Суддя ОСОБА_1 .
Справа № 644/355/25
Провадження № 1-кс/644/70/25
17.01.2025
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 січня 2025 року м. Харків
Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання дізнавача СД ВП №1 Харківського РУП №2 ГУ НП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до речей і документів по кримінальному провадженню, відомості за яким внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024226210000540 від «21» грудня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України,-
В С Т А Н О В И В :
Дізнавач СД ВП №1 Харківського РУП №2 ГУ НП в Харківській області звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів по кримінальному провадженню, відомості за яким внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024226210000540 від «21» грудня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.
Клопотання слідчого погоджене з прокурором Немишлянської окружної прокуратури м.Харкова ОСОБА_4 .
Перевіривши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню виходячи із наступного.
Слідчим суддею встановлено, що у провадженні СД ВП № 1 Харківського РУП № 2 ГУНП в Харківській області перебуває кримінальне провадження №12024226210000540 від 21.12.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.
20.12.2024 до ЧЧ №1 ХРУП №2 надійшла заява від ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 про те, що 20.12.2024 о 22 год. 18 хв. за адресою: АДРЕСА_2 невідомі чоловіки спричинили легке тілесне ушкодження заявнику.
В ході проведення досудового розслідування було допитано в якості потерпілого ОСОБА_5 , який надав покази, що 20.12.2024 року близько 22 год. 15 хв. він перебував в під`їзді за місцем свого мешкання за адресою: АДРЕСА_2 , де декілька разів зробив зауваження незнайомим чоловікам, які в ході словесного конфлікту спричинили йому тілесні ушкодження.
20.12.2024, ОСОБА_5 , був доставлений до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Харківської міської ради, де знаходиться медична картка стаціонарного хворого та рентген знімки на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які мають значення для розслідування вказаного кримінального правопорушення та необхідна в подальшому для проведення судово-медичної експертизи.
Згідно виписки із медичної карти стаціонарного хворого 2-е н/х відділення №25057, КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Харківської міської ради, розташованого за адресою: АДРЕСА_3 , встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , знаходився на стаціонарі в 2 нейрохірургічном відділені з 20.12.2024 по 25.12.2024
Відповідно до ч.2 ст.93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів також шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів та відомостей.
Застосування стороною кримінального провадження такого способу збирання доказів як вилучення речей чи документів (ч.7 ст.163 КПК України) під час отримання доступу до речей і документів може здійснюватися у випадках, якщо: 1) особа, у володінні якої знаходяться речі або документи, не бажає добровільно передати їх стороні кримінального провадження або є підстави вважати, що вона не здійснить таку передачу добровільно після отримання відповідного запиту чи намагатиметься змінити або знищити відповідні речі або документи; 2) речі та документи згідно зі ст.162 КПК України містять охоронювану законом таємницю і таке вилучення необхідне для досягнення мети застосування цього заходу забезпечення. В інших випадках сторона кримінального провадження може витребувати та отримати речі або документи за умови їх добровільного надання володільцем без застосування процедури, передбаченої гл.15 КПК України.
Вглаві 15 КПК Українивизначений та регульований спосіб вилучення речей і документів у особи, у володінні якої вони знаходяться, шляхом тимчасового доступу до них.
Так, відповідно до ч.1ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
За змістом ч.5ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
За вимогами ч. 6ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя вважає, що дізнавачем в клопотанні доведено наявність достатніх підстав вважати, що вказані в клопотанні документи, які перебувають або можуть перебувати у володінні зазначених осіб, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; відомості, що містяться в цих речах і документах, можуть бути використані як докази; іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Приймаючи до уваги викладене, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання про надання права тимчасового доступу до речей і документів.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 159-166 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання дізнавача СД ВП №1 Харківського РУП №2 ГУ НП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до речей і документів по кримінальному провадженню, відомості за яким внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024226210000540 від «21» грудня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України- задовольнити.
Надатидізнавачу СД ВП № 1 ХРУП №2 ГУ НП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до медичної картки та рентген знімків стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », за адресою: АДРЕСА_3 з можливістю їх вилучення для проведення судово-медичної експертизи.
КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів зазначеним в ухвалі слідчого судді особам.
Зазначені в ухвалі слідчого судді, особи зобов`язані пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію.
Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і оригіналів або копій документів, зобов`язана залишити володільцю речей і оригіналів або копій документів опис речей і оригіналів або копій документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду.
На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених оригіналів документів. Копії документів, які вилучаються або оригінали яких вилучаються, виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
Роз`яснити особам, які повинні надати (забезпечити) тимчасовий доступ до документів, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали слідчого судді складає один місяць з дня її постановлення.
Ухвала слідчого судді оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Орджонікідзевський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2025 |
Оприлюднено | 21.01.2025 |
Номер документу | 124512962 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Орджонікідзевський районний суд м.Харкова
Черняк В. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні