Ухвала
від 20.01.2025 по справі 938/116/25
ВЕРХОВИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа№938/116/25

Провадження № 2-о/938/28/25

УХВАЛА

про залишення заяви без руху

20 січня 2025 року селище Верховина

Суддя Верховинського районного суду Івано-Франківської області Джус Р.В., вивчивши матеріали

заяви ОСОБА_1

заінтересована особа: Білоберізька сільська рада Устеріківського старостинського округу

про встановлення факту, проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу,

визнав подані матеріали недостатніми для відкриття провадження у справі, враховуючи наступне.

Відповідно до ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно п.5 ч.2 ст.293 ЦПК України, справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, суд розглядає в порядку окремого провадження.

Згідно ч.3 ст.294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Таким чином, заява про встановлення факту, що має юридичне значення повинна відповідати, як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, встановленим ст.ст.175, 177 ЦПК України.

Відповідно до ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Однак, як вбачається із заяви, заявником не в повній мірі дотримано зазначених вимог процесуального закону.

Зокрема, всупереч вимог ст. 175 ЦПК України, в заяві не зазначено, відомостей щодо наявності або відсутності електронного кабінету в учасників справи та не надано підтвердження заявника про те, що ним не подано іншої заяви з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Також судзвертає увагуна те,що в якостізаінтересованої особиу справі,заявником визначено-Білоберізьку сільськураду Устеріківськогосільського округу.Однак заяване містить ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України).

Окремо суд звертає увагу на те, що згідно з частиною 1 статті 46 ЦПК України здатність мати цивільні процесуальні права та обов`язки сторони, третьої особи, заявника, заінтересованої особи (цивільна процесуальна правоздатність) мають усі фізичні і юридичні особи.

Відповідно до п.9 Постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року № 807-IX (із змінами, внесеними згідно із Законом № 3334-IX від 23.08.2023) Верховна Рада України постановила утворити, серед іншого, в Івано-Франківській області: Верховинський район (з адміністративним центром у селищі міського типу Верховина) у складі територій Білоберізької сільської, Верховинської селищної, Зеленської сільської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 р. № 714-р "Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Івано-Франківської області у Івано-Франківській області затверджено Білоберізьку територіальну громаду Верховинського району до складу якої входить, серед іншого, населений пункт Устеріки.

Відповідно до Рішення 8 демократичного скликання 1 сесії Білоберізької сільської ради Об`єднаної територіальної громади Верховинського району Івано-Франківської області від 03.12.2020 "Про утворення старостинських округів Білоберізької сільської ради" на території сформованої Білоберізької територіальної громади утворено 8 старостинських округів, зокрема, Устеріківський старостинський округ (п.1.2 рішення) з центром в с. Устеріки (Івано-Франківська область, Верховинський район, с. Устеріки, вул. Центральна, 3) до складу якого входить територія села Устеріки.

Відповідно, юридичної особи із назвою Білоберізька сільська рада Устеріківського старостинського округу на території Верховинського району Івано-Франківської області, не має.

Отже, позивачу необхідно конкретизувати коло осіб, які братимуть участь у справі, а саме визначити заінтересовану особу, яка наділена цивільною процесуальною правоздатністю.

Відповідно до ч.1, 2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статями 185, 294, 260, 261 ЦПК України, суд,

У Х В А Л И В:

1. Заяву ОСОБА_1 встановлення факту, проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу - залишити без руху.

2. Надати ОСОБА_1 строк для усунення, зазначених в ухвалі недоліків протягом 10 (десяти) календарних днів з дня вручення заявнику копії даної ухвали,

3. Роз`яснити заявнику, що при невиконанні вимог даної ухвали у встановлений строк, заява бути вважатися неподаною і повернута заявнику.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки: http://court.gov.ua/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя Роман ДЖУС

СудВерховинський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення20.01.2025
Оприлюднено21.01.2025
Номер документу124518949
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —938/116/25

Ухвала від 03.02.2025

Цивільне

Верховинський районний суд Івано-Франківської області

Джус Р. В.

Ухвала від 20.01.2025

Цивільне

Верховинський районний суд Івано-Франківської області

Джус Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні