А4/556-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16тел. 230-31-77
ПОСТАНОВА
Іменем України
"30" листопада 2007 р. Справа № А4/556-07
Суддя господарського суду Київської області Попікова О.В, розглянувши справу
За позовомДержавної податкової інспекції у Вишгородської р-ні, м. Вишгород
до Приватного підприємства “Хутір”, с. Козаровичі, Вишгородський р-н
про стягнення 2122,80 грн.
секретар судового засідання: Холоденко Н.О.
за участю представників:
від позивачаКолодій О.М., за дов. від 04.09.07р. №13508;
від відповідачане з'явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належно.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 30.11.2007р. о 12 год. 20 хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 07.12.2007р., про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови.
О б с т а в и н и с п р а в и:
До господарського суду Київської області 25.10.07р. надійшла позовна заява Державної податкової інспекції у Вишгородської р-ні до Приватного підприємства “Хутір” про стягнення штрафних санкцій в сумі 2122,80 грн. Позовні вимоги обґрунтовані приписами Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 6 липня 1995р. № 265/95-ВР та Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” 19 грудня 1995 року №481/95-BP, з огляду на те, що загальна сума заборгованості Приватного підприємства “Хутір” становить 2122,80 грн., яка в добровільному порядку відповідачем не сплачена.
Ухвалою господарського суду Київської області від 02.11.07р. відкрито провадження у даній адміністративній справі.
Справа розглядається після перерви.
Враховуючи, що представник відповідача в судове засідання не з'явився, відзиву на позовну заяву не надав, хоча про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином ухвалами суду, справа відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України розглядається за наявними в ній матеріалами, без участі представника відповідача.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, суд,
в с т а н о в и в:
Приватне підприємство “Хутір” має заборгованість перед бюджетом зі сплати штрафних санкцій за порушення вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” загалом на суму 2122,80 грн. Згадана заборгованість утворилась внаслідок наступного:
Державною податковою інспекцією у Вишгородському районі 26.07.07р. була проведена перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності.
Перевірка проводилась в барі-більярд, розташованому за адресою: Вишгородський р-н, с. Козаровичі, вул. Білочна, 1-а, який належить відповідачу. Внаслідок проведеної перевірки, представниками ДПІ у Вишгородському районі було встановлено факт порушення відповідачем: п. 1, 2, 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 6 липня 1995р. № 265/95-ВР та статті 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, а саме: при покупці 1 пачки сигарет “Мальборо” по ціні 4,75 грн. та однієї порції чаю по ціні 4,10 грн. на загальну сум 8,75 грн. розрахункова операція проведена через РРО не на повну суму покупки (розрахунковий видано на одну порцію чаю); здійснюється роздрібна торгівля алкогольними напоями без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями; здійснюється роздрібна торгівля тютюновими виробами та без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами; незабезпечення відповідності сум суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі коштів зазначеній в денному звіті РРО (сума невідповідності становить 84,56 грн.), в результаті чого складено акт від 26.07.2007р. № 100802952305.
На підставі зазначеного акта перевірки позивачем –ДПІ у Вишгородському районі було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 03.08.2007р. № 0001272305/0, яким ПП “Хутір” визначена загальна сума штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 422,80 грн. (03.08.07р. вручене відповідачу) та рішення про застосування фінансових санкцій від 03.08.2007р. № 0295-33169071-0128, яким до відповідача відповідно до абз. 5 частини 2 статті 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” застосовано фінансові санкції у в розмірі 3400,00 грн. (03.08.07р. вручене відповідачу). Згадані рішення не було оскаржено відповідачем ні в судовому, ні в адміністративному порядку.
Приписами пункту 1, 2, 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР передбачено що, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Стаття 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” передбачає, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції. Зокрема пункт 1 згаданої статті передбачає, що застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Згідно статті 22 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Приписами статті 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” передбачено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Стаття 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” передбачає, що до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України (частина 4 статті 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”).
Приписами пункту 6, 11 статті 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04 грудня 1990 року №509-XII передбачено, що Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції, а саме: забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами, також подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За час розгляду даної адміністративної справи відповідачем не подано господарському суду доказів, які б підтверджували той факт, що рішення ДПІ про нарахування йому штрафних (фінансових) санкцій оскаржені в апеляційному чи судовому порядку і відповідно останні є чинними, окрім цього відповідачем не подано доказів погашення у добровільному порядку заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій.
Відповідно до вимог частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Зважаючи на викладене, господарський суд дійшов висновку про правомірність заявлених позовних вимог ДПІ у Вишгородському районі про стягнення 2122,80 грн. штрафних (фінансових) санкцій з Приватного підприємства “Хутір” з огляду на вимоги Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.
Судові витрати розподіляються відповідно до ч. 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи наведене, керуючись статтею 124 Конституції України, статтями 71, 94, 158 –163, Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
п о с т а н о в и в:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства “Хутір” (07332, Київська обл., Вишгородський р-н, с. Козаровичі, вул. Олега Білаша, 1, код ЄДРПОУ 33169071) на користь Державної податкової інспекції у Вишгородському р-ні (07300, Київська обл., м. Вишгород, пр-т Шевченка, 1А, код 13717811) –2122 (дві тисячі сто двадцять дві гривні) 80 коп. заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Попікова О. В.
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі –07 грудня 2007 року.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2007 |
Оприлюднено | 09.01.2008 |
Номер документу | 1245253 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Попікова О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні