Справа № 604/55/25
Провадження № 2/604/133/25
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
17 січня 2025 року сел. Підволочиськ
Суддя Підволочиського районного суду Тернопільської області Сидорак Г.Б., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 (адреса проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Дочірнього підприємства «Тернопільський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (юридична адреса: вул. Кульчицької, буд. 8, м. Тернопіль, 46001, ЄДРПОУ31995099) про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та стягнення моральної шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом про стягнення з Дочірнього підприємства «Тернопільський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» середнього заробітку за весь час затримки розрахунку при звільненні в розмірі 78565,65 грн, а також 5000,00 гривень моральної шкоди.
Дослідивши матеріали позовної заяви, приходжу до висновку, що вказану заяву слід залишити без руху з наступних підстав.
Так,звертаючись досуду ОСОБА_1 не дотрималасьвимог ч.3ст.175ЦПК України.Зокрема,у заявіне зазначено: ціну позову, оскільки позов підлягає грошовій оцінці; відомості провжиття заходівдосудового врегулюванняспору,якщо такіпроводилися,в томучислі,якщо закономвизначений обов`язковийдосудовий порядокурегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; щодо наявностіу позивачаабо іншоїособи оригіналівписьмових абоелектронних доказів,копії якихдодано дозаяви;попередній (орієнтовний)розрахунок сумисудових витрат,які позивачпоніс іякі очікуєпонести узв`язку ізрозглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Також позивач викладаючи обставини, якими обґрунтовує свої вимоги, вказує, що відповідач не провів виплату заробітної плати, однак не зазначає та не подає доказів, що підтверджують вказані обставини (п. 5) ч. 3 ст. 175 ЦПК України).
Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, із позовної заяви вбачається, що ОСОБА_1 заявляє дві позовні вимоги: стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільнення та про стягнення моральної шкоди.
При цьому, Закон України «Про судовий збір» передбачає, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі (п. 1 ч. 1 ст. 5).
Отже, ОСОБА_1 звільняється від сплати судового збору за звернення до суду із вимогою про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.
Однак, Законом не передбачено пільг щодо сплати судового збору за звернення до суду із вимогою про стягнення моральної шкоди.
Касаційний цивільний суд у складі Верховного суду у своїй постанові від 28 листопада 2018 року у справі № 761/11472/15-ц дійшов до висновку, що позовна вимога про відшкодування моральної шкоди, яка визначена у грошовому вимірі, є майновою вимогою.
Розміри ставок судового збору визначені у частині другій статті четвертої Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою розмір ставки судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відтак, ОСОБА_1 слід сплатити судовий збір за звернення до суду із вимогою про відшкодування моральної шкоди у розмірі 1211,20 гривень, а також дотриматися вимог, передбачених ч. 3 ст. 175 ЦПК України.
На підставівикладеного такеруючись ст. 175, 177, 185, 260, 261 ЦПК України, суд-
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 (адреса проживання: АДРЕСА_1 , НОМЕР_2 ) до Дочірнього підприємства «Тернопільський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» (юридична адреса: вул. Кульчицької, буд. 8, м. Тернопіль, 46001, ЄДРПОУ31995099), про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та стягнення моральної шкоди - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені в ухвалі недоліки протягом 10 днів з моменту отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання у вказаний в ухвалі строк вимог, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута. Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала набирає законної сили після підписання її суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Г.Б. Сидорак
Суд | Підволочиський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2025 |
Оприлюднено | 22.01.2025 |
Номер документу | 124544397 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Підволочиський районний суд Тернопільської області
Сидорак Г. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні