Ухвала
від 20.01.2025 по справі 904/172/25
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

20.01.2025м. ДніпроСправа № 904/172/25

Суддя Бажанова Ю.А. , розглянувши матеріали

за позовом Приватного підприємства "ХЕЛП", м.Дніпро

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рубікон", м.Дніпро

про стягнення 20 257,24 грн, -

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство "ХЕЛП" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом, в якому просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Рубікон" на свою користь заборгованість за надані послуги з прийняття інертних відходів 4 класу безпеки на загальну суму 15 582,50 грн., пеню в розмірі 4 207,27 грн., а також 3% річних, що складає 467,47 грн., а всього на загальну суму 20 257,24 грн.;

Судові витрати просить покласти на відповідача.

В обґрунтування заявлених вимог позивач послався на порушення умов договору №4/23 від 09.01.2023 в частині оплати за надані послуги.

Позовна заява підлягає залишенню без руху з огляду на таке.

Частина 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

Частина 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Відповідно до відповіді №6242529 зробленого за запитом суду, юридична особа - з ідентифікаційним кодом 31433630 (Приватне підприємство "ХЕЛП") не має зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС.

В порушення вимог частини 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України позивачем не зареєстровано електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.

Відповідно до статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Згідно зі статтею 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Відповідно до частини 7 статті 42 Господарського процесуального кодексу України, якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.

Якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.

Таким чином позивач який подає до суду позовну заяву у паперовій формі повинен був направити позов з додатками на адресу відповідача у паперовій формі листом з описом вкладення. Позивач не долучив докази направлення позов з додатками на адресу відповідача у паперовій формі листом з описом вкладення.

Додатково суд звертає увагу позивача, що згідно з абз. 2 частини 8 статті 42 Господарського процесуального кодексу України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).

Відповідно до частин 1, 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

За змістом частин перших статей 4, 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

За подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір в розмірі 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3 028 грн) і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 059 800грн).

Враховуючи визначену позивачем ціну позову (20 257, 24 грн), належний розмір судового збору становитиме 3 028,00 грн.

Відповідно до Акту про втрату документів або перепідшивання справи, відсутність вкладень або порушення цілісності, пошкодження конверта (паковання) №21/25 від 15 січня 2025 року під час фактичного отримання позовної заяви про стягнення заборгованості за надані послуги, отриманої від Приватного підприємства "ХЕЛП" в особі директора Гідрайтіса Андрія Леонідовича не виявлені додатки, а саме: копія позовної заяви з додатками в 3 екз; копія актів надання послуг №10 від 29 грудня 2023 року; копія квитанції про сплату судового збору.

Згідно з пунктом 5 частиною 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Відповідно до частини 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

В переліку додатків до позовної заяви позивач зазначає копії актів наданих послуг №10 від 29 грудня 2023 року, №15 від 29 грудня 2023 року, №16 від 29 грудня 2023 року, №17 від 29 грудня 2023 року,

Відповідно до Акту про втрату документів або перепідшивання справи, відсутність вкладень або порушення цілісності, пошкодження конверта (паковання) №21/25 від 15 січня 2025 року під час фактичного отримання позовної заяви про стягнення заборгованості за надані послуги, отриманої від Приватного підприємства "ХЕЛП" в особі директора Гідрайтіса Андрія Леонідовича не виялені додатки, а саме: Копія позовної заяви з додатками в 3 екз; Копія актів надання послуг №10 від 29 грудня 2023 року; Копія квитанції про сплату судового збору;

Позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статті 162 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З урахуванням викладеного, керуючись ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд.

УХВАЛИВ:

Позовну заяву залишити без руху.

Позивачу протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме:

- надати докази сплати судового збору у розмірі 3 028,00 грн;

- надати докази направлення копії позовної заяви і доданих до неї документів на адресу відповідача (засобами поштового зв`язку листом з описом вкладення);

- надати докази реєстрації Електронного кабінету Приватного підприємства "ХЕЛП" у підсистемі "Електронний суд" ЄСІТС;

- надати копію акту надання послуг №10 від 29 грудня 2023 року

Роз`яснити, що у випадку невиконання позивачем вимог суду про усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.

Суддя Ю.А. Бажанова

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення20.01.2025
Оприлюднено21.01.2025
Номер документу124515618
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі надання послуг

Судовий реєстр по справі —904/172/25

Ухвала від 20.01.2025

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бажанова Юлія Андріївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні