Справа № 553/30/25
Провадження № 1-кс/553/4/2025
У Х В А Л А
Іменем України
21.01.2025м. Полтава
Слідчий суддяЛенінського районногосуду містаПолтави ОСОБА_1 , за участі секретаря - ОСОБА_2 , розглянувши клопотання начальника Державної установи «Полтавська виправна колонія (№ 64)» полковника внутрішньої служби ОСОБА_3 про конфіскацію речей та предметів,
в с т а н о в и в:
Начальник ДУ «Полтавська виправна колонія (№ 64)» полковник внутрішньої служби ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про конфіскацію в дохід держави Wi-Fi роутера "4G LTE" (ІМЕІ: НОМЕР_1 ).
На обґрунтування клопотання зазначено, що 26.12.2024, близько 11 год. 10 хв., під час проведення загального обшуку установи, а саме відділення СПС № 3, в спальному приміщенні біля пожежного виходу співробітниками Полтавської виправної колонії (№ 64), було виявлено та вилучено Wi-Fi роутер "4G LTE" (ІМЕІ: НОМЕР_1 ), який знаходився в заздалегідь підготовленому потайному місці, під підлогою, під час опитування засуджених власника Wi-Fi роутера встановити не вдалося.
Оскільки Wi-Fi роутер відноситься до предметів, які заборонені для зберігання та використання в колонії, просив прийняти рішення про конфіскацію вилучених предметів в дохід держави.
Прокурор та представник установи виконання покарань в судове засідання не прибули. Від начальника Державної установи «Полтавська виправна колонія (№ 64)» ОСОБА_3 надійшла заява про розгляд клопотання без участі представника колонії.
Відповідно до частини 4 статті 107 Кримінального процесуального кодексу України фіксування процесуальної дії за допомогою технічного засобу не здійснювалося.
Слідчий суддя, вивчивши матеріали справи, встановив наступне.
Право на конфіскацію майна та передачу його в дохід держави відповідно до статті 41 Конституції України у випадках, обсязі та порядку встановлених законом, належить виключно до компетенції суду.
Встановлено, що 26.12.2024, близько 11 год. 10 хв., під час проведення загального обшуку установи, а саме відділення СПС № 3, в спальному приміщенні біля пожежного виходу співробітниками Полтавської виправної колонії (№ 64), було виявлено та вилучено Wi-Fi роутер "4G LTE" (ІМЕІ: НОМЕР_1 ), який знаходився в заздалегідь підготовленому потайному місці під підлогою, під час опитування засуджених власника Wi-Fi роутера встановити не вдалося.
Відповідно до частин 6 та 7 статті 102 Кримінально-виконавчого кодексу України адміністрація колонії має право, за наявністю підстав, проводити огляд громадян, їх речей, транспортних засобів, які знаходяться на території колонії, а також вилучати заборонені речі і документи. Зберігання засудженими при собі речей, а також предметів, які заборонено використовувати в колоніях, не допускається.
Виявлені у засуджених речі та предмети, які заборонено використовувати в колоніях, вилучаються, про що посадовою особою колонії складається протокол. За клопотанням установи виконання покарання слідчий суддя розглядає питання про конфіскацію таких речей та предметів або про передачу їх на зберігання до звільнення засудженого відповідно до положень розділу VIII Кримінального процесуального кодексу України. Зберігання грошей, цінних паперів забезпечується адміністрацією колонії.
Відповідно до частини 4 статті 107 Кримінально-виконавчого кодексу України, засудженим забороняється: придбавати, виготовляти, зберігати і використовувати гроші, цінності, предмети, речі, речовини і вироби, заборонені до використання в колонії.
Згідно пункту 4 розділу 2 Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, затверджених наказом Міністерства юстиції України № 2823/5 від 28.08.2018, засудженим забороняється: придбавати, виготовляти, зберігати і використовувати гроші, цінності, предмети, речі, речовини і вироби, заборонені до використання в установах виконання покарань за переліком предметів, виробів і речовин, зберігання і використання яких засудженими заборонено (додаток 3).
Відповідно до Переліку предметів, виробів і речовин, зберігання і використання яких засудженими заборонено (додаток 3), до таких відносяться, зокрема, радіоелектронні засоби, призначені для передавання чи приймання радіосигналів (радіостанції, мобільні телефони та зарядні пристрої до них, SIM-картки, скретч-картки поповнення рахунку мобільного зв`язку, пейджери тощо), друкарські машинки, розмножувальні прилади (засудженим, які тримаються у виправних центрах, дозволяється зберігати та користуватися мобільними телефонами у порядку, встановленому пунктом 2 розділу ХІV Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань).
На підставі викладеного та враховуючи, що у відповідності до ст. 107 КВК України вилучений предмет, який віднесений до переліку предметів, виробів і речовин, зберігання і використання яких засудженими заборонено, клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Слідчий суддя доходить висновку про необхідність конфіскації в дохід держави Wi-Fi роутера "4G LTE" (ІМЕІ: НОМЕР_1 ).
Керуючись статтями 102, 107 Кримінально-виконавчого кодексу України,
п о с т а н о в и в:
Клопотання начальника Державної установи «Полтавська виправна колонія (№ 64)» полковника внутрішньої служби ОСОБА_3 про конфіскацію речей та предметів - задовольнити.
Конфіскувати в дохід держави Wi-Fi роутер "4G LTE" (ІМЕІ: НОМЕР_1 ), вилучений 26.12.2024 в спальному приміщенні відділення СПС № 3 Державної установи «Полтавська виправна колонія (№ 64)».
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ленінський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2025 |
Оприлюднено | 22.01.2025 |
Номер документу | 124548410 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про конфіскація у засудженого речей та предметів, які заборонено використовувати в колоніях, або передача їх на зберігання до звільнення засудженого |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Полтави
Подмаркова Ю. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні