Справа № 452/4419/24
У Х В А Л А
Іменем України
14 січня 2025 року м.Самбір
Самбірський міськрайонний суд Львівської області в складі:
головуючої судді Бікезіної О.В.,
за участю секретаря судового засідання Кухар О.П.,
позивача ОСОБА_1 ,
відповідачки ОСОБА_2 ,
розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Виконавчий комітет Добромильської міської ради Львівської області, військова частина НОМЕР_1 Національної гвардії України, про визначення місця проживання дитини,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 04 грудня 2024 року звернувся в суд із позовом до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: Виконавчий комітет Добромильської міської ради Львівської області, військова частина НОМЕР_1 Національної гвардії України, про визначення місця проживання дитини.
Ухвалою суду від 16 грудня 2024 року відкрито провадження у справі, визначено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження; розпочато підготовче провадження; залучено в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Виконавчий комітет Добромильської міської ради Львівської області та військову частину НОМЕР_1 Національної гвардії України.
У підготовчому засіданні позивач ОСОБА_1 подав до суду, в порядку ст. 49 ЦПК України, позовну заяву, в якій уточнив позовні вимоги.
Відповідачка у підготовчому засіданні не заперечувала проти поданої позивачем уточненої позовної заяви.
Треті особи в підготовче засідання не з`явилися, військова частина НОМЕР_1 Національної гвардії України подала до суду заяву про розгляд справи у відсутності їх предстаника.
Вислухавши доводи учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Виходячи з приписів статей 55, 129 Конституції України, застосування та користування правами на судовий захист здійснюється у випадках та в порядку, встановлених законом.
Тобто, реалізація конституційного права, зокрема, на судовий захист ставиться у залежність від положень процесуального закону, у цьому випадку норм ЦПК України.
Процесуальний порядок провадження у цивільних справах визначається ЦПК України, яким встановлюється зміст, форма, умови виконання процесуальних дій, сукупність цивільних процесуальних прав і обов`язків суб`єктів цивільно-процесуальних правовідносин та гарантій їх реалізації.
Відповідно до частин першої, другої та четвертої статті 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.
Частиною другою статті 49 ЦПК України передбачено, що позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Як встановлено судом, в даній справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, підготовче провадження не закрито, отже, позивачем заяву подано в строки, передбачені ст. 49 ЦПК України.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне прийняти до розгляду дану заяву.
Враховуючи, що сторони користуються рівними процесуальними правами, суд вважає, за необхідне відкласти підготовче засідання з метою надання відповідачам строку для відзиву на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти нового позову.
Нормами статті 19 СК України встановлено, що при розгляді спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, визначення місця проживання дитини, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе, не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування. Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних в результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
Згідно ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Частиною 5 даної статті передбачено, що докази подаються сторонами та іншими учасниками справи, а частиною 6 що доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Відповідно до п. 4) ч. 5 ст. 12 ЦПК України, суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
За правилами ч. 7 ст. 81 ЦПК України, суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Враховуючи суть позовних вимог, суд вважає за необхідне витребувати від Органу опіки та піклування виконавчого комітету Добромильської міської ради Львівської області висновок про визначення місця проживання малолітніх дітей: дочки - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та сина - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Керуючись ст. ст. 76, 81, 83-84, 240 ЦПК України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Прийняти заяву про збільшення позовних вимог по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, що не заявляю самостійних вимог: Виконавчий комітет Добромильської міської ради Львівської області, військова частина НОМЕР_1 Національної гвардії України, про визначення місця проживання дитини.
Витребувати від Органу опіки та піклування виконавчого комітету Добромильської міської ради Львівської області висновок про визначення місця проживання малолітніх дітей: дочки - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та сина - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відкласти підготовче засідання на 13 лютого 2025 року на 9 год. 30 хв.
У підготовче засідання викликати учасників справи.
Копію ухвали надіслати сторонам у справі.
Роз`яснити відповідачу право подати у строк до 13 лютого 2025 року суду відзиви на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти позову.
Копію ухвали направити Органу опіки та піклування виконавчого комітету Добромильської міської ради Львівської області, що за адресою: 82042, Львівська область, Самбірський район, м. Добромиль, пл. Ринок, 1, для виконання в частині витребування доказів.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається: https://sb.lv.court.gov.ua.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Самбірський міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2025 |
Оприлюднено | 22.01.2025 |
Номер документу | 124546522 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Самбірський міськрайонний суд Львівської області
Бікезіна О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні