрації народження. Відповідно до статті 135 Сімейного кодексу України - при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім`я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою. На момент народження ОСОБА_1 мати у шлюбі не перебувала.
Ухвалою судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 04.11.2024 заяву залишено без руху. Ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 07.11.2024 прийнято до розгляду та відкрито провадження у цивільній справа за вказаною заявою.
Ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 23.12.2024 витребувано від Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Ужгороді Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (ел. пошта ІНФОРМАЦІЯ_9 адреса Закарпатська обл., м.Ужгород, вул.Небесної сотні, буд.5, поштовий індекс 88000, ЄДРПОУ 25999022) повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про відсутність актового запису цивільного стану про народження ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у м.Ужгород, Закарпатської області, у матері - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянки України, ( АДРЕСА_1 ).
Заявник та його представник у судовому засіданні просили задовольнити подану заяву, яка підтверджена поданими доказами та показами свідків. У судовому засіданні представник заявника уточнила заяву, зазначивши, що вірним є прізвище заявника ОСОБА_6 , а не ОСОБА_6 , зважаючи на відомості у паспорті матері та її свідоцтві про смерть.
Заінтересована особа в судове засідання не з`явилася, належним чином повідомлена.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Заслухавши учасників, свідків, дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні у справі докази, суд дійшов наступного висновку.
Як вбачається з матеріалів справи, до суду звернувся ОСОБА_1 про встановлення його факту народження, надавши довідку ГО «Надійне майбутнє ромів» №5 від 26.09.2024р., видану керівником організації ОСОБА_15 про те, що гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , проживає без реєстрації за адресою АДРЕСА_2 .
До матеріалів справи додано копію паспорта громадянина України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , серії НОМЕР_1 , виданого Мукачівським МВ УМВС України в Закарпатській області 08.01.2008 р., особливі відмітки - донька ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , син ОСОБА_6 , ім`я нерозбірливо, ОСОБА_6 , місце проживання: АДРЕСА_3 до 29.10.2010, знята з реєстрації місця проживання - 18.01.2010, в подальшому АДРЕСА_1 від 26.01.2011.
Згідно з копією свідоцтва про смерть, виданого 18.02.2015 виконавчим комітетом Павшинської сільської ради Мукачівського району, ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Представником заявника подано адвокатський запит медичному директору ВП «Клінічного перинатального центру» КНП «Ужгородська міська багатопрофільна клінічна лікарня» Ужгородської міської ради про видачу дубліката медичного свідоцтва про народження або інформаційної довідки про народження у ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , сина, якого вона народила у пологовому відділенні, приблизно ІНФОРМАЦІЯ_6 .
З інформаційної довідки № 1/01-14 від 23.09.2024р. ВП «Клінічний перинатальний центр» Комунального некомерційного підприємства «Ужгородська міська багатопрофільна клінічна лікарня Ужгородської міської ради» вбачається, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідно до записів у журналах пологів, реєстрації новонароджених служби рододопомоги Ужгородської міської центральної клінічної лікарні (з червня 2024 відокремлений підрозділ «Клінічний перинатальний центр» КНП «Ужгородська міська багатопрофільна клінічна лікарня Ужгородської міської ради») ІНФОРМАЦІЯ_6 народила дитину чоловічої статі. Медичне свідоцтво про народження № 3189 було видане ОСОБА_4 24.11.2009.
Заявник ОСОБА_1 30.09.2024 звернувся до відділу Державної реєстрації актів цивільного стану у місті Ужгороді Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції вхід. № 1675/3113-25 від 01.10.2024 року щодо проведення реєстрації свого народження. Відповіддю №1675/31.13-25 від 26.10.2024 року відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Ужгороді Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції в реєстрації народження ОСОБА_1 було відмовлено в зв`язку з відсутністю у нього паспорта громадянина України, роз`яснено про можливість реєстрації народження на підставі рішення суду про встановлення факту народження в певний час.
Ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 23.12.2024 витребувано від Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Ужгороді Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про відсутність актового запису цивільного стану про народження ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у м.Ужгород, Закарпатської області, у матері - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянки України, ( АДРЕСА_1 ).
На виконання ухвали суду відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Ужгороді супровідним листом №07.01.2025 №2116/31.13-17 надав повний витяг (№ витягу 00048596931) з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про відсутність актового запису цивільного стану про народження відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
У судовому засіданні 16.01.2025 свідок ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , не працює, мешканка АДРЕСА_4 , заявник її сусід, повідомила наступне. Знає ОСОБА_1 близько 10 років, його мати ОСОБА_4 померла, залишила його без документів, 33 роки має і не має документів. Заявник народився в м. Ужгород у роддомі. На питання, чому не зареєстрований до цих пір, повідомила, що мати втратила документи і померла. У неї ще було 5 дітей.
У судовому засіданні 16.01.2025 свідок ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , не працює, мешканка АДРЕСА_4 , знає ОСОБА_1 як сусіда та знайомого, повідомила наступне. ОСОБА_1 народився у 1991 році, знає про це від друзів, сусідів, особисто. Померла мати ОСОБА_4 говорила, що ОСОБА_1 її син, проживає у м.Чоп, весь час там проживав, без паспорта не міг виїхати. Народився у м. Ужгород у роддомі. На питання, чому заявник не має свідоцтва, повідомила, що мати не хотіла зробити, оскільки була хвора, потрібно було ходити. У неї було 6-7 дітей.
У відповідності до статті 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом.
Стаття 4 ЦПК України визначає, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав.
Згідно з ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав. Відповідно до п. 5 ч. 2 ч. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
У відповідності до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження.
У відповідності з ч. 3, 4, ст. 49 ЦК України державній реєстрації підлягають народження фізичної особи та її походження, громадянство, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть. Реєстрація актів цивільного стану провадиться відповідно до закону. Народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміна імені, смерть підлягають обов`язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян в органах юстиції в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Згідно зі статтею 6 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.
Відповідно до частини 4 статті 13 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" підставою для проведення державної реєстрації народження дитини є визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я документи, що підтверджують факт народження. Медична консультаційна комісія видає документ про народження у разі встановлення факту народження жінкою дитини.
Відповідно до ч. ч. 1-2 ст. 13 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" державна реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням її походження та присвоєнням її імені, власного імені та по батькові. Походження дитини визначається відповідно до Сімейного кодексу України. Державна реєстрація народження дитини за письмовою або усною заявою батьків чи одного з них за місцем її народження або за місцем проживання батьків або за заявою, поданою в електронній формі.
Підставою для здійснення державної реєстрації народження дитини є визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я документи, що підтверджують факт народження. У разі народження дитини поза закладом охорони здоров`я документ, що підтверджує факт народження, видає заклад охорони здоров`я, який проводив огляд матері та дитини. У разі якщо заклад охорони здоров`я не проводить огляд матері та дитини, документ, що підтверджує факт народження, надає медична консультаційна комісія в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Медична консультаційна комісія видає документ про народження у разі встановлення факту народження жінки дитини. Для видалення документа закладу охорони здоров`я або медичної консультаційної комісії, що підтверджує факт народження, підставою для проведення державної реєстрації актів цивільного стану є рішення суду про встановлення факту народження (стаття 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»).
Згідно з пункту 2 Глави ІІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану, що затверджені Наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 року № 52/5 підставами для проведення державної реєстрації народження є один із документів: а) медичний висновок про народження, сформований в Реєстрі медичних висновків електронної системи охорони здоров`я відповідно до Порядку формування та видачі медичних висновків про народження в Реєстрі-медичних висновків електронної системи охорони здоров`я, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров`я України від 18 вересня 2020 року № 2136, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 30 вересня 2020 року за № 953/35236.
Електронний примірник медичного висновку про народження та відомості, необхідні для проведення державної реєстрації народження, отримуються органом державної реєстрації актів цивільного стану за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг або шляхом автоматизованого обміну відомостями між інформаційними ресурсами Національної служби здоров`я України та Міністерства юстиції України через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів за сформованим запитом, що містить відомості про унікальний номер медичного висновку, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності) та/або реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) та реквізити паспорта або паспортного документа, що посвідчує особу матері.
У разі народження дитини жінкою, яка є громадянкою іноземної держави або особою без громадянства, яка проживає на території України, замість реквізитів паспорта або паспортного документа, що посвідчує особу матері, зазначаються відомості про реквізити посвідки на постійне проживання такої жінки. При цьому в графі «Для відміток» актового запису про народження робиться відмітка: «Мати дитини ідентифікована електронною системою охорони здоров`я за даними посвідки на постійне проживання» та зазначаються номер відповідної посвідки та код територіального органу/територіального підрозділу ДМС, що оформив посвідку;
б) медичне свідоцтво про народження (форма № 103/о), форма якого затверджена наказом Міністерства охорони здоров`я України від 08 серпня 2006 року № 545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2006 року за № 1150/13024;
в) медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу (форма № 103-1/о), форма якої затверджена наказом Міністерства охорони здоров`я України від 08 серпня 2006 року № 545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2006 року за № 1150/13024;
г) лікарське свідоцтво про перинатальну смерть (форма № 106-2/о), форма якого затверджена наказом Міністерства охорони здоров`я України від 08 серпня 2006 року № 545, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2006 року за № 1150/13024;
ґ) медичний документ, виданий компетентним суб`єктом іншої держави, що підтверджує факт народження, належним чином легалізований, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Згідно з пунктом 3 Глави ІІІ Правил, якщо державна реєстрація народження дитини проводиться на підставі рішення суду про встановлення факту народження, дані про дату і місце народження дитини зазначають відповідно до рішення суду.
Згідно з пунктом 24 Глави ІІІ Правил якщо заява про державну реєстрацію народження дитини, яка досягла одного року і більше (додаток 5) надійшла після закінчення одного року з дня народження дитини і до досягнення нею 16 років, то державна реєстрація народження проводиться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання дитини на загальних підставах (за заявою будь-кого з осіб, визначених статтею 144 Сімейного кодексу України, але після перевірки наявності державної реєстрації народження за місцем народження дитини, за місцем проживання батьків дитини на момент її народження або за даними Державного реєстру актів цивільного стану громадян). У цих випадках одночасно подаються один із документів, передбачених у пункті 2 цієї глави, медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу, а також довідка з місця проживання дитини. За відсутності такої довідки дані про місце проживання дитини можуть бути підтверджені паспортом або паспортним документом одного з батьків чи законних представників дитини. Водночас подаються документи, що підтверджують походження дитини. Складений актовий запис про народження із зазначенням після порядкового номера: "Державна реєстрація з пропуском строку" включається до книги поновлених актових записів про народження. У разі досягнення дитиною 16 років державна реєстрація її народження може проводитися за її особистою заявою з пред`явленням паспорта та відповідно до законодавства, яке регулює порядок поновлення актових записів цивільного стану. Державна реєстрація народження на підставі рішення суду про встановлення факту народження проводиться за правилами поновлення актових записів, якщо з дня народження дитини, зазначеного у рішенні суду, минуло більше року.
Відповідно до статті 135 Сімейного кодексу України - при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім`я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою. На момент народження ОСОБА_1 мати у шлюбі не перебувала, що підтверджується відсутністю відміток у паспорті.
Згідно з постановою Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Стаття 76 ЦПК України передбачає, що доказами у справі є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до частини першої статті 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Згідно зі статтею 79 ЦПК України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.
Суд встановлює факт народження особи за умови підтвердження доказами, що ця подія мала місце у певний час та за певних обставин.
Оскільки заявник позбавлений можливості в іншому, ніж у судовому порядку встановити факт народження, оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд вважає, що факт народження заявника підтверджується наданими суду доказами, показами свідків, тому є правові підстави для задоволення заяви і для встановлення факту народження.
Задоволення заяви має для заявника юридичне значення, оскільки необхідне для проведення державної реєстрації народження та отримання відповідного документу - свідоцтва про народження згідно чинного законодавства України.
Відповідно до ч. 7 ст. 294 ЦПК України, при ухваленні судом рішення по справі в порядку окремого провадження судові витрати не відшкодовуються, якщо інше не встановлено законом.
За наведених обставин, керуючись ст.ст. 263, 265, 293, 294, 315, 319, 352, 354, 355 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник - адвокат Чорій Наталія Володимирівна, заінтересована особа відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Ужгороді Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про встановлення факту, що має юридичне значення - задовольнити.
Встановити факт народження ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у м.Ужгород, Закарпатської області, Україна, українець, громадянство України у матері - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , українка, громадянство України, адреса проживання: АДРЕСА_1 .
Відомості про батька вказати на підставі частини 1 статті 135 Сімейного кодексу України та з врахуванням п. 1 глави 1 розділу III Правил державної реєстрації актів громадського стану в Україні, вказавши батька - ОСОБА_5 , громадянство України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Закарпатського апеляційного суду.
Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , адреса АДРЕСА_5 .
Заінтересована особа: Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Ужгороді Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, що знаходиться за адресою: вул. Небесної Сотні, 5, м. Ужгород, Закарпатська область.
Дата складення повного судового рішення 20.01.2025.
Суддя Ужгородського міськрайонного суду
Закарпатської області І.В.Логойда
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2025 |
Оприлюднено | 22.01.2025 |
Номер документу | 124505238 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: факту народження, з них: |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Логойда І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні