Справа № 404/330/25
Номер провадження 2/404/72/25
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 січня 2025 року Суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда Іванова Н.Ю., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Теплоенергетик» Кропивницької міської ради» про відшкодування завданих збитків (упущеної вигоди) внаслідок порушення переважного права на укладення трудового договору у разі поворотного прийняття на роботу та дискримінації
В С Т А Н О В И В:
До Кіровського районного суду м. Кіровограда надійшла позовна заява від ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Теплоенергетик» Кропивницької міської ради» про відшкодування завданих збитків (упущеної вигоди) внаслідок порушення переважного права на укладення трудового договору у разі поворотного прийняття на роботу та дискримінації.
Позивач просив суд: стягнути з відповідача (зобов`язати сплатити) КП «Теплоенергетик» Кропивницької міської ради» суму упущеної вигоди на користь позивача у розмірі середнього місячного заробітку за три роки посади аналогічної кваліфікації на яку приймались працівники.
Вказана заява надійшла до суду в електронній формі та містить зазначення про те, що документ був сформований в системі «Електронний суд».
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справу передано для розгляду судді Івановій Н.Ю.
Статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Згідно з частини першої статті 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Вивчивши матеріали позовної заяви, приходжу до переконання, що така подана без додержання вимог, викладених у ст. 175, 177 ЦПК України.
Згідно ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Однак, всупереч вказаних вимог, позивач у позовній заяві не зазначив відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін, відомості про те, чи проводилися заходи досудового врегулювання спору, відомості про те, чи проводилися заходи забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, не вказав попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи, не вказав про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Також, заявляючи позовну вимогу про стягнення суми упущеної вигоди у розмірі середнього місячного заробітку за три роки посади аналогічної кваліфікації на яку приймались працівники, позивач не зазначає період за який просить стягнути таку суму, її розмір та не надає розрахунок відповідних сум.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. У разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів, тощо (ч.3 ст.177 ЦПК України).
У даному випадку заявлено майнову вимогу про стягнення грошових коштів упущеної вигоди. Тому, позивачу необхідно оплатити вимогу майнового характеру.
Позивачем до матеріалів справи квитанції про сплату судового збору не додано. В матеріалах справи відсутні будь які клопотання про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» станом на момент звернення до суду судовий збір за вимогу майнового характеру подану фізичною особою становить 1 % від ціни позову, але не менше 1211,20 грн.
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір виходячи із розміру суми упущеної вигоди, тобто у розмірі 1% від ціни позову, але не менше 1211,20 грн.
При цьому, позивачу потрібно врахувати, що відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Крім того, як вбачається з тексту позовної заяви, позивачем зазначено про необхідність витребування у відповідача певної інформації.
Однак, порядок подання заяв про витребування доказів передбачений ст. 84 ЦПК України.
З аналізу статті 84 та ч.3 ст.177 ЦПК України вбачається, що клопотання про витребування доказів подається виключно в письмовій формі та окремим процесуальним документом, оскільки у клопотанні повинно бути зазначено обставини та докази зазначені в ч. 2 ст. 84 ЦПК України.
Також, позивач зазначає по тексту позову про необхідність виклику до суду свідка відповідача у порядку ст. 93 ЦПК України та вказує питання, які необхідно йому поставити.
Згідно ст.91 ЦПК України виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи. У заяві про виклик свідка зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити. В ухвалі, якою суд вирішує питання про виклик свідка, суд попереджає свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
Заява про виклик свідків за змістом повинна відповідати вимогам ст.ст. 91, 183 ЦПК України.
Аналізуючи дані положення закону, приходжу до висновку, що для виклику свідків необхідна заява, яка в матеріалах справи відсутня. Заява про виклик свідків повинна бути викладена в порядку передбаченому ст.91 ЦПК України з дотримання вимог ст. 182, 183 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищенаведене, приходжу до переконання, що вищезазначену позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання нею копії ухвали.
Керуючись ст.175,177,185,260 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Теплоенергетик» Кропивницької міської ради» про відшкодування завданих збитків (упущеної вигоди) внаслідок порушення переважного права на укладення трудового договору у разі поворотного прийняття на роботу та дискримінації залишити без руху з підстав, викладених у мотивувальній частині ухвали.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати 10- ти (десяти) днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Запропонувати позивачу у зазначений строк:
- надати до суду у новій редакції належним чином складений позов у якому вказати відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін; відомості про те, чи проводилися заходи досудового врегулювання спору; відомості про те, чи проводилися заходи забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; вказати про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; зазначити у прохальній частині позову період за який необхідно стягнути суму упущеної вигоди, її розмір та надати розрахунок відповідних сум;
- надати окремими документами клопотання про витребування доказів та клопотання про виклик свідків, відповідно до вимог законодавства;
- сплатити судовий збір виходячи із розміру суми упущеної вигоди, тобто у розмірі 1% від ціни позову, але не менше 1211,20 грн., при цьому застосовувати коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору, на рахунок:
Отримувач коштів ГУК у Кіров.обл./Фортечн.р-н/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37918230
Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.)
Рахунок отримувача UA718999980313101206000011568
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу 101
В разі виконання вимог у встановлений судом термін, заява буде вважатись поданою в день первісного її подання до суду.
Якщо позивач не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали суду складено 20.01.2025 року.
Суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда Н. Ю. Іванова
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2025 |
Оприлюднено | 21.01.2025 |
Номер документу | 124511562 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Іванова Н. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні