Ухвала
від 16.01.2025 по справі 694/96/25
ЗВЕНИГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 694/96/25 провадження №1-кс/694/44/25

У х в а л а

І М Е Н Е М У К Р А І Н И

про тимчасовий доступ до речей і документів

16.01.2025 року м. Звенигородка

Слідчий суддя Звенигородського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Звенигородка клопотання старшого слідчого СВ Звенигородського РВП ГУ НП в Черкаській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене начальником Шполянського відділу Звенигородської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 42024252140000015 від 16.09.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України,-

встановила:

Старший слідчий Звенигородського РВП ГУ НП в Черкаській області старший капітан поліції ОСОБА_5 звернувся до слідчого судді з клопотанням про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, в якому просить надати тимчасовий доступ старшому слідчому СВ Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області капітану поліції ОСОБА_3 , слідчому СВ Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області лейтенанту поліції ОСОБА_6 тимчасовий доступ до оригіналу акту про обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню від 22.11.2023, який знаходиться в у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю його вилучити.

Просить розглядати дане клопотання без виклику сторони, у володінні якої перебувають вказані документи, у зв`язку з наявними ризиками їх знищення.

В обґрунтування клопотання посилається на те, що За результатами перевірки матеріалів ЄО 9044, що зареєстровані в Звенигородському РВП ГУ НП в Черкаській області встановлено, що в акт складений службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 від 22.11.2023 про обстеження зелених насаджень, внесено недостовірну інформацію стосовно якісного стану зелених насаджень.

Так, 27.05.2024 до Звенигородського РВП ГУ НП в Черкаській області надійшов лист ІНФОРМАЦІЯ_2 від 16.05.2024 № 03.5-11/2403 щодо порушення вимог законодавства при вирубуванні дерев в центрі села Водяне, Звенигородського району Черкаської області.

Вивченням даних матеріалів встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 в ході розгляду звернення ОСОБА_7 стосовно вирубування дерев в с. Водяне, Звенигородського району, Черкаської області проведено обстеження вказаної у зверненні земельної ділянки, в ході якого встановлено факт знесення 20 дерев: 5 дерев верби, 5 берези та 10 акації, які на момент обстеження мали ознаки соковиділення.

При цьому, екологічною інспекцією встановлено, що обстеження зелених насаджень в с. Водяне, які підлягали видаленню, проведено комісією, визначеною ІНФОРМАЦІЯ_3 з порушенням п. 4 Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 № 1045, а саме без залучення працівників ІНФОРМАЦІЯ_2 до складу комісії. Крім того, в акті від 22.11.2023, складеному за результатами вказаного обстеження комісією зазначено недостовірну інформацію стосовно якісного стану зелених насаджень, а саме зазначено якісний стан зелених насаджень незадовільний (дерева сухостійні).

За розрахунками ІНФОРМАЦІЯ_2 , розмір завданої шкоди внаслідок незаконної порубки дерев становить 55263,00 грн.

16.09.2024 начальником Шполянського відділу Звенигородської окружної прокуратури внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024252140000015 від 16.09.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

Досудовим розслідуваннямвстановлено,що в акт складений службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 від 22.11.2023 про обстеження зелених насаджень, внесено недостовірну інформацію стосовно якісного стану зелених насаджень.

У зв`язку з цим, для повного та всебічного проведення досудового розслідування, виникла необхідність у вилученні оригіналу акта про обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, який був складений службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 від 22.11.2023.

11.10.2024 до ІНФОРМАЦІЯ_1 в порядку ст. 93 КПК України старшим слідчим ОСОБА_3 був направлений запит про вилучення оригіналу акта про обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню від 22.11.2023, однак 15.11.2024 від в.о. міського голови ІНФОРМАЦІЯ_4 надійшла відповідь, що даний документ буде надано в порядку ч. 1 та ч. 2 ст. 159 КК України, тобто в порядку отримання тимчасового доступу до речей та документів на підставі ухвали слідчого судді, суду, тощо.

Враховуючи зазначене, на даний час виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до документу, що знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 .

Зазначений документ має суттєве значення для встановлення важливих обставин справи та може бути використаний як доказ у кримінальному провадженні, тому є необхідність у тимчасовому доступі до оригіналу акту про обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню від 22.11.2023.

Старшим слідчим РВП ГУ НП в Черкаській області ОСОБА_8 подана заява про проведення розгляду даного клопотання без її участі, в якій просить задовольнити подане клопотання.

Розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів здійснено без виклику осіб, у володінні яких вони перебувають, на підставі ч. 2 ст.163 КПК України.

За наведених обставин, слідчий суддя вважає за можливе розглядати дане клопотання без участі сторін.

Відповідно до ч. ч. 1, 4 ст. 107 КПК України, рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію. За клопотанням учасників процесуальної дії застосування технічних засобів фіксування є обов`язковим. Фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, за виключенням вирішення питання про проведення негласних (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.

Клопотань від учасників процесуальної дії про застосування технічних засобів фіксування не надходило, відтак фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.

Старший слідчий Звенигородського РВП ГУ НП в Черкаській області ОСОБА_5 вказує, що з метою встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, визначеніст. 91 КПК України, у тому числі подія кримінального проступку, притягнення особи яка його вчинила до відповідальності, в ході досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до вказаної інформації, яка міститься в документах, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Інформація, яка знаходиться в ІНФОРМАЦІЯ_5 сама по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно дост. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Статтею 160 КПК Українипередбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 6ст. 163 КПК Українислідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Зі змісту ч. 7 ст. 163 КПК Українивбачається, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Слідчий суддя дослідивши матеріали сторони кримінального провадження, дійшла висновку, що інформація, яка міститься в документах, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , та до якої дізнавач просить надати тимчасовий доступ, з урахуванням наведених обґрунтувань та поданих документів має суттєве значення для встановленняобставин у кримінальному провадженні. Слідчим доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

Беручи до уваги викладене вище, слідчий суддя приходить до висновку щодо наявності підстав для надання тимчасового доступу до вказаної інформації.

За встановлених обставин слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання.

На підставі викладеного, керуючись статтями107,160,162-164,166,309 КПК України, слідчий суддя,

ухвалила:

Клопотання старшого слідчого СВ Звенигородського РВП ГУ НП в Черкаській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене начальником Шполянського відділу Звенигородської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 42024252140000015 від 16.09.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України - задовольнити.

Надати тимчасовий доступ старшому слідчому СВ Звенигородського РВП ГУ НП в Черкаській області капітану поліції ОСОБА_3 , слідчому СВ Звенигородського РВП ГУ НП в Черкаській області лейтенанту поліції ОСОБА_6 тимчасовий доступ до оригіналу акту про обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню від 22.11.2023, який знаходиться в у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю його вилучити.

Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей та документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цьогоКодексуз метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЗвенигородський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення16.01.2025
Оприлюднено22.01.2025
Номер документу124548747
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —694/96/25

Ухвала від 16.01.2025

Кримінальне

Звенигородський районний суд Черкаської області

Смовж О. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні