Ухвала
від 20.01.2025 по справі 183/390/25
НОВОМОСКОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер справи 183/390/25

Провадження № 2/183/159/25

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

20 січня 2025 року м. Самар Дніпропетровської області

Суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Майна Г.Є., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства «Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня» Сєвєродонецької міської ради про визнання позивача звільненим на підставі п. 6 ч. 1 ст.36КЗпП України, стягнення вихідної допомоги та середнього заробітку за час затримки видачі наказу (розпорядження) про звільнення,-

В С Т А Н О В И В:

12 січня 2025 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Комунального некомерційного підприємства «Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня» Сєвєродонецької міської ради, який передано судді 16 січня 2025 року, у якому просить:

- визнати ОСОБА_1 , начальника юридичного відділу, звільненим 18 листопада 2024 року на підставі п. 6 ч. 1 ст. 36 КЗпП України, у зв`язку з відмовою від продовження роботи внаслідок зміни істотних умов праці та переведенням на роботу в іншу місцевість разом з підприємством, з Комунального некомерційного підприємства «Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня» Сєвєродонецької міської ради;

- стягнути з Комунального некомерційного підприємства «Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня» Сєвєродонецької міської ради на користь ОСОБА_1 вихідну допомогу у розмірі середнього місячного заробітку;

- стягнути з Комунального некомерційного підприємства «Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня» Сєвєродонецької міської ради на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час затримки видачі наказу (розпорядження) про звільнення.

Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.175,176, 177ЦПК України, виходячи з такого.

Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

У позовній заяві позивач ОСОБА_1 просить стягнути з відповідача на його користь вихідну допомогу у розмірі середнього місячного заробітку та середній заробіток за час затримки видачі наказу (розпорядження) про звільнення. У зв`язку з чим, позивачеві необхідно уточнити зміст позовних вимог, конкретизувавши суму середнього заробітку на день звернення до суду з наданням його розрахунку, а також суму, яку просить стягнути позивач на його користь з наданням її розрахунку.

Крім того, відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.

Пунктом 1 частини 1 статті 176 ЦПК України визначено, що ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, чи оспорюваною сумою за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.

Позивач у своїй позовній заяві указав, що цей позов немайнового характеру, що не відповідає дійсності, оскільки позивач просить, у тому числі, стягнути на його користь вихідну допомогу у розмірі середнього місячного заробітку та середній заробіток за час затримки видачі наказу (розпорядження) про звільнення.

Відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

До позовної заяви не додані докази сплати позивачем судового збору у повному обсязі. Так, з позовної заяви убачається, що вона одночасно містить одну вимогу немайнового характеру (визнання позивача звільненим) та дві вимоги майнового характеру (стягнення вихідної допомоги у розмірі середнього місячного заробітку та середнього заробітку за час затримки видачі наказу про звільнення). Частиною 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. Відповідно до підпункту 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яку подано фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Згідно із Законом України «Про державний бюджет України на 2025 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб в Україні з 01 січня 2025року становить 3028,00 грн. Отже, при поданні позову позивач повинен був сплатити судовий збір за одну вимоги немайнового характеру, з урахуванням застосування коефіцієнту 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору, у розмірі 968,96грн.

Відповідно до пп. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою-підприємцем, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу Згідно із Законом України «Про державний бюджет України на 2025 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб в Україні з 01 січня 2025 року становить 3028,00 грн. Отже, при поданні позову позивач повинен був сплатити за дві вимоги майнового характеру судовий збір у розмірі 1 відсотка від ціни позову, але не менше 1211,20 грн. та не більше 15 140,00 грн.

Позивачем ОСОБА_1 сплачено судовий збір у розмірі 968,96 грн., що підтверджується квитанцією № 96MR-BKKY-7ZME від 12 січня 2025 року, а тому позивачеві належить доплатити судовий збір за вимоги майнового характеру з урахуванням визначеної ним ціни позову у розмірі, установленому чинним законодавством.

З урахуванням зазначеного, відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, позовна заява підлягає залишенню без руху з повідомленням про це позивача і наданням йому строку для усунення зазначених недоліків сім днів з дня отримання копії ухвали - шляхом надання позовної заяви у новій редакції, оформленої відповідно до вимог чинного законодавства із зазначенням ціни позову, змісту позовних вимог з конкретизуванням суми середнього заробітку на день звернення до суду з наданням його розрахунку та суми, яку просить стягнути позивач на його користь з наданням її розрахунку, з наданням доказів направлення відповідачеві копії позовної заяви у новій редакції на адресу електронної пошти, указану користувачем (відповідачем) в Електронному кабінеті та підтвердження наявності у відповідача зареєстрованого електронного кабінету в системі «Електронний суд», а також надати суду докази доплати судового збору за вимоги майнового характеру з урахуванням визначеної позивачем ціни позову у розмірі, установленому чинним законодавством.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 176, 177, 185, 260 ЦПК України, суддя,-

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.

Повідомити ОСОБА_1 про необхідність виправити у семиденний строк з моменту отримання копії ухвали зазначені недоліки заяви - шляхом надання позовної заяви у новій редакції, оформленої відповідно до вимог чинного законодавства із зазначенням ціни позову, змісту позовних вимог з конкретизуванням суми середнього заробітку на день звернення до суду з наданням його розрахунку та суми, яку просить стягнути позивач на його користь з наданням її розрахунку, з наданням доказів направлення відповідачеві копії позовної заяви у новій редакції на адресу електронної пошти, указану користувачем (відповідачем) в Електронному кабінеті та підтвердження наявності у відповідача зареєстрованого електронного кабінету в системі «Електронний суд», а також надати суду докази доплати судового збору за вимоги майнового характеру з урахуванням визначеної позивачем ціни позову у розмірі, установленому чинним законодавством.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заяву вважати неподаною та повернути заявникові зі всіма доданими до неї документами.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://court.gov.ua/fair/sud0427/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала може бути оскаржена лише в частині визначення розміру судових витрат до Дніпровського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги заявником протягом 15 днів, починаючи з наступного за днем отримання її копії, в іншій частині ухвала окремому оскарженню не підлягає.

Ухвала суду складена і підписана 20 січня 2025 року.

Суддя Г.Є. Майна

СудНовомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення20.01.2025
Оприлюднено22.01.2025
Номер документу124553342
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати

Судовий реєстр по справі —183/390/25

Ухвала від 11.02.2025

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Майна Г. Є.

Ухвала від 24.01.2025

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Майна Г. Є.

Ухвала від 20.01.2025

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Майна Г. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні