Справа 206/5916/24
Провадження 2/206/300/25
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
21 січня 2025 року м. Дніпро
Самарський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого судді Плінської А.В.,
при секретареві Білій О.А.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в залі суду в м. Дніпро цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «ДТЕК Дніпроенерго» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за послуги з постачання теплової енергії,-
ВСТАНОВИВ:
12 листопада 2024 року представник позивача звернувся до суду з вказаним позовом, який обґрунтував тим, що ОСОБА_1 , ОСОБА_2 є власниками квартири за адресою: АДРЕСА_1 . АТ «ДТЕК Дніпроенерго» за даною адресою надає комунальні послуги з постачання теплової енергії. На ім`я відповідача ОСОБА_1 був відкритий особовий рахунок № НОМЕР_1 . Проте відповідачі не здійснювали оплату за надані послуги, що призвело до утворення заборгованості, яка станом на 01.10.2024 року становить 14384,79 грн., в тому числі за: послугу з постачання теплової енергії 13189,35 грн., плату за абонентське обслуговування за послугою з постачання теплової енергії за період 01.11.2021 року по 30.09.2024 року в розмірі 1195,44 грн. Споживачам щомісяця надсилались письмові повідомлення про розмір поточних платежів та наявність заборгованості за надані послуги, але заборгованість перед АТ «ДТЕК Дніпроенерго» залишається неоплаченою. У зв`язку з цим позивач просить суд стягнути з відповідачів на користь АТ «ДТЕК Дніпроенерго» суму заборгованості за надані послуги у розмірі 14384,79 грн. та сплачений ними судовий збір у розмірі 3028,00 грн.
Ухвалою від 14 листопада 2024 року відкрито провадження по справі та призначено її до розгляду в судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження, з викликом сторін.
Представник позивача в судове засідання не з`явилася, надала заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримала у повному обсязі, не заперечувала проти ухвалення по справі заочного рішення.
Відповідачі в судове засідання не з`явилися, про час та місце слухання справи повідомлялися у встановленому законом порядку, про причини неявки суд не повідомили, відзив на позовну заяву не надали.
У зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, суд розглядає справу, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Зі згоди представника позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі за наступних підстав.
Як вбачається з інформації з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна відповідачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 є співвласниками квартири АДРЕСА_2 (а.с.7,8).
З виписок по особовому рахунку за послуги з постачання теплової енергії вбачається, що АТ «ДТЕК Дніпроенерго» надає комунальні послуги у жиле приміщення, за адресою: АДРЕСА_1 , особовий рахунок № НОМЕР_1 оформлений на ім`я відповідача ОСОБА_1 . Оплати споживачами проводилися несвоєчасно, що привело до утворення заборгованості, яка станом на 01.10.2024 року становить 14384,79 грн., в тому числі за: послугу з постачання теплової енергії 13189,35 грн., плату за абонентське обслуговування за послугою з постачання теплової енергії за період 01.11.2021 року по 30.09.2024 року в розмірі 1195,44 грн.
Згідно з ст. 11 ЦК України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.
Статтею 67 ЖК УРСР передбачено, що плата за комунальні послуги (водопостачання, газ, теплова енергія та інші послуги) береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами.
Відповідно до ст. 68 ЖК УРСР, наймач зобов`язаний своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги.
Згідно з ст. 160 ЖК УРСР члени сім`ї наймача, які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов`язки, що випливають з договору найму. Повнолітні члени сім`ї несуть солідарну з наймачем майнову відповідальність за зобов`язаннями, що випливають із зазначеного договору.
Згідно ч. 1 ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.
Відповідно до положень ст.ст.509,526,530 ЦК України зобов`язанням є правовідношення в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію, у тому числі сплатити гроші, а кредитор має право вимагати від боржника виконання обов`язку. Зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства. Якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.
За змістом ст. ст.610,611,612,623,625 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання. У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, у тому числі і відшкодування збитків та моральної шкоди.
Отже, враховуючи вищевикладене, а також приймаючи до уваги, що відповідачі свої зобов`язання по сплаті коштів за надані комунальні послуги не виконують, суд вважає звернення позивача з позовом до відповідачів про стягнення заборгованості та судових витрат цілком обґрунтованим, та таким, що відповідає характеру та змісту цивільно-правових відносин, а отже позов підлягає задоволенню.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. За таких обставин, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі, суд вважає необхідним стягнути з відповідачів суму сплаченого позивачем судового збору у розмірі 3028,00 грн., з кожного по 1514,00 грн.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст.258-259,263-265,280-284 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позов Акціонерного товариства «ДТЕК Дніпроенерго» - задовольнити.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1 ( зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_2 ), ОСОБА_2 ( адреса: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_3 ) на користь АТ «ДТЕК Дніпроенерго» (м. Дніпро, вул. Гаванська, 1, ЄДРПОУ38024604) суму заборгованості за послуги з постачання теплової енергії у розмірі14384,79 грн., а також стягнути сплачений судовий збір у розмірі 3028,00 грн., з кожного по 1514,00 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Відповідач, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Позивач, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити рішення суду в апеляційному порядку повністю або частково.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом встановлених строків не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Суддя: А.В. Плінська
Суд | Самарський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2025 |
Оприлюднено | 22.01.2025 |
Номер документу | 124551054 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Самарський районний суд м.Дніпропетровська
Плінська А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні