Ухвала
від 20.01.2025 по справі 534/3134/24
КОМСОМОЛЬСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №534/3134/24

Провадження №1-в/534/145/24

КОМСОМОЛЬСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 січня 2025 року м. Горішні Плавні

Суддя Комсомольського міського суду Полтавської області ОСОБА_1 , перевіривши матеріали заяви лікаря-психіатра КНП «Лікарні інтенсивного лікування І рівня м.Горішні Плавні» Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області ОСОБА_2 про зміну застосування примусових заходів медичного характеру щодо ОСОБА_3 ,

в с т а н о в и в:

Лікар-психіатр КНП «Лікарні інтенсивного лікування І рівня м.Горішні Плавні» Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області ОСОБА_2 звернувся до суду із заявоюв якій просить зняти з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , застосування примусових заходів медичного характеру у виді амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.

Дослідивши заяву з доданими до неї матеріалами, суд приходить до висновку про повернення даної заяви заявнику, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 514 КПК України, продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.

Частина 2 ст. 514 КПК України закріплює, що зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється, якщо особа, яка вчинила суспільно небезпечне діяння у стані неосудності, видужала або якщо внаслідок змін у стані її здоров`я відпала потреба в раніше застосовуваних заходах медичного характеру.

Однак, до заяви про припинення застосування примусових заходів медичного характеру щодо ОСОБА_4 не надано рішення суду про застосування примусових заходів медичного характеру відносно останньої.

Тобто, враховуючи, що заявником не додано до заяви копію ухвали про застосування примусових заходів медичного характеру щодо ОСОБА_4 , суд позбавлений можливості встановити всі обставини кримінального провадження, які необхідні для вирішення питання про припинення застосування примусових заходів медичного характеру.

Крім того, згідно з вимогами ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу» питання про продовження, зміну або припинення застосування примусового заходу медичного характеру вирішується судом у разі такої зміни стану психічного здоров`я особи, за якої відпадає необхідність застосування раніше призначеного заходу та виникає необхідність у призначенні іншого примусового заходу медичного характеру чи якщо особа видужала. Продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.

Окрім цього суддя звертає увагу, що ч. 2 ст. 515 КПК України передбачає, що постановлення ухвали суду про припинення застосування примусових заходів медичного характеру є підставою для проведення досудового розслідування чи судового провадження.

Зі змісту самої заяви та долучених до неї документів, неможливо встановити у межах якого кримінального провадження щодо ОСОБА_4 застосовувалися примусові заходи медичного характеру.

Відтак подана до суду заява не відповідає вимогам щодо змісту заяв, які подаються до суду.

Таким чином, суддя приходить до висновку, що заява лікаряпсихіатра КНП «Лікарні інтенсивного лікування І рівня м.Горішні Плавні» Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області ОСОБА_2 про зміну застосування примусових заходів медичного характеру щодо ОСОБА_3 підлягає поверненню заявнику.

Керуючись ст.ст. 369-372, 514 КПК України, суд

п о с т а н о в и в :

Заяву лікаря-психіатра КНП «Лікарні інтенсивного лікування І рівня м.Горішні Плавні» Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області ОСОБА_2 про зміну застосування примусових заходів медичного характеру щодо ОСОБА_3 повернути особі, яка її подала.

Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала заяву, разом із заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Повернення заяви не позбавляє права повторного звернення до суду в порядку, передбаченому КПК України.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`яти днів з дня отримання її копії безпосередньо до Полтавського апеляційного суду.

Суддя ОСОБА_1

СудКомсомольський міський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення20.01.2025
Оприлюднено22.01.2025
Номер документу124525016
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення примусового лікування

Судовий реєстр по справі —534/3134/24

Ухвала від 20.01.2025

Кримінальне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Куц Т. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні