ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"20" січня 2025 р. Справа № 911/122/25
Господарський суд Київської області у складі судді Яреми В.А., перевіривши матеріали позовної заяви Акціонерного товариства «Криворізька теплоцентраль»
до Товариства з обмеженою відповідальністю Фортуніс
про стягнення 520 850,00 гривень
установив:
Через канцелярію господарського суду Київської області надійшла позовна заява Акціонерного товариства «Криворізька теплоцентраль» до Товариства з обмеженою відповідальністю Фортуніс (далі ТОВ Фортуніс/відповідач) про стягнення 520 850,00 гривень збитків.
Вказані вимоги обґрунтовано, зокрема, тим, що на виконання умов укладеного між сторонами договору договору про закупівлю №108 від 03.06.2018 позивачем сплачено відповідачу за поставлений ним товар кошти, з яких 520 850,00 грн ПДВ.
Як зауважив позивач, станом на момент звернення до суду із вказаним позовом відповідач не зареєстрував податкову накладну за вказаною операцією з поставки товару в Єдиному реєстрі податкових накладних, що призвело до неможливості включення позивачем суми ПДВ до складу податкового кредиту, відтак позивачу завдано збитків на суму 520 850,00 гривень.
Відповідно до приписів статті 176 Господарського процесуального кодексу України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Ураховуючи вказані процесуальні вимоги та відповідність позовної заяви приписам ГПК України, суд дійшов висновку про прийняття позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» до розгляду та відкриття провадження у справі.
Водночас відповідно до змісту та прохальної частини позовної заяви Акціонерне товариство «Криворізька теплоцентраль» просить суд розглянути справу у спрощеному позовному провадженні без виклику сторін.
Відповідно до приписів ч.ч. 1, 3, пп. 1, 2 ч. 5 ст. 12, ч.ч. 1, 2 ст. 247 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Для цілей цього Кодексу малозначними справами є:
- справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Згідно ч. 1 ст. 249, ч.ч. 1, 2 ст. 250 ГПК України клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.
Питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
У випадку, передбаченому частиною другою статті 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може:
1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або
2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.
Системний аналіз вказаних вище процесуальних приписів презюмує алгоритм подання та вирішення клопотання позивача про розгляд в порядку спрощеного позовного провадження саме тих справ згідно ч. 3 ст. 12 ГПК, що не є малозначними в розумінні ч. 5 ст. 12 ГПК України, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи та які, водночас, не підпадають під передбачені ч. 4 ст. 247 ГПК України винятки.
Беручи до уваги характер спірних правовідносин, предмет, підстави позову і обраний позивачем спосіб захисту, зважаючи на заявлену позивачем у даному спорі ціну позову, що не перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, суд дійшов висновку про задоволення клопотання позивача та визнання малозначною справи за поданою позовною заявою, відтак про розгляд такої справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.
Відповідач має право подати заперечення проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження до 20.02.2025.
Суд звертає увагу учасників справи, що в силу приписів пункту 13 статті 8 ГПК України, розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Поряд з тим суд звертає увагу позивача на необхідності подання письмових пояснення стосовно неподання разом із позовною заявою вказаної у додатках до неї картки рахунку №631 за період з 01.06.2019 по 23.10.2024.
Відповідно до ч. 2 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.
Ураховуючи викладені у позові доводи позивача щодо невиконання відповідачем зобов`язання з реєстрації податкової накладної, суд висновує про зобов`язання відповідача, у порядку ч. 2 ст. 74 ГПК України, надати докази реєстрації податкової/их накладної/их за наслідками поставки позивачу товару згідно договору про закупівлю №108 від 03.06.2018.
Суд пропонує учасникам справи подавати письмові пояснення та всі наявні документи на підтвердження їх правової позиції з метою розгляду справи в електронному вигляді, із застосуванням електронного цифрового підпису, на електронну адресу суду, у тому числі через особистий кабінет в системі Електронний суд, поштою.
Суд звертає увагу відповідача на те, що:
- згідно частин 6 статті 6 ГПК України - адвокати, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку;
- згідно ч.ч. 1, 4 ст. 170 ГПК України: будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити, зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду;
- згідно частин 10 статті 165 ГПК України суд має право вирішити справу за наявними матеріалами також у разі, якщо відзив подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його і не навела поважних причин невиконання такого обов`язку.
Керуючись ст. ст. 12, 181, 174, 176, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
постановив:
1. Прийняти позовну заяву Акціонерного товариства «Криворізька теплоцентраль» до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, без проведення судового засідання.
3. Витребувати у позивача письмові пояснення стосовно неподання разом із позовною заявою вказаної у додатках до неї картки рахунку №631 за період з 01.06.2019 по 23.10.2024.
4. У строк до 20.02.2025 позивач вправі надати суду заперечення на відзив (за наявності), додаткові докази по справі (за наявності), а також не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву - клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін;
5. Протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі відповідач вправі надати суду у письмовій формі відзив на позов та додаткові докази по справі (за наявності), а також клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
6. Відповідач має право подати заперечення проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження до 20.02.2025.
7. Зобов`язати відповідача у порядку ч. 2 ст. 74 ГПК України, надати докази реєстрації податкової/их накладної/их за наслідками поставки позивачу товару згідно договору про закупівлю №108 від 03.06.2018.
9. Довести до відома учасників справи, що у разі подання до суду заяв по суті, зокрема відзиву, відповіді на відзив та/або клопотань з процесуальних питань, до таких заяв та клопотань додаються докази надсилання (надання) їх копій та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
10. Роз`яснити учасникам справи, що згідно приписів статті 118 Господарського процесуального кодексу України: право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку; заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
11. Повідомити учасників справи про можливість:
- надавати суду всі необхідні документи (заяви, пояснення, клопотання тощо) в електронному вигляді, із застосуванням електронного цифрового підпису, на електронну адресу суду, у тому числі через на електронну адресу суду через особистий кабінет в системі Електронний суд, поштою або дистанційними засобами зв`язку;
- отримати інформацію в справі, що розглядається, на вебсторінці офіційного вебпорталу судової влади у мережі Інтернет за адресою: ko.arbitr.gov.ua/sud5012/.
12. Повідомити відповідача про обов`язок:
- зокрема, адвокатів та юридичних осіб зареєструвати офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі;
- вказувати у заявах, клопотаннях поясненнях відомості про наявність зареєстрованого електронного кабінету.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею відповідно до ч. 2 ст. 235 ГПК України та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає відповідно до ч. 2 ст. 254, ст. 255 ГПК України.
Суддя В.А. Ярема
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2025 |
Оприлюднено | 21.01.2025 |
Номер документу | 124516700 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них поставки товарів, робіт, послуг, з них |
Господарське
Господарський суд Київської області
Ярема В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні