Ухвала
від 20.01.2025 по справі 712/208/25
СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

712/208/25

1-кс/712/196/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 січня 2025 року слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Черкаси клопотання старшого слідчого Слідчого відділу Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Черкаського відділу Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, яке подане під час проведення досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22 вересня 2024 року за №12024250310003060 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий Слідчого відділу Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Черкаського відділу Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_4 , звернулась до слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси з вказаним клопотанням.

В обґрунтування заявлених в клопотанні вимог зазначає, що Слідчим відділом Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №12024250310003060 від 22 вересня 2024 року за ч.1 ст.122 КК України.

22 вересня 2024 року за адресою: АДРЕСА_1 , невстановлена особа, нанесла ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , тілесні ушкодження, які можуть відноситись до тілесних ушкоджень середнього ступеню тяжкості.

В ході досудового розслідування допитаний потерпілий ОСОБА_5 , який повідомив, що 22 вересня 2024 року близько 00 години 30 хвилин, ОСОБА_5 , разом з дружиною знаходився у власному автомобілі на паркувальному майданчику біля будинку ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_1 .

В цей час до потерпілого підійшов раніше не знайомий йому чоловік та між ними почався словесний конфлікт, в ході якого вказаний чоловік наніс потерпіому ОСОБА_5 близько 15-20 ударів кулаком правої руки по обличчю та голові. Дружина потерпілого викликала швидку медичну допомогу та потерпілий був госпіталізований до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».

23 вересня 2024 року ОСОБА_5 самостійно звернувся до КУ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та отримав висновок спеціаліста в галузі судово-медичної експертизи №02-01/878.

Допитана в якості свідка ОСОБА_6 повідомила, що 22 вересня 2024 року остання викликала своєму чоловікові - ОСОБА_7 швидку медичну допомогу.

Враховуючи викладене, слідчий, за погодженням з прокурором, звернулась до слідчого судді з вказаним клопотанням.

Старший слідчий Слідчого відділу Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилась, звернулась до слідчого судді з заявою про розгляд клопотання без її участі.

Представник КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, про причини своєї неявки слідчому судді не повідомив.

Відповідно до ч.3 ст.244 КПК України, клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п`яти днів з дня його надходження до суду. Особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов`язковою.

Згідно ч.4 ст.107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, розгляд клопотання здійснюється без фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів.

Відповідно до ч.1 ст.214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.

Згідно витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, відомості про вчинення кримінального правопорушення у кримінальному провадженні №12024250310003060 внесені до реєстру 22 вересня 2024 року за фабулою: «До Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області надійшло повідомлення про те, що 22.09.2024 за адресою: АДРЕСА_1 , невстановлена особа нанесла ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , тілесні ушкодження, які можуть відноситися до тілесних ушкоджень середньої тяжкості» - правова кваліфікація ч.1 ст. 122 КК України.

Відповідно до статті 242 КПК слідчий або прокурор зобов`язаний забезпечити проведення експертизи щодо встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень.

Відповідно до ст. 40 Закону України «Про основи законодавства України про охорону здоров?я» медичні працівники та інші особи, яким у зв`язку з виконанням професійних або службових обов`язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків.

Статтею 160 КПК України передбачено право сторони кримінального провадження звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають істотне значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання, як доказів, відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доступ особи до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.

Відповідно до ч.1 ст.40 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я» від 19 листопада 1992 року №2801-XII, медичні працівники та інші особи, яким у зв`язку з виконанням професійних або службових обов`язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків.

На підставі вищевикладеного, з метою всебічного, повного та об`єктивного дослідження всіх обставин кримінального провадження, та враховуючи неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних в клопотанні слідчого документів, керуючись ст.ст. 23, 84, 92, 107, 159, 163, 309, 372 КПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого Слідчого відділу Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Черкаського відділу Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, яке подане під час проведення досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22 вересня 2024 року за №12024250310003060 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122 КК України, - задовольнити.

Надати, в межах кримінального провадження №12024250310003060 від 22 вересня 2024 року, дозвіл на тимчасовий доступ до медичної документації, з можливістю вилучення копій: карти виїзду та картки виклику швидкої медичної допомоги, аудіо-запису повідомлення на лінію « НОМЕР_1 » від 22 вересня 2024 року та повних анкетних даних (прізвище, ім`я, по-батькові, дати народження, адреси проживання та реєстрації, абонентських номерів) медичних працівників, які здійснювали виїзд за викликом, із зазначенням номеру бригади та автомобіля, наданої медичної допомоги ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мав місце 22 вересня 2024 року, за адресою: АДРЕСА_2 , що знаходяться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_7 » за адресою: АДРЕСА_3 .

Виконання ухвали доручити старшому слідчому Слідчого відділу Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , старшому слідчому Слідчого відділу Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_8 .

В разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів, відповідно до ст.166 КПК України, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів, може бути постановлена ухвала про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Визначити строк дії ухвали 60 (шістдесят) днів, який відраховується з дня її проголошення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.

Слідчий суддя - ОСОБА_1

СудСоснівський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення20.01.2025
Оприлюднено21.01.2025
Номер документу124513339
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —712/208/25

Ухвала від 20.01.2025

Кримінальне

Соснівський районний суд м.Черкас

Борєйко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні