Справа № 357/17800/24
1-кс/357/69/25
У Х В А Л А
17 січня 2025 року Слідчий суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого відділення розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров`я особи СВ Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 12024111030003893 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 271 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів
У С Т А Н О В И В:
13.01.2025 до слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області надійшло клопотання старшого слідчого СВ Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Білоцерківської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів.
Слідчий просить надати старшому слідчому слідчого відділу Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до медичної карти стаціонарного хворого, включаючи, за наявності, рентген знімки, МРТ, КТ знімки із лікарськими заключеннями, на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка перебуває у володінні Комунального некомерційного підприємства Білоцерківської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення оригіналів вказаних документів
Обґрунтовуючи клопотання, слідчий зазначає, що слідчим відділом Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024111030003893, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08.12.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 271 КК України.
Досудовий розслідуванням встановлено, що 08.12.2024, о 15:49 год., до чч Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області надійшло повідомлення від Махлинець (з органів охорони здоров`я) про те, що до КНП БМР « ІНФОРМАЦІЯ_3 » було доставлено ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 з діагнозом: термічні опіки 85% всього тіла та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з діагнозом: термічні опіки 45% поверхні тіла. Вказані тілесні ушкодження останні отримали близько 08:30 год. на заводі « ІНФОРМАЦІЯ_5 » в результаті пожежі.
В ході досудового розслідування, отримано виписку із медичної карти стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з Комунального некомерційного підприємства Білоцерківської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_2 », відповідно до якої останній знаходився на стаціонарному лікуванні в 2 хірургічному відділенні в період з 08.12.2024 по 10.12.2024.
Пунктом 4.4 Правил судово-медичного визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, затверджених наказом МОН України від 17.01.1995 № 6 передбачено, що при проведенні судово-медичної експертизи експерт повинен використовувати оригінали медичних документів.
З метою проведення судово - медичної експертизи, встановлення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень у потерпілого ОСОБА_5 , механізму їх утворення, а також належної правової кваліфікації вчиненого кримінального правопорушення, слідству необхідно отримати доступ до історії хвороби - медичної карти стаціонарного хворого, включаючи, за наявності, рентген знімки, МРТ, КТ знімки із лікарськими заключеннями, з приводу перебування в закладі охорони здоров`я гр. ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , які перебувають у володінні Комунального некомерційного підприємства Білоцерківської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та має доказове значення у справі, а також необхідна для швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінального провадження.
Іншим шляхом, окрім тимчасового доступу до медичної документації на ім`я ОСОБА_5 з наданням можливості її вилучення, виконати зазначені слідчі дії не є можливим, оскільки медична документація та інформація на ім`я ОСОБА_5 , відповідно п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України містить лікарську таємницю, що виключає можливість отримання її шляхом вільного доступу.
Беручи до уваги вищевикладене, а також неможливість отримати документи в інший спосіб та враховуючи те, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також отримана документація може бути використана як доказ у вказаному кримінальному провадженні, виникає необхідність отримання тимчасового доступу до речей та документів на підставі ухвали слідчого судді.
Слідчий в судове засідання не з`явився, про день та час розгляду клопотання повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд клопотання в його відсутності, клопотання підтримує, просить задовольнити.
Особа, у володінні якої знаходяться документи, - представник КНП БМР « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в судове засідання не з`явився, про день та час розгляду клопотання повідомлявся належним чином.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження.
Згідно з ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно з ч.ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим відділом Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені 08.12.2024 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024111030003893 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 271 КК України.
Так, слідчий, звертаючись з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, відповідно до вимог п. 1 ч. 5 ст. 163 КПК України, довів, що речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати, знаходяться у володінні КНП БМР « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що за адресою: АДРЕСА_1 .
Таким чином, клопотання подано щодо документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Крім того, відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий у своєму клопотанні довів наявність достатніх підстав вважати, що документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також довів можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.131, 159, 160,162 163, 164, 165 КПК України,
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання старшого слідчого відділення розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров`я особи СВ Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 12024111030003893 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 271 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.
Надати старшому слідчому слідчого відділу Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до медичної карти стаціонарного хворого, включаючи, за наявності, рентген знімки, МРТ, КТ знімки із лікарськими заключеннями, на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка перебуває у володінні Комунального некомерційного підприємства Білоцерківської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення оригіналів вказаних документів
Строк дії ухвали по 17 березня 2025 року.
Відповідно до ч.ч.1, 4 ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених оригіналів документів. Копії документів, які вилучаються або оригінали яких вилучаються, виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає і заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддяОСОБА_1
Суд | Білоцерківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2025 |
Оприлюднено | 22.01.2025 |
Номер документу | 124524010 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки виробництва Порушення вимог законодавства про охорону праці |
Кримінальне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Примаченко В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні