20.01.2025
Справа №642/5267/19
Провадження № 2/642/31/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 січня 2025 року суддя Ленінського районного суду м. Харкова Грінчук О.П., розглянувши клопотання представника відповідача ОСОБА_1 адвоката Желдакова Ярослава Ігоровича про розгляд справи у режимі відеоконференції,
встановив:
В провадженні Ленінського районного суду м.Харкова перебуває позовна заява Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Харківміськгаз» до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 про стягнення вартості необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу, 3% річних та інфляційних втрат.
Підготовче засідання призначено на 21.01.2025 на 09 год. 30 хв.
17.01.2025 від представника відповідача ОСОБА_1 адвоката Желдакова Ярослава Ігоровича надійшло клопотання про розгляд справи в режимі відеоконференції за допомогою власних технічних засобів, посилаючись на робоче місце в м. Одесі.
Дослідивши клопотання, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1ст. 212 ЦПК України,Учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Частиною 3 ст. 212 ЦПК України передбачено, що Суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала.
Згідно з ч.4 ст. 212 ЦПК України, учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України"Про електронні документи та електронний документообіг"та"Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Положенями ч.ч. 5, 8 ст. 212 ЦПК України визначено, що ризики технічноїнеможливості участіу відеоконференціїпоза межамиприміщення суду,переривання зв`язкутощо несеучасник справи,його представник,який подаввідповідну заяву,крім випадкуколи судпісля призначеннясудового засіданнячи підчас такогозасідання втративтехнічну можливістьзабезпечити проведеннявідеоконференції. Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки.
Також суд враховує, що чинне законодавство не містить заборони щодо звернення до суду із одним (єдиним) клопотанням про участь у всіх судових засіданнях по справі в режимі відеоконференції.
Таким чином, для забезпечення швидкого та ефективного відправлення правосуддя, вважаю за можливе надати представнику відповідачу можливість приймати участь у розгляді справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Керуючись ст. 211-212, 258-261 ЦПК України, суддя, -
ухвалив:
Клопотання представника відповідача задовольнити.
Розгляд справи за позовом Акціонерного товариства«Оператор газорозподільноїсистеми «Харківміськгаз»до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 простягнення вартостінеоблікованого (донарахованого)об`єму природногогазу,3%річних таінфляційних втрат - проводити в режимі відеоконференції за участю представника відповідача ОСОБА_1 адвоката Желдакова Ярослава Ігоровича, поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи відеоконференцзв`язку vkz.court.gov.ua.
Роз`яснити, що ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
У випадку неможливості участі особи в судовому засіданні в режимі відеоконференції або відсутності технічної можливості організувати проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення судув системі ВКЗза допомогою системи «Електронний суд», невідкладно повідомити суд.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2025 |
Оприлюднено | 21.01.2025 |
Номер документу | 124512692 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Харкова
Грінчук О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні