Ухвала
від 20.01.2025 по справі 280/239/25
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

20 січня 2025 року Справа № 280/239/25 м.Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Семененко М.О., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Військово-лікарсько комісії КНП «Клініка «Сімейний лікар» Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області, ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними, скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі позивач) до Військово-лікарської комісії КНП «Клініка «Сімейний лікар» Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області (далі відповідач 1), ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі відповідач 2), у якій позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасування рішення ВЛК КНП «Клініка «Сімейний лікар» Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області, оформленого Довідкою військово-лікарської комісії від 12.12.2024 року № 339 про придатність позивача до військової служби;

- визнати протиправним та скасувати мобілізаційне розпорядження начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 від 13.12.2024 року №348 щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

- зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_1 поновити ОСОБА_1 у статусі військовозобов`язаного.

Позовна заява подана представником позивача Булдигіною М.С., яка діє на підставі ордеру на надання правничої (правової) допомоги від 11.01.2025 серія АР № 1171710.

Відповідно до статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України(далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви, зокрема, з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.160, 161, 172 КАС України.

Пункт 2 частини 5 статті 160 КАС України передбачає, що в позовній заяві зазначаються, крім іншого, 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Всупереч наведеної норми у позовній заяві зазначено скорочене найменування відповідача 1 Військово-лікарська комісія КНП «Клініка «Сімейний лікар» Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області, та відповідача 2 ІНФОРМАЦІЯ_3 АДРЕСА_1 .

У зв`язку з чим позивачу необхідно подати позовну заяву, в якій необхідно зазначити правильне повне найменування відповідача 1 та відповідача 2.

Крім того, відповідно до пункту 5 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно з частиною 4 статті 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Так позивач в позовній заяві просить суд визнати протиправним та скасувати мобілізаційне розпорядження начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 від 13.12.2024 року №348, однак зазначене розпорядження не надає до матеріалів позову, у зв`язку з чим встановити наявність оскаржуваного документа не виявляється можливим.

Крім того, відповідно до вимог пункту 8 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до частини 1 статті 161 КАС України, до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

У додатках до позовної заяви, окрім іншого, зазначено: копія висновку ВЛК від 27.11.2024, копія ухвали Шевченківського районного суду м. Запоріжжя по справі №336/12345/24, проте вказані документи в матеріалах позовної заяви відсутні.

Крім того, відповідно до частини 3статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною 1ст.4 Закону України "Про судовий збір"передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою встановлено ставку судового збору - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору (ч.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір") .

У ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України" на 2025 рік установлено з 1 січня 2025 року прожитковий мінімум для працездатних осіб у сумі 3028,00 грн.

Верховний Суд в постанові від 06.09.2023 у справі № 140/6803/22 сформулював правовій висновок, відповідно до якого щодо вирішення питання правильного розрахунку судового збору, який підлягає сплаті за звернення з позовною заявою, критерії основна та похідна вимоги не можуть бути застосовані у вищезазначеному контексті. При визначенні необхідного до сплати розміру судового збору, значення мають насамперед правові підстави звернення до суду з позовом, суть заявлених позивачем вимог, їх зміст з урахуванням обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а також кількість суб`єктів, до яких кожна із зазначених позовних вимог (у разі, якщо їх декілька) звернута.

Позивач заявив по одній позовній вимозі немайнового характеру до двох суб`єктів владних повноважень, отже позивач мав сплатити судовий збір, що, з урахуванням подання позову в електронній формі, становить 1937,92 грн. (3028,00 х 0,4 х 2 х 0.8), однак до позову не додано докази сплати судового збору у зазначеному розмірі.

У позовній заяві позивач зазначає, що звільнений від сплати судового збору відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір".

Надаючи оцінку вказаному твердженню, слід врахувати, що відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються військовослужбовці, військовозобов`язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов`язаних з виконанням військового обов`язку, а також під час виконання службових обов`язків

Як слідує зі змісту прохальної частини позовної заяви, предметом оскарження за цим позовом є рішення ВЛК КНП «Клініка «Сімейний лікар» Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області про придатність позивача до військової служби. Також, позивач просить суд визнати протиправним та скасувати мобілізаційне розпорядження начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 та поновити позивача у статусі військовозобов`язаного.

Таким чином, зазначені вище вимоги позивача спрямовані на скасування рішення про придатність до військової служби та мобілізаційного розпорядження, та не стосуються виконання позивачем обов`язків військової служби, а тому на такі позовні вимоги позивача не поширюються пільги, передбачені п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір".

Отже позивачу необхідно сплатити судовий збір в сумі 1937,92 грн та надати відповідні докази до суду.

Відповідно до ч.1-ч.2ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин позов підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків позовної заяви.

Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 241, 243, 248 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Військово-лікарської комісії КНП «Клініка «Сімейний лікар» Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області, ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними, скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів від дня одержання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом подання до суду:

- позовної заяви відповідно до кількості учасників справи, у якій необхідно зазначити правильне повне найменування відповідача 1 та відповідача 2;

- належним чином виготовленої та засвіченої копії мобілізаційного розпорядження начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 від 13.12.2024 року №348, або належні докази на підтвердження неможливості самостійного отримання цього доказу;

- належним чином засвідченої копії висновку ВЛК від 27.11.2024, копії ухвали Шевченківського районного суду м. Запоріжжя по справі №336/12345/24;

- доказів сплати судового збору в сумі 1937,92 грн (одна тисяча дев`ятсот двадцять сім гривень 92 коп.).

Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, суд повертає позовну заяву у відповідності до пункту 1 частини 4статті 169 КАС України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя М.О. Семененко

СудЗапорізький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення20.01.2025
Оприлюднено22.01.2025
Номер документу124532636
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —280/239/25

Ухвала від 20.01.2025

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Семененко Марина Олександрівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні