Ухвала
від 17.01.2025 по справі 607/591/25
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.01.2025 Справа №607/591/25 Провадження №1-кс/607/254/2025

м. Тернопіль

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , з участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області клопотання заступника начальника сектору дізнання Тернопільського РУ поліції ГУ НП в Тернопільській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Тернопільської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів, -

ВСТАНОВИВ:

Заступник начальника сектору дізнання Тернопільського РУ поліції ГУ НП в Тернопільській області ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором Тернопільської окружної прокуратури ОСОБА_4 в рамках кримінального провадження, внесеного в ЄРДР під №12025216040000038 від 11.01.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 389 КК України, звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до матеріалів особової справи №19 від 10.07.2023, щодо засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка знаходиться у ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення оригіналів матеріалів вказаної особової справи.

Клопотання мотивоване тим, що в провадженні СД Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області перебувають матеріали кримінального провадження №12025216040000038 від 11.01.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 389 КК України щодо умисного ухилення засудженим ОСОБА_5 від відбування покарання у вигляді громадських робіт.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 10.01.2025 на адресу Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області надійшло подання заступника начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_6 , стосовно засудженого ІНФОРМАЦІЯ_4 гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення його до кримінальної відповідальності за ухилення від відбуття покарання у виді громадських робіт.

Дізнавач вказує, що для проведення повного та всебічного досудового розслідування у даному кримінальному провадженні та дослідження усіх обставин справи, виникла необхідність у тимчасовому доступі до матеріалів особової справи №19 від 10.07.2023, щодо засудженого гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка знаходиться у ІНФОРМАЦІЯ_5 , що по АДРЕСА_1 .

Матеріали вказаної особової справа мають суттєве значення для встановлення усіх важливих обставин кримінального правопорушення, оскільки в ході досудового розслідування необхідно встановити чи роз`яснено засудженому ОСОБА_5 порядок та умови відбуття покарання у вигляді громадських робіт, у які дні кожного місяця останній повинен був відпрацьовувати громадські роботи та не з`явився, чи були поважні причини неприбуття, коли та куди отримував направлення ОСОБА_5 на виконання громадських робіт, та інші обставини, що зможуть підтвердити чи спростувати версію умисного ухилення вказаним засудженим від призначеного судом покарання.

При цьому необхідність вилучення оригіналів матеріалів особової справи щодо засудженого ОСОБА_5 зумовлена насамперед тим, що, згідно ч. 3 ст. 99 КПК України, сторона кримінального провадження, зобов`язана надавати суду саме оригінали документів, а також необхідністю подальшого проведення судового почеркознавчої експертизи, у разі невизнання ОСОБА_5 достовірності підписів на документах які знаходяться у особовій справі, а тому дізнавач просить клопотання задовольнити.

В судове засідання заступник начальника сектору дізнання Тернопільського РУ поліції ГУ НП в Тернопільській області ОСОБА_3 не з`явився, проте подав заяву про розгляд клопотання без його участі, із якої вбачається, що останній клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, підтримує у повному обсязі та просить задовольнити.

Представник ІНФОРМАЦІЯ_2 в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином, що відповідно до ч.4 ст.163 КПК України не є перешкодою для розгляду клопотання.

Враховуючи вимоги ст.ст. 28 та 163 КПК України, приймаючи до уваги розумні строки кримінального провадження, слідчий суддя вважає за можливе проводити розгляд клопотання за відсутності осіб, які не з`явились.

Згідно з ч.4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Вивчивши доводи клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Згідно із загальними правилами застосування заходів забезпечення кримінального провадження, встановлених ч. 3, 6 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:

1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;

3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.

Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Відповідно до положень ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Статтею 160 КПК України встановлено, що сторони кримінального провадження, звертаючись до слідчого судді під час досудового розслідування, із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, повинен зазначити у клопотання, серед іншого, речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати, підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, а також значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні, можливість використання як доказів відомостей в речах і документах, обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів документів.

Відповідно доп.п.1,2ч.5,ст.163КПК України,слідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи: 1)перебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні

Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

За наслідками судового розгляду слідчий суддя дійшов висновку, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий звернувся із цим клопотанням.

На думку слідчого судді у клопотанні слідчим доведено, що матеріали особової справи №19 від 10.07.2023, щодо засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка знаходиться у ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_1 , самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні №12025216040000038 від 11.01.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 389 КК України. Вказане підтверджується доданими до клопотання матеріалами кримінального провадження у їх сукупності.

З урахуванням того, що у матеріалах клопотання є достатні підстави вважати, що вищевказані документи, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_1 , мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, зокрема, для встановлення осіб, які вчинили дане кримінальне правопорушення, отримання доказів тощо для встановлення обставин, передбачених ст. 91 КПК України, необхідні для проведення слідчих (процесуальних) дій, та беручи до уваги неможливість отримання відомостей в інший спосіб, клопотання підлягає задоволенню частково.

Так, дізнавачем належним чином не обґрунтовано необхідності вилучення оригіналів зазначених у клопотанні документів, а відтак на думку слідчого судді на даний час достатнім для виконання завдань кримінального провадження буде надання дозволу на вилучення належним чином завірених копій, а не оригіналів.

Слідчий суддя звертає увагу, що під час розгляду клопотання про застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів з правом вилучення оригіналів, слідчий суддя враховує необхідність утримувати обґрунтований баланс між інтересами слідства та інтересами суб`єкта, щодо якого такий захід застосовується. Іншими словами: тимчасове обмеження права суб`єкта на володіння відповідними речами чи документами може бути застосоване рівно настільки, наскільки це необхідно для належного здійснення досудового розслідування у певному кримінальному провадженні, й не більше того.

Так, визначення того, які конкретно оригінали конкретних документів необхідно тимчасово вилучити, повинне проводитися слідчим вже за наслідками його ознайомлення з цими документами у порядку їх добровільного надання для ознайомлення відповідним суб`єктом, або ж на підставі ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до таких документів з правом зняття їх копій, а відтак вимога про надання дозволу на вилучення оригіналів вказаних у клопотанні документів до задоволення не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 107, 159, 163, 164, 309 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання заступника начальника сектору дізнання Тернопільського РУ поліції ГУ НП в Тернопільській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Тернопільської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів задовольнити частково.

Надати дозвіл заступнику начальника сектору дізнання Тернопільського РУ поліції ГУ Національної поліції в Тернопільській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до документів, а саме до матерілів особової справи №19 від 10.07.2023, щодо засудженого гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка знаходиться у ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_1 .

Надати можливість вилучити належним чином завірені копії вказаних документів.

У задоволенні решти вимог, відмовити.

Строк дії ухвали встановити протягом двох місяців з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала є остаточною, оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської областіОСОБА_1

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення17.01.2025
Оприлюднено22.01.2025
Номер документу124544445
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —607/591/25

Ухвала від 17.01.2025

Кримінальне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Кунець Н. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні