У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
20 січня 2025 рокум. Чернігів справа № 927/29/25
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Моцьора В.В., перевіривши матеріали позовної заяви від 13.01.2025 №51-77-135вих.25
за позовом: керівника Корюківської окружної прокуратури
код ЄДРПОУ 02910114; вул. Шевченка, 98, м. Корюківка, Чернігівська область, 15300
в інтересах держави в особі
позивача-1: Державної екологічної інспекції у Чернігівській області,
код ЄДРПОУ 38053846, вул. Пантелеймонівська, 12, м. Чернігів, 14017
позивача-2: Корюківської міської ради
код ЄДРПОУ 04061760, вул. Бульварна, 6, м.Корюківка, Чернігівська область, 15300
до відповідача: Приватного сільськогосподарського підприємства «Рекорд»,
код ЄДРПОУ 30763335, вул. Шевченка, 10, с. Білошицька Слобода, Корюківський район, Чернігівська область, 15320
Предмет спору: про відшкодування шкоди в розмірі 566 825,52 грн,
ВСТАНОВИВ:
Керівником Корюківської окружної прокуратури подано позов в інтересах держави в особі позивача-1: Державної екологічної інспекції у Чернігівській області та позивача-2: Корюківської міської ради до відповідача: Приватного сільськогосподарського підприємства «Рекорд» про відшкодування шкоди в розмірі 566 825,52 грн, завданої порушенням законодавства про охорону навколишнього середовища внаслідок господарської та іншої діяльності.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем обов`язків щодо виконання заходів з охорони лісів від самовільних порубок, що призвело до незаконної порубки 94 дерев породи сосна звичайна, які зростали у лісовій ділянці кварталу №2 виділу №5 та кварталу №1 виділу №7 ПСП «Рекорд» за межами с.Білошацька Слобода Корюківського району Чернігівської області. Зважаючи на те, що відповідачем не дотримано вимог законодавства в частині забезпечення охорони та захисту лісових насаджень, з останнього підлягає стягненню шкода, заподіяна даною незаконною вирубкою дерев, у розмірі 566 825,52 грн.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.162 Господарського процесуального кодексу України.
Підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Перевіривши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що розгляд справи має проводитись за правилами загального позовного провадження.
Керуючись ст. 165, 166, 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання призначити на 19 лютого 2025 року о 09:30. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Чернігівської області за адресою: проспект Миру 20, м. Чернігів, 14000, зал судових засідань № 4.
4. Відповідачу у строк не пізніше 15 календарних днів з дня вручення даної ухвали відповідно до ст. 165 Господарського процесуального кодексу України надати відзив на позовну заяву та докази, які підтверджують викладені у відзиві обставини, надіславши одночасно копію відзиву з доказами позивачу; докази такого направлення надати суду до початку судового засідання.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
5. Прокурору та позивачу у п`ятиденний строк з дня отримання відзиву подати до суду відповіді на відзив відповідно до ст. 166 Господарського процесуального кодексу України, надіславши одночасно копії даних відповідей на відзив відповідачу; докази такого направлення надати суду до початку судового засідання.
6. Відповідачу у п`ятиденний строк з дня отримання відповідей на відзив відповідно до ст. 167 Господарського процесуального кодексу України надати заперечення, в яких викласти свої пояснення, міркування, аргументи щодо наведених прокурором та позивачем у відповідей на відзив пояснень, міркувань та аргументів і мотиви їх визнання або відхилення; одночасно надіслати копію заперечень прокурору та позивачу; докази такого направлення надати суду до початку судового засідання.
7. Запропонувати учасників справи направити у судове засідання своїх уповноважених представників.
При направленні в судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст.60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/ або у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Суддя В.В. Моцьор
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2025 |
Оприлюднено | 21.01.2025 |
Номер документу | 124517980 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань, з них про відшкодування шкоди |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Моцьор В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні