Справа № 606/69/25
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
20 січня 2025 року м. Теребовля
Суддя Теребовлянського районного суду Тернопільської області Мельник А.В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Іванівської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області (ОТГ) про визнання права власності на спадкове майно,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду через представника адвоката Семенюка Ю.В. із позовом до Іванівської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області (ОТГ), у якому просить визнати за нею право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться по АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом після смерті спадкодався ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . В обгрунтування позову посилається на те, що при зверненні в нотаріальну контору з метою оформлення спадщини на вказане майно позивачу було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на вказаний вище будинок у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів.
Вивчивши вказану позовну заяву та додані до неї матеріали у порядку вирішення питання про відкриття провадження у справі суддею встановлено, що вона не відповідає вимогам щодо форми й змісту позовної заяви та доданих до неї документів, з огляду на таке.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.
Так відповідно до статті 175 ЦПК України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Відповідно до частини п`ятої статті 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Так, позивач в позовній заяві просить визнати за нею право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться по АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом після смерті спадкодався ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , проте не зазначає, на якій правовій підставі спадкодавцю належало зазначене майно з посиланням на відповідні докази, які повинні бути долучені до матеріалів позовної заяви (копії погосподарських книг, зокрема, станом на 1991 рік, свідоцтво на право власності, тощо). Крім того, суддя зазначає, що із доданої до позовної заяви копії технічного паспорту та витягу з реєстру будівельної діяльності на будинок за адресою: АДРЕСА_1 слідує, що будівництво житлового будинку та споруд почато та завершено у 2005-2008 роках, що суперечить відомостям позовної заяви щодо передання такого будинку у спадок після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки на момент його смерті будинку ще не існувало.
Також, до позову не додано доказів на підтвердження того, яким саме чином позивач прийняла спадщину, зокрема, довідки про реєстрацію та проживання зі спадкодавцем на момент його смерті або відомостей про звернення до нотаріуса протягом шести місяців з моменту смерті спадкодавця.
Відповідно до частин першої, другої статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтями 175, 177 ЦПК України, її належить залишити без руху, встановивши строк для усунення вказаних вище недоліків - десять днів з дня отримання ухвали про залишення заяви без руху.
Керуючись статтями 175, 177, 185 ЦПК України, суддя,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Іванівської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області (ОТГ) про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачу ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк позовна заява і додані до неї документи будуть повернуті позивачу.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя А.В.Мельник
Суд | Теребовлянський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2025 |
Оприлюднено | 22.01.2025 |
Номер документу | 124529396 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Теребовлянський районний суд Тернопільської області
Мельник А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні