Рішення
від 15.01.2025 по справі 309/4511/24
ХУСТСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 309/4511/24

Провадження № 2-о/309/428/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 січня 2025 року м. Хуст

Хустський районний суд Закарпатської області

в складі: головуючого - судді Орос Я. В.

за участю секретаря Сабадош Л.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хуст справу за заявою ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Лісовська Олена Володимирівна, де заінтересована особа Вишківська селищна рада про встановлення юридичного факту,

В С Т А Н О В И В:

Заявник ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Лісовська Олена Володимирівна, звернувся до Хустського районного суду з заявою, де заінтересована особа Вишківська селищна рада про встановлення юридичного факту.

Заява вмотивована тим, що ОСОБА_1 , як члену орендно - агроторгового об`єднання «Прикордонник», було видано сертифікат на право на земельну частку (пай) серії 3K №0028026 на підставі рішення Хустської районної державної адміністрації (далі - Хустська РДА) від 18 листопада 1996 року №461 про те, що йому належить право на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності ОАО «Прикордонник», розміром 1,358 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки (паю) в натурі (на місцевості). Вартість земельної частки (паю) - 7 021,00 грн.

Вказаний сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ЗК №0028026 підписано головою Хустської РДА Турчином Ф.Ф., його зареєстровано 02 грудня 1996 року у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за № 948.

Право на земельну частку (пай) може бути об`єктом купівлі-продажу, дарування, міни, успадкування, застави, що зазначено в самому сертифікаті.

Проте, при внесенні до сертифіката на право на земельну частку (пай) серії 3К №0028026 відомостей про власника земельної частки (паю) посадовою особою, яка вносила такі відомості та видавала сертифікат, було допущено орфографічну помилку у написанні прізвища ОСОБА_1 , зокрема: його прізвище помилково зазначено як « ОСОБА_2 », замість правильного написання - « ОСОБА_3 ».

Приналежність вказаного сертифіката на право на земельну частку (пай) серії 3К №0028026 ОСОБА_1 підтверджується також витягом з протоколу №1 від 22 лютого 2000 року рішення зборів уповноважених членів ОАО «Прикордонник», яким було затверджено вихід ОСОБА_1 із ОАО «Прикордонник» з передачею йому в (пай) серії ЗК натурі земельної ділянки (паю) згідно із сертифікатом на право на земельну частку №0028026. Цей витяг видано 06 березня 2000 року, його підписано головою зборів ОСОБА_4 та секретарем зборів ОСОБА_5 , зареєстровано в журналі реєстрації за № 843.

Крім того, у сертифікаті на право на земельну частку (пай) серії 3К №0028026 зазначено адресу проживання ОСОБА_1 : « АДРЕСА_1 ». Саме ця адреса вказана у паспорті громадянина України серії НОМЕР_1 як місце реєстрації ОСОБА_1 із лютого 1979 року. Відповідно до нового штампу виконавчого комітету Вишківської селищної ради Хустського району Закарпатської області у зв`язку зі зміною назви села місце проживання ОСОБА_1 зареєстровано за адресою: « АДРЕСА_1 ». При цьому вказано, що за вказаною адресою ОСОБА_1 зареєстрований із лютого 1979 року. Тобто адреса реєстрації місця проживання ОСОБА_1 , указана в паспорті громадянина України серії НОМЕР_1 та в сертифікаті на право на земельну частку (пай) серії 3К №0028026, збігається.

При зверненні до Вишківської селищної ради Хустського району Закарпатської області для отримання консультації щодо оформлення права власності на земельну частку (пай) йому було повідомлено, що першочергово слід вирішити питання з орфографічною помилкою у написанні його прізвища, яке зазначено у сертифікаті. Йому було роз`яснено, що орган місцевого самоврядування не може вирішити відповідне питання й було рекомендовано звернутися до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа.

Із цих підстав і подано дану заяву до Хустського районного суду Закарпатської області. Правильність написання прізвища ОСОБА_1 - « ОСОБА_3 », підтверджується наступними офіційними документами: паспортом громадянина України серії НОМЕР_1 ; карткою фізичної особи - платника податків; свідоцтвом про одруження серії НОМЕР_2 ; пенсійним посвідченням № НОМЕР_3 ; свідоцтвом про народження ОСОБА_1 .

У зв`язку з викладеним ОСОБА_1 змушений звернутись до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.

Заявник ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився. Представник заявника ОСОБА_6 подала заяву про розгляд справи у їх відсутності, позовні вимоги підтримують.

Представник заінтересованої особи Вишківської селищної ради в судове засідання не з`явився. 15.01.2025 р. від представника ОСОБА_7 надійшла заява про розгляд справи у її відсутності, щодо задоволення вимог заявника не заперечує.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши подані заявниками документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються заявлені вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи, суд дійшов висновку про задоволення заявлених вимог з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , як члену орендно - агроторгового об`єднання «Прикордонник», було видано сертифікат на право на земельну частку (пай) серії 3K №0028026 на підставі рішення Хустської районної державної адміністрації (далі - Хустська РДА) від 18 листопада 1996 року №461 про те, що йому належить право на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності ОАО «Прикордонник», розміром 1,358 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки (паю) в натурі (на місцевості). Вартість земельної частки (паю) - 7 021,00 грн. Вказаний сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ЗК №0028026 підписано головою Хустської РДА Турчином Ф.Ф., його зареєстровано 02 грудня 1996 року у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за № 948 (а.с.15-16).

Проте, при внесенні до сертифіката на право на земельну частку (пай) серії 3К №0028026 відомостей про власника земельної частки (паю) посадовою особою, яка вносила такі відомості та видавала сертифікат, було допущено орфографічну помилку у написанні прізвища ОСОБА_1 , зокрема: його прізвище помилково зазначено як « ОСОБА_2 », замість правильного написання - « ОСОБА_3 ».

Крім того, у сертифікаті на право на земельну частку (пай) серії 3К №0028026 зазначено адресу проживання ОСОБА_1 : « АДРЕСА_1 ».

Саме ця адреса вказана у паспорті громадянина України серії НОМЕР_1 як місце реєстрації ОСОБА_1 із лютого 1979 року (а.с.12-13). Відповідно до нового штампу виконавчого комітету Вишківської селищної ради Хустського району Закарпатської області у зв`язку зі зміною назви села місце проживання ОСОБА_1 зареєстровано за адресою: « АДРЕСА_1 ». При цьому вказано, що за вказаною адресою ОСОБА_1 зареєстрований із лютого 1979 року. Тобто адреса реєстрації місця проживання ОСОБА_1 , указана в паспорті громадянина України серії НОМЕР_1 та в сертифікаті на право на земельну частку (пай) серії 3К №0028026, збігається.

Ч.1 ст.293 ЦПК України передбачає, що у порядку окремого провадження розглядаються справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності не оспорюваних прав.

Відповідно до п.5 ч.2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження також справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Юридичні факти - це обставини чи життєві факти, з якими норми права пов`язують виникнення, зміну або припинення правовідносин.

Встановлення юридичних фактів у порядку окремого провадження сприяє реалізації конституційних прав громадян. Умовами, за наявності яких можливим є звернення до суду для встановлення фактів, що мають юридичне значення є те, що згідно із законом ці факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих немайнових чи майнових прав фізичних осіб; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; встановлення факту потрібне заявникові для конкретної мети.

Згідно з ч. 2 ст. 315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

У Постанові Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» зазначено, що відповідно до ст.255, 271 ЦПК України в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, що згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто він них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян.

Згідно з п.12 вказаної Постанови Пленуму при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаним у Свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали, суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.

Аналізуючи вищенаведені законодавчі приписи та встановлені фактичні обставини, суд дійшов висновку про наявність достатніх правових підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення.

Встановлення даного факту для заявника має юридичне значення, оскільки від цього факту безпосередньо породжуються юридичні наслідки, а саме від його встановлення залежить можливість власника розпоряджатися належним йому майном, окрім того, іншого порядку встановлення юридичного факту немає.

Судові витрати відповідно до ч.7 ст.294 ЦПК України не відшкодовуються.

Керуючись ст.ст.12,13,77,81,259,263-265,268,293,294,315-319ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В:

Заяву ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Лісовська Олена Володимирівна, - задоволити.

Встановити факт належності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (паспорт НОМЕР_1 , виданий Хустським МРВ УМВС України в Закарпатській області 7 жовтня 1999 року, р.н.о.к.п.п. НОМЕР_3 ) сертифіката на право на земельну частку (пай), серії ЗК № 0028026, який виданий на підставі рішення Хустської РДА від 18 листопада 1998 року № 461 на ім`я « ОСОБА_8 ».

Рішення може бути оскаржене до Закарпатського апеляційного шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення через Хустський районний суд , а для осіб, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, в цей же строк з дня його отримання.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення суду виготовлено 20.01.2025 року.

Суддя Хустського

районного суду: Орос Я.В.

СудХустський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення15.01.2025
Оприлюднено22.01.2025
Номер документу124543661
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —309/4511/24

Рішення від 15.01.2025

Цивільне

Хустський районний суд Закарпатської області

Орос Я. В.

Рішення від 16.01.2025

Цивільне

Хустський районний суд Закарпатської області

Орос Я. В.

Ухвала від 05.12.2024

Цивільне

Хустський районний суд Закарпатської області

Орос Я. В.

Ухвала від 30.09.2024

Цивільне

Хустський районний суд Закарпатської області

Ткач О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні