Справа № 362/405/25
Провадження № 2/362/1469/25
У Х В А Л А
І м е н е м У к р а ї н и
20 січня 2025 року
суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області Марчук О.Л., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Гвоздівської сільської ради, треті особи: Одинадцята київська державна нотаріальна контора, Феодосіївська сільська рада Обухівського району Київської області про відкриття провадження, визнання права власності та покладення судових витрат,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом, перевіривши який, приходжу до висновку, що його необхідно залишити без руху з наступних підстав.
Норми статті 175 ЦПК України чітко та імперативно визначають вимоги щодо форми і змісту позовної заяви.
Натомість, в порушення пунктів 2, 3, 4 і 9 частини третьої статті 175 ЦПК України, позовна заява не містить:
-адресу місця проживання позивача і поштовий індекс;
-ціну позову;
-зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні;
-попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Насамперед,у позовівказаноадресу реєстраціїпозивача,тодіякцивільний процесуальнийзаконневимагає зазначенняадресиреєстрації,ачіткоі конкретновказуєнате,щопозовназаява повиннамістити місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс.
При цьому, суд враховує, що адреси місця реєстрації особи та місця її фактичного проживання (перебування) можуть бути різними.
Також, позивачу слід зазначити ціну позову яка дорівнює вартості майна на яке позивач просить визнати право власності.
Крім того, вимоги пунктів першого і третього прохальної частини позову не є позовними по своїй суті, оскільки не стосуються дій чи бездіяльності відповідача та не можуть бути до нього звернені, оскільки вони взагалі не є предметом спору між сторонами.
Викладені у вказаних пунктах прохальної частини позову прохання не є способами захисту цивільних прав які використовуються при формулюванні позовних вимог з метою захисту і/або відновлення прав та інтересів які порушені.
Зокрема, вирішення питання про відкриття провадження та розподіл судових витрат, про що позивач просить у вказаних пунктах прохальної частини заяви, здійснюється судом в силу положень ЦПК України, тобто належить виключно до повноважень суду та не потребує додаткового їх заявлення як позовних.
Тобто, позивачу слід вирішити питання щодо обґрунтованості, доцільності, необхідності заявлення таких позовних вимог та їх формулювання у прохальній частині заяви.
Отже, позовними вимогами по суті є лише і тільки вимоги про визнання права власності.
Серед іншого, за змістом заяви позивач навів попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат які позивач поніс, однак не зазначив розрахунок судових витрат які він очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Одночасно, позивачу слід роз`яснити наступне.
Згідно із статтею 22 Закону України «Про нотаріат», державний нотаріус має печатку із зображенням Державного герба України, найменуванням державної нотаріальної контори і відповідним номером.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про нотаріат», вчинення нотаріальних дій в Україні покладається на нотаріусів, які працюють в державних нотаріальних конторах, державних нотаріальних архівах (державні нотаріуси) або займаються приватною нотаріальною діяльністю (приватні нотаріуси).
Частина перша статті 53 ЦПК України передбачає, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін.
У зв`язку із цим позивачу слід вирішити питання щодо участі державної нотаріальної контори у даній цивільній справі, оскільки вона не є особою, прав і обов`язків якої стосується спір, тому що у нотаріальної контори відсутня її юридична зацікавленість у результатах вирішення справи судом і реалізації ухваленого в ній рішення, позаяк для державної нотаріальної контори не має правового значення яка саме фізична особа буде спадкувати.
При цьому, позивачці слід врахувати, що у зв`язку із припиненням Гвоздівської сільської ради та відсутністю інших спадкоємців, відповідачем у даній справі має бути саме Феодосіївська сільська рада Обухівського району Київської області.
До того ж, при подачі позову слід обов`язково дотримуватись вимог статті 177 ЦПК України.
Зокрема, в порушення вимог частини першої статті 177 ЦПК України, позивач не додав до позовної заяви її копію та копії всіх документів, що додаються до неї відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Дана обставина підтверджується переліком додатків до позову, у якому відсутня вказівка про те, що до позовної заяви додано її копію та копії всіх документів, що додаються до неї для відповідача і третіх осіб.
Тобто, якщо у додатку не вказано, що до позову додається «копія позову разом із копіями всіх документів, що додаються до позову для відповідача і третіх осіб», то є очевидним висновок, що вказаних документів до позову не додано.
У зв`язку із цим, позивачу необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви у спосіб: шляхом подання нової редакції позовної заяви, яка б повністю відповідала вимогам статей 175 і 177 ЦПК України.
Згідно із частиною першою статті 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, враховуючи, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, приходжу до висновку, що її слід залишити без руху, про що повідомити позивача та надати йому строк для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 175, 177, 185, 258 261 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Гвоздівської сільської ради, треті особи: Одинадцята київська державна нотаріальна контора, Феодосіївська сільська рада Обухівського району Київської області про відкриття провадження, визнання права власності та покладення судових витрат.
Повідомити про вказане позивача та надати йому строк для усунення недоліків десять днів з дня вручення копії даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Васильківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2025 |
Оприлюднено | 21.01.2025 |
Номер документу | 124511173 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Васильківський міськрайонний суд Київської області
Марчук О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні