Справа № 163/2837/24
Провадження № 2/163/105/25
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 січня 2025 року Любомльський районний суд Волинської області
в складі головуючого судді Шеремети С.А.
з участю секретаря Голядинець О.В.,
розглянувши в підготовчому засіданні в приміщенні суду в місті Любомль Волинської області в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Рівненської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
в с т а н о в и в :
У позовній заяві позивач ОСОБА_1 просить ухвалити рішення про визначення йому додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 з передбачених ст.1272 ЦК України підстав.
Заявлені вимогипозивач обґрунтувавтим,що післясмерті бабивідкрилася спадщинана житловийбудинок таземельні ділянки.За життябаба склалазаповіт,яким усесвоє майнозаповіла йому.Пережилого подружжя ОСОБА_2 не мала,а післясмерті прийнявспадщину воперативне управління,доглядає забудинком,зробив ремонт,обробляє земельніділянки,володіє особистимита правовстановлюючимидокументами померлої.Передбачені ст.1241ЦК Україниспадкоємці,які бмали правона обов`язковучастку вспадковому майні,відсутні.Проте призверненні внотаріальну конторуз`ясував,що пропустившестимісячний строкдля прийняттяспадщини.Вважає,що цейстрок пропустивз поважнихпричин,оскільки,будучи єдинимспадкоємцем,маючи заповіт,опікуючись спадковиммайном таволодіючи особистимита правовстановлюючимидокументами спадкодавця,через необізнаністьіз діючимзаконодавством помилкововважав,що утакий спосібсвоїми фактичнимидіями спадщину прийняв.
В підготовче засідання учасники справи не з`явились.
Позивач у позовній заяві одночасно просив справу розглядати без його участі.
Від Рівненської сільської ради електронною поштою надійшла заява про визнання позову та розгляд справи за відсутності представника ради.
Згідно з ч.ч.1, 4 ст.206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Відповідно до ч.4 ст.200 ЦПК України ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.
Дослідження змісту позовних вимог приводить суд до висновку, що вони відповідають положенням ст.ст.1217, 1223, 1261, 1272 ЦК України.
Відповідно до копії свідоцтва серії НОМЕР_1 ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Позивач ОСОБА_1 спадкодавцю ОСОБА_2 доводиться онуком, що підтверджується копіями свідоцтва про народження ОСОБА_1 , свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_2 , свідоцтва про народження ОСОБА_3 серії НОМЕР_3 .
Довідкою Рівненської сільської ради від 15 жовтня 2024 року № 661 стверджено, що спадкодавець ОСОБА_2 на день смерті проживала одна по АДРЕСА_1 .
За життя спадкодавець ОСОБА_2 склала заповіт, яким позивачу заповіла усе належне їй майно.
Чинність зазначеного заповіту стверджена інформаційною довідкою зі Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори) від 31 грудня 2024 року №79621005. Інформаційною довідкою зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) від 31 грудня 2024 року № 79620994 стверджено, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 спадкова справа не заводилась.
Додані до позову належним чином завірені копії правовстановлюючих документів на спадкове майно та особистих документів спадкодавця свідчать про їх знаходження і зберігання у позивача.
Наведені у позові обґрунтування заявлених вимог Вишнівською сільською радою не заперечені та визнані, тому в силу ч.1 ст.82 ЦПК України вважаються доведеними та такими, що доказуванню не підлягають.
Враховуючи вказані положення матеріального та процесуального закону, зміст позовних вимог та їх обґрунтування, суд приходить до висновку, що визнання відповідачем позову не суперечать закону і не порушують права, свободи чи інтереси інших осіб.
Отже, встановлено підстави для ухвалення рішення в підготовчому засіданні та задоволення позовних вимог.
Керуючись ст.ст.200, 206, 259, 264, 265 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
Позов задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 додатковий строк у 2 (два) місяці з моменту набрання рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
На рішення протягом 30 днів з дня його проголошення може бути подано апеляційну скаргу до Волинського апеляційного суду.
Інформація про сторін:
позивач - ОСОБА_1 ; місце проживання - АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_4 ;
відповідач Рівненська сільська рада; місце знаходження вулиця Шкільна 2, село Рівне Ковельського району Волинської області; код ЄДРПОУ 04332621.
Головуючий : суддя С.А.Шеремета
Суд | Любомльський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2025 |
Оприлюднено | 22.01.2025 |
Номер документу | 124523307 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Любомльський районний суд Волинської області
Шеремета С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні