ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"20" січня 2025 р. м. Житомир Справа № 906/56/25
Господарський суд Житомирської області у складі судді Кравець С.Г.,
перевіривши матеріали позовної заяви
Фізичної особи - підприємця Кравчука Олександра Володимировича
до: Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" в особі Філії
"Словечанське лісове господарство" Державного спеціалізованого господарського
підприємства "Ліси України"
про зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа - підприємець Кравчук Олександр Володимирович звернувся до господарського суду з позовом до Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" в особі Філії "Словечанське лісове господарство" Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" у якому просить:
1. Зобов`язати Державне спеціалізоване господарське підприємство "Ліси України" в особі Філії "Словечанське лісове господарство" Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України", з набуттям чинності судовим рішенням, завершити виконання умов Договору № UUB-16197-10 від 05.09.2024 купівлі-продажу необробленої деревини в частині продажу Фізичній особі - підприємцю Кравчуку Олександру Володимировичу необробленої деревини в кількості 89,357 м3, у зв`язку з чим покласти на відповідача зобов`язання:
- підготувати товар та повідомити позивача про готовність товарної партії та надіслати йому запрошення на відбір партії деревини;
- надати позивачу Акт відбору товарної партії, Специфікацію та рахунок на передоплату за товар.
2. Стягнути з Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" в особі Філії "Словечанське лісове господарство" Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" на користь Фізичної особи - підприємця Кравчука Олександра Володимировича судовий збір.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов Договору № UUB-16197-10 від 05.09.2024 купівлі-продажу необробленої деревини в частині передачі товару.
Ознайомившись із змістом позовної заяви та оглянувши додані до неї документи, господарський суд прийшов до висновку про залишення позовної заяви Фізичної особи - підприємця Кравчука Олександра Володимировича від 10.01.2025 без руху, з огляду на таке.
У позовній заяві від 10.01.2025 позивач вказав, що даний позов є позовом немайнового характеру. Однак, дослідивши зміст позовної заяви та проаналізувавши її вимоги господарський суд прийшов до висновку, що позовна вимога про зобов`язання ДСГП "Ліси України" в особі Філії "Словечанське лісове господарство" ДСГП "Ліси України" завершити виконання умов Договору № UUB-16197-10 від 05.09.2024 купівлі-продажу необробленої деревини в частині продажу ФОП Кравчуку О.В. необробленої деревини в кількості 89,357 м3 є вимогою вимогою про примусове виконання обов`язку і натурі, адже подаючи зазначений позов позивач фактично хоче одержати від відповідача, на виконання умов договору купівлі-продажу необробленої деревини № UUB-16197-10 від 05.09.2024, товар - необроблену деревину в кількості 89,357 м3, який має вартісну оцінку.
Майновий позов (позовна вимога майнового характеру) - це вимога про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що підлягає грошовій оцінці.
Наявність вартісного, грошового вираження матеріально-правової вимоги позивача свідчить про її майновий характер, який має відображатися у ціні заявленого позову (постанова Великої Палати Верховного Суду від 26.02.2019 у справі № 907/9/17).
У позові від 10.01.2025 ФОП Кравчук О.В. вказує, що вартість недопоставленої деревини в кількості 89,357 м3 складає 233 439,65грн.
Відтак, позовна вимога про примусове виконання обов`язку в натурі має вартісну оцінку, а саме 233 439,65грн.
За частиною 1 статті 163 ГПК України ціна позову визначається: 1) у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку; 2) у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна; 3) у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.
За подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, судовий збір за подання даного позову становить 3 501,59грн (233 439,65грн*1,5% = 3 501,59грн).
Позивачем додано до позову платіжну інструкцію №2032 від 10.01.2025 на суду 3 028,00грн.
Тобто, позивачем не в повній мірі сплачено судовий збір.
Відтак, останньому слід доплатити 473,59грн судового збору.
Позовна заява ФОП Кравчука О.В. від 10.01.2025 надійшла до суду засобами поштового зв`язку - через оператора поштового зв`язку АТ "Укрпошта".
Стаття 164 ГПК України визначає перелік документів, що додаються до матеріалів позовної заяви, зокрема, документ, що підтверджує відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно зі ст.172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом до подання позовної заяви зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до п.п. 59, 60, 61 Постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270 "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку" належним доказом надіслання відповідачеві позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі.
Отже, належними доказами відправлення сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі.
Однак, серед доданих до позовної заяви ФОП Кравчука О.В. від 10.01.2025 року документів, наявні докази направлення позову з додатками лише на адресу Філії "Словечанське лісове господарство" Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України". При цьому, доказів направлення копії позовної заяви та копій доданих до неї документів листом з описом вкладення або за допомогою системи ЄСІТС Державному спеціалізованому господарському підприємству "Ліси України" не надано.
Відповідно до п.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч.2 ст.174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Для усунення недоліків позовної заяви ФОП Кравчуку О.В. необхідно подати суду письмову заяву про усунення недоліків згідно резолютивної частини даної ухвали.
За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Фізичній особі - підприємцю Кравчуку Олександру Володимировичу протягом 10 (десяти) днів з дня вручення даної ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, шляхом подання заяви про усунення недоліків з:
- доказами сплати 473,59грн судового збору;
- доказами надіслання Державному спеціалізованому господарському підприємству "Ліси України" копії позовної заяви з додатками (опис вкладення, фіскальний чек, поштова накладна) або за допомогою системи ЄСІТС.
3. Роз`яснити Фізичній особі - підприємцю Кравчуку Олександру Володимировичу , що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою на підставі ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 20.01.2025 та оскарженню не підлягає.
Суддя Кравець С.Г.
Направити: Фізичній особі - підприємцю Кравчуку Олександру Володимировичу (РНОКПП НОМЕР_1 ;
АДРЕСА_1 - (рек. з пов.).
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2025 |
Оприлюднено | 21.01.2025 |
Номер документу | 124515920 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Кравець С.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні