Ухвала
від 20.01.2025 по справі 760/33837/24
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 760/33837/24

У Х В А Л А

про передання справи за підсудністю

"20" січня 2025 р. суддя Солом`янського районного суду міста Києва Майстренко О.М., розглянувши позовну заяву Департаменту соціальної політики Рівненської міської ради до ОСОБА_1 , про стягнення надміру виплаченої суми допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам,

встановив:

До Солом`янського районного суду міста Києва надійшла позовна заява Департаменту соціальної політики Рівненської міської ради до ОСОБА_1 , про стягнення надміру виплаченої суми допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

В порядку автоматизованого розподілу справ між суддями заяву передано на розгляд судді Майстренку О.М.

Вирішуючи питання щодо визначення територіальної підсудності даного позову, суд дійшов таких висновків.

Згідно з ч. 1 ст. 27 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) позови до позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Як вбачається із довідки №5612-5000557911 від 28.03.2022, долученої до позовної заяви, відповідач є внутрішньо переміщеною особою та проживає а адресою: АДРЕСА_1 , яка територіально не відноситься до Солом`янського району м. Києва.

Враховуючи, що заявлені позовні вимоги стосуються стягнення коштів, суд дійшов висновку, що позовна заява територіально не підсудна Солом`янському районному суду міста Києва за правилами ч. 1 ст. 27 ЦПК України.

Відповідно до ч. 9 ст. 187 ЦПК України якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.

Згідно з ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Частиною 3 ст. 31 ЦПК України визначено, що передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Статтею 32 ЦПК України визначено, що спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Ураховуючи викладене, суддя приходить до висновку про передачу справи на розгляд до Рівненського міського суду Рівненської області, за місцем проживання відповідача.

Керуючись статтями 27, 31, 32, 187, 353 ЦПК України, суддя

постановив:

Позовну заяву Департаменту соціальної політики Рівненської міської ради до ОСОБА_1 , про стягнення надміру виплаченої суми допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам передати на розгляд до Рівненського міського суду Рівненської області (вул. Шкільна, 1, м. Рівне, Рівненська обл., 33028) за підсудністю.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя О. Майстренко

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.01.2025
Оприлюднено23.01.2025
Номер документу124528858
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про повернення безпідставно набутого майна (коштів)

Судовий реєстр по справі —760/33837/24

Ухвала від 20.01.2025

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Майстренко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні