Ухвала
від 20.01.2025 по справі 703/334/25
СМІЛЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 703/334/25

2/703/508/25

УХВАЛА

про відкриття загального позовного провадження у справі

20 січня 2025 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Ігнатенко Т.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Холодняк Віктор Миколайович, до Смілянської міської ради Черкаської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

20 січня 2025 року ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Холодняк В.М., звернувся до суду з вказаною позовною заявою, в якій просить суд визначити позивачу додатковий строк в один місяць для подання заяви про прийняття спадщини за законом, яка відкрилася після померлого ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Шкарівка Білоцерківського району Київської області, з дня набрання рішення суду законної сили.

При вирішенні питання щодо можливості відкриття провадження за вказаною позовною заявою встановлено, що вона подана з додержанням вимог статей 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції Смілянського міськрайонного суду Черкаської області.

Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.

Згідно ч.1 ст.185 ЦПК України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження, суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу.

Відповідно до п.2 ч.4 ст.274 ЦПК України, в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування.

Враховуючи вищевикладене, розгляд справи необхідно проводити за правилами загального позовного провадження.

Крім того, до позовної заяви ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Холодняк В.М., додано клопотання, в якому позивач просить витребувати у приватного нотаріуса Черкаського районного нотаріального округу Таран Г.В. інформацію про осіб, які звернулися із заявами про прийняття спадщини чи про відмову від прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , а також щодо видачі свідоцтв про право на спадщину за законом чи за заповітом на майно, яке належало спадкодавцю ОСОБА_2 .

З метою встановлення осіб, на права і інтереси яких може вплинути рішення у даній справі, а також встановлення всіх обставин справи, суддя вважає за можливе задовольнити клопотання позивача та витребувати у приватного нотаріуса Черкаського районного нотаріального округу Таран Г.В. інформацію, яка зазначена у клопотання позивача про витребування доказів.

Керуючись ст.84, 175-177, 187, 189-191, 260, 261, 274, 353 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), в інтересах якого діє адвокат Холодняк Віктор Миколайович (Черкаська область, Черкаський район, м. Сміла, вул. Соборна, буд.96), до Смілянської міської ради (Черкаська область, Черкаський район, м. Сміла, вул. Незалежності, буд.37) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження.

Підготовче судове засідання у справі призначити 11 лютого 2025 року о 10 годині 30 хвилин, яке провести в залі судових засідань №2 Смілянського міськрайонного суду Черкаської області, що розташований за адресою: Черкаська область, Черкаський район, м. Сміла, вул. Пилипа Орлика, 15.

У підготовче судове засідання викликати позивача, представника позивача та відповідача.

Клопотання позивача ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Холодняк Віктор Миколайович, про витребування доказів задовольнити.

Зобов`язати приватного нотаріуса Черкаського районного нотаріального округу Черкаської області Таран Галину Володимирівну (20701, Черкаська область, Черкаський район, м. Сміла, вул. Соборна, буд.96) надати до Смілянського міськрайонного суду Черкаської області інформацію щодо осіб, які звернулися з заявами про прийняття або відмову від прийняття спадщини, видачу їм свідоцтв про право на спадщину за законом чи за заповітом на майно, після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Шкарівка Білоцерківського району Київської області.

Направити позивачу копію ухвали про відкриття провадження у справі, а відповідачу - копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви та усіма доданими до неї документами.

Роз`яснити відповідачу, що відповідно до ч.1 ст.191 ЦПК України, відповідач має право протягом п`ятнадцяти календарних днів з дня отримання даної ухвали, надіслати суду відзив на позовну заяву і всі письмові докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.

Відповідно до п.2 ч.5 ст.178 ЦПК України, до відзиву додаються документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Одночасно, роз`яснити відповідачу, що в разі ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Позивач, в разі надання відповідачем відзиву, має право надати відповідь на відзив у десятиденний строк з дня вручення йому відзиву на позовну заяву, а відповідач, в разі надання позивачем відповіді на відзив, має право подати заперечення на відповідь у десятиденний строк з дня вручення йому відповіді на відзив.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі Судової влади України за веб-адресою сторінки http://court.gov.ua/.

Ухвала може бути оскаржена у зв`язку з порушенням правил підсудності протягом п`ятнадцяти днів з дня її отримання шляхом подачі апеляційної скарги до Черкаського апеляційного суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Т.В. Ігнатенко

СудСмілянський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення20.01.2025
Оприлюднено22.01.2025
Номер документу124526670
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —703/334/25

Ухвала від 11.02.2025

Цивільне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Ігнатенко Т. В.

Ухвала від 20.01.2025

Цивільне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Ігнатенко Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні