Ухвала
від 20.01.2025 по справі 142/1091/24
ПІЩАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер 142/1091/24

Номер провадження 2/142/20/25

У Х В А Л А

(про відкриття провадження)

20 січня 2025 року смт. Піщанка

Суддя Піщанського районного суду Вінницької області Нестерук В.В., отримавши позовну заяву ОСОБА_1 , який зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1 , до ОСОБА_2 , яка зареєстрована в АДРЕСА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: Служба у справах дітей Піщанської селищної ради Вінницької області, що знаходиться в смт. Піщанка Тульчинського району Вінницької області, вул. Центральна, 36, про позбавлення батьківських прав, та долучені до неї матеріали, -

В С Т А Н О В И В:

24 грудня 2024 року до Піщанського районного суду Вінницької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: Служба у справах дітей Піщанської селищної ради Вінницької області, про позбавлення батьківських прав, в якій позивач просить суд позбавити ОСОБА_2 , батьківських прав відносно неповнолітньої дитини - доньки ОСОБА_3 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 , витребувати в уповноваженого органу - Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України, юридична адреса: 01601, вул. Володимирська, буд. № 26, м. Київ, відомості про перетинання громадянкою України ОСОБА_2 ( ОСОБА_4 ), реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 , місцем реєстрації якої в Україні є АДРЕСА_2 , державного кордону України при виїзді із України за період з 1 липня 2024 року по день надання відповіді, витребувати в Службі у справах дітей Піщанської селищної ради письмовий висновок органу опіки та піклування щодо доцільності позбавлення ОСОБА_2 батьківських прав відносно малолітньої дитини - доньки ОСОБА_3 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В обгрунтування позовних вимог зазначає, що він проживав з відповідачем ОСОБА_2 однією сім`єю без реєстрації шлюбу з початку 2007 року до березня 2024 року. ІНФОРМАЦІЯ_1 у них народилась дитина - донька ОСОБА_3 . Після початку повномасштабного вторгнення рф стосунки між ними різко погіршились, що призвело до припинення шлюбних відносин. Позивач вказує що був змушений покинути місце проживання співмешканки, але продовжував забезпечувати її та дитину. Відповідач створювала йому перешкоди в спілкуванні з дитиною, в участі в її вихованні, про те стосунки між ним та дитиною залишились на належному рівні. Коли відповідач прийняла рішення покинути територію України та виїхати за кордон, дитина відмовилась їхати з нею та залишилась зі ним та на даний час вони проживають разом. Підставою для звернення з даним позовом позивач зазначає його бажання створити для дитини середовище, в якому б вона почувала б себе захищеною, потрібною та оточеною батьківською любов`ю. Саме сімейне середовище, де дітям приділяється рівна всебічна увага, сприяє їх духовному, фізичному та головне, інтелектуальному розвитку. Вважає, що відповідач свідомо, без примусу або вчинення перешкод, усунувся від виконання батьківських обов`язків щодо своєї дитини, що можна розцінювати як ухилення від виховання дитини. Відповідно ст. 84 Цивільного процесуального кодексу України, просить витребувати в Службі у справах дітей Піщанської селищної ради письмовий висновок органу опіки та піклування щодо доцільності позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 відносно неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , наявність якого є обов`язковою при розгляді справ даної категорії. Також просить суд, посилаючись на те, що йому не відоме місце перебування відповідача, відповідно ст. 84 Цивільного процесуального кодексу України, витребувати в Державній прикордонній службі України відомості про час перетинання державного кордону України відповідачем ОСОБА_2 .

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи від 01 січня 2025 року, зазначену справу було передано на розгляд судді Нестеруку В.В.

Відповідно до вимог ч. 6 ст. 187 ЦПК України, враховуючи, що відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб`єктом підприємницької діяльності, судом 01 січня 2025 року було направлено запит до Піщанської селищної ради Вінницької області щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) відповідача ОСОБА_2

20 січня 2025 року на адресу суду від Піщанської селищної ради Вінницької області надійшла відповідь за вих. № 20 від 03 січня 2025 року, відповідно до якої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрована в АДРЕСА_2 .

Частиною 1 ст. 187 ЦПК України передбачено, що за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу. Якщо відповідачем вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суд відкриває провадження не пізніше наступного дня з дня отримання судом у порядку, передбаченому частиною восьмою цієї статті, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - відповідача.

Беручи до уваги, що спір підвідомчий суду, дана справа підсудна Піщанському районному суду Вінницької області, враховуючи, що відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження, вбачаю підстави для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.

Частиною 4 ст. 19 ЦПК України передбачено, що для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні призначене загальне позовне провадження.

Відповідно до п.1 ч. 4 ст. 274 ЦПК України, в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, розірвання шлюбу та поділ майна подружжя.

На підставі викладеного, враховуючи зміст позовних вимог, значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, суд вважає за доцільне розгляд даної цивільної справи здійснювати в порядку загального позовного провадження.

На виконання вимог, викладених в ч. 1 ст. 196 ЦПК України, де зазначено, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання, в даній справі слід призначити підготовче судове засідання, про дату і час якого повідомити учасників справи.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 196 ЦПК України, дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 2 ст. 187 ЦПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються, окрім іншого, результат вирішення заяв і клопотань позивача, що надійшли разом із позовною заявою, якщо їх вирішення не потребує виклику сторін; строк для подання відповідачем відзиву на позов; строки для подання відповіді на відзив та заперечень, якщо справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження; строк надання пояснень третіми особами, яких було залучено при відкритті провадження у справі.

В частині 4 ст. 19 СК України встановлено, що при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою.

Відповідно до ч. 5 ст. 19 СК України орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.

Враховуючи зазначене, клопотання позивача в частині витребування у служби у справах дітей відповідного висновку підлягає задволенню.

Вирішуючи клопотання позивача в частині витребування у Державній прикордонній службі України відомостей про час перетинання державного кордону України відповідачем ОСОБА_2 суд керується наступним.

Відповідно до п. 13 Положення про базу даних «Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України, в`їхали на тимчасово окуповану територію України або виїхали з такої території», затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 27 вересня 2022 року № 614, інформація (відомості) про осіб, які перетнули державний кордон України, в`їхали на тимчасово окуповану територію України або виїхали з такої території, що обробляється в Базі даних, є інформацією з обмеженим доступом, а саме конфіденційною інформацією (персональними даними). Збирання, зберігання, використання та захист інформації, що міститься в Базі даних, здійснюються відповідно до законодавства.

Згідно п. 16 вказаного Положення інформація з Бази даних державним органам та органам місцевого самоврядування надається безоплатно з дотриманням вимог Законів України «Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах», «Про захист персональних даних», «Про оперативно-розшукову діяльність», «Про контррозвідувальну діяльність», Кримінального процесуального кодексу України та за наявності визначених законом підстав, судовим органам - на підставі ухвали суду.

Таким чином, інформація про перетинання державного кордону України громадянами є інформацією з обмеженим доступом та стосується приватного життя особи, про яку запитується, її захист від неналежного поширення забезпечується Конституцією України, законами України «Про інформацію», «Про захист персональних даних», а тому може поширюватися лише за згодою особи або в інших, передбачених законом, випадках.

Згідно з частинами першою, другою статті 32 Конституції України ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України, не допускаються збирання, зберігання, використання т;а поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Відповідно до частини другої статті 21 Закону України «Про інформацію» інформація про фізичну особу є конфіденційною, а тому відповідно до частини першої статті 21 цього ж закону є інформацією з обмеженим доступом.

Згідно із частиною першою статті 14 Закону України «Про захист персональних: даних» поширення персональних даних передбачає дії щодо передачі відомостей про фізичну особу з баз персональних даних за згодою суб`єкта персональних даних.

В п. 12 вказаного Положення передбачено, що ідентифікація осіб, (пошук інформації в Базі даних) здійснюється за наявності таких обов`язкових реквізитів: прізвище, власне ім`я особи (для громадян України - українськими літерами та/або латинськими літерами; для іноземців та осіб без громадянства інших держав - тільки латинськими літерами); дата народження (у форматі «дд. мм.рррр»); громадянство особи. Додатково можуть бути застосовані інші наявні реквізити.

Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги, що позивач та його представник позбавлені можливості надати суду докази, які просять витребувати, суд з метою, справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду і вирішення справи та ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, ухвалення законного та обґрунтованого рішення вважає за необхідне клопотання представника позивача про витребування доказу задовольнити та витребувати у Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України, юридична адреса: 01601, вул. Володимирська, буд. № 26, м. Київ, відомості про перетинання відповідачем ОСОБА_2 ( ОСОБА_4 ), реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , яка народидилася ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце реєстрації якої в Україні є АДРЕСА_2 , державного кордону України при виїзді із України та на в`їзд в Україну за період з 24 лютого 2022 року по день надання відповіді.

Керуючись ст. 31, 32, 187, 189, 190-193, 196, 199, ч. 2 ст. 261, 353-355 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В:

Прийняти до свого провадження та відкрити провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: Служба у справах дітей Піщанської селищної ради Вінницької області, про позбавлення батьківських прав.

Розгляд справи провести в порядку загального позовного провадження.

Розпочати підготовче провадження з дня постановлення цієї ухвали.

Проведення підготовчого засідання призначити на 09 годину 30 хвилин 18 лютого 2025 року в залі № 1 Піщанського районного суду Вінницької області (смт. Піщанка Вінницької області, вул. Вишнева, 5).

Учасникам справи надіслати копії ухвали про відкриття провадження у справі (в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення) протягом двох днів з дня її складення у відповідності до ч. 5 ст. 272 ЦПК України або через систему "Електронний суд", якщо останні мають там зареєстрований кабінет.

Відповідачеві та третій особі разом з копією ухвали про відкриття провадження у справі одночасно надіслати копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Встановити відповідачу строк для надіслання (надання) до суду відзиву на позовну заяву і всіх доказів, які можливо доставити до суду, що підтверджують заперечення проти позову, протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії цієї ухвали.

Зобов`язати відповідача одночасно із надісланням (наданням) відзиву до суду надіслати (надати) копії такого відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

У строк для подання відзиву відповідач має право подати зустрічний позов.

Встановити третій особі строк для надання посянень щодо позову з викладенням своїх аргументиів і міркувань та наданням відповідних доказів на підтримку або заперечення проти позову, протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії цієї ухвали.

Зобов`язати третю особу одночасно із надісланням (наданням) пояснень до суду надіслати (надати) копії таких пояснеь та доданих доних документів іншим учасникам справи.

Клопотання позивача про витрубвання доказів задовольнити.

Зобов`язати третю особу надати суду письмовий висновок про доцільність або недоцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 .

Витребувати у Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України, юридична адреса: 01601, вул. Володимирська, буд. № 26, м. Київ, відомості про перетинання ОСОБА_2 ( ОСОБА_4 ), реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , яка народидилася ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце реєстрації якої в Україні є АДРЕСА_2 , державного кордону України при виїзді із України та на в`їзд в Україну за період з 24 лютого 2022 року по день надання відповіді.

Копію ухвали направити до Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби, що знаходиться за адресою (01601 м. Київ, вул. Вододимирська, 26) , для виконання.

Роз`яснити, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин, протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Попередити відповідальних осіб, що відповідно до ч. 1 ст. 146 ЦПК України, у разі неподання письмових, речових чи електронних доказів, що витребувані судом, без поважних причин або без повідомлення причин їх неподання суд може постановити ухвалу про тимчасове вилучення цих доказів державним виконавцем для дослідження судом. Згідно положень п. 3 ч. 1 ст. 148 ЦПК України, у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі до від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

У разі неподання письмових, речових чи електронних доказів, що витребувані судом, без поважних причин або без повідомлення причин їх неподання суд може постановити ухвалу про тимчасове вилучення цих доказів державним виконавцем для дослідження судом.

Витребувані документи надати до Піщанського районного суду Вінницької області за адресою: смт. Піщанка, вул. Вишнева, 5, до початку наступного підготовчого засідання 18 лютого 2025 року.

Позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається на веб-сторінці Піщанського районного суду на веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: https://court.gov.ua/fair/sud0219

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудПіщанський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення20.01.2025
Оприлюднено21.01.2025
Номер документу124520468
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —142/1091/24

Ухвала від 20.01.2025

Цивільне

Піщанський районний суд Вінницької області

Нестерук В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні