Ухвала
від 17.01.2025 по справі 753/20836/24
ЗВЕНИГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №753/20836/24

провадження № 2/694/277/25

У Х В А Л А

17.01.2025 року м. Звенигородка

Суддя Звенигородського районного суду Черкаської області Кравченко Т.М., розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Улф-Фінанс» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,

в с т а н о в и л а:

16 січня 2025 року з Дарницького районного суду м. Києва до Звенигородського районного суду Черкаської області на підставі ухвали судді Дарницького районного суду м.Києва Цимбал І.К. від 11 листопада 2024 року надійшли матеріали цивільної справи за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Улф-Фінанс» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості для розгляду за підсудністю, оскільки місцем реєстрації відповідача ОСОБА_1 відповідно до даних Єдиного державного демографічного реєстру є селище Вільшана Звенигородського району Черкаської області (а.с. 101).

Відповідно до ч. 1ст.27ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст.31ЦПК України судпередає справуна розглядіншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Керуючись цією нормою, Дарницький районний суд м. Києва вважав за необхідне передати матеріали цивільної справи до Звенигородського районного суду Черкаської області.

Разом з тим, згідно з п. 3-1Розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів»до набраннячинності закономУкраїни щодозміни системимісцевих судівна територіїУкраїни узв`язку зутворенням (ліквідацією)районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року№ 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року№ 64/2022"Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року№ 2102-IX.

Враховуючи те, що відповідач ОСОБА_1 зареєстрована на території, на яку розповсюджується юрисдикція Городищенського районного суду Черкаської області, Дарницький районний суд м. Києва відповідно до вимог ст. 31 ЦПК України повинен був передати матеріали цивільної справи до вказаного суду, однак помилково направив до Звенигородського районного суду Черкаської області.

Оскільки дана цивільна справа направлена до Звенигородського районного суду Черкаської області з порушенням правил, встановленихст. 31 ЦПК України, то передача справи за підсудністю до Городищенського районного суду Черкаської області не може вважатися спором про підсудність.

Крім того, згідно з ч. 1 ст. 378 ЦПК Українисудове рішення, яким закінчено розгляд справи, підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил територіальної юрисдикції (підсудності).

Враховуючи наведене, суд вважає, що матеріали цивільної справи за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Улф-Фінанс» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості передані до Звенигородського

районного суду Черкаської області з порушенням правил підсудності, а тому відкриття провадження у справі порушить порядок розгляду справи належним судом, що в свою чергу є підставою для скасування рішення суду, ухваленого за наслідком розгляду цієї справи.

За таких обставин справу слід передати для розгляду до Городищенського районного суду Черкаської області.

При цьому суд враховує, що згідно з Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Закону України «Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини» інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п. 1 ст. 6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 27,31,32,187 ЦПК України, суддя,

п о с т а н о в и л а:

Матеріали цивільноїсправи запозовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Улф-Фінанс» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості передати на розгляд до Городищенського районного суду Черкаської області (19500, вул.1 Травня, 9, м. Городище, Черкаська область).

Передача справи на розгляд іншого суду за підсудністю здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.

Учасник провадження, якому ухвала суду не була вручена в день її постановлення має право на поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому копії вказаної ухвали.

Суддя Т.М. Кравченко

СудЗвенигородський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення17.01.2025
Оприлюднено21.01.2025
Номер документу124513168
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них

Судовий реєстр по справі —753/20836/24

Ухвала від 17.01.2025

Цивільне

Звенигородський районний суд Черкаської області

Кравченко Т. М.

Ухвала від 11.11.2024

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Цимбал І. К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні