Справа № 635/8103/24
Провадження № 2/645/356/25
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
20 січня 2025 року м.Харків
Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Алтухової О.Ю.
секретар судових засідань Лазаренко К.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові за правилами спрощеного позовного провадження в порядку заочного розгляду цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «СКАЙ БАНК» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
в с т а н о в и в:
Акціонерне товариство «СКАЙ БАНК» (далі АТ «СКАЙ БАНК»), від імені та в інтересах якого, на підставі довіреності, діє представник Літвінов О.В., звернулось до суду, через підсистему «Електронний суд», з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у розмірі 19321,56 грн, суму судового збору у розмірі 2422,40 грн просять покласти на відповідача.
Позовні вимогиобґрунтовуються тим, що 14.05.2021 року між АТ «СКАЙ БАНК» та ОСОБА_1 була укладена Угода-Заява № 26208005076602/980 про надання послуги з відкриття та обслуговування поточного рахунку з використанням платіжної картки та встановленням кредитного ліміту, якою позичальник приєднався до умов до публічного договору про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб АТ «СКАЙ БАНК», зі змінами та доповненнями до нього, відповідно до якої позичальнику відкрито поточний рахунок у національній валюті та встановлено кредитний ліміт в сумі 11 000,00 грн. з процентною ставкою 40,8 %, строкам кредитування на 36 місяців з 14.05.2021 року по 14.05.2024 року. Банк належним чином виконав свій обов`язок щодо надання позичальнику кредиту. Відповідач своїх зобов`язань за кредитним договором належним чином не виконав, внаслідок чого у нього утворилась заборгованість, яка станом на 17.07.2024 року становить 19 231,56 гривень, з яких: 9 028,13 грн - сума строкової заборгованості за основним боргом, 10 203,43 грн - сума строкової заборгованості за процентами. Відповідач добровільно взятих на себе зобов`язань не виконує, в зв`язку з чим позивач звернувся до суду.
Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 19.08.2024 року вказана цивільна справа передана до Фрунзенського районного суду м.Харкова для розгляду за підсудністю.
Відповідно до ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Ухвалою Фрунзенського районного суду м. Харкова від 18.10.2024року провадження по справі відкрито та призначено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
У судове засідання представник позивача не з`явився. 20.01.2025 року на адресу суду через підсистему «Електронний суд» надійшло заява представника АТ «СКАЙ БАНК» - Літвінова О.В. про розгляд справи без участі представника позивача, проти ухвалення заочного рішення не заперечував.
Відповідно до ч. 3 ст.211ЦПКУкраїни учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання повторно не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений судом своєчасно та належним чином у порядку ст.128ЦПКУкраїни шляхом направлення судових повісток. Причини неявки суду не повідомив, заперечень проти позову (відзиву) та заяви про розгляд справи без його участі не надав.
У встановлений ч. 7 ст.178ЦПКУкраїни строк відповідач не подав до суду відзив на позовну заяву, у зв`язку із чим суд вирішує справу за наявними матеріалами, що передбачено ч. 8 ст. 178 ЦПК України.
Враховуючи повторну неявку належним чином повідомленого відповідача в судове засідання, який не повідомив про причини неявки та не подав відзив, відповідно до статті 280 ЦПК України суд, за згодою представника позивача, вважає за можливе проводити заочний розгляд справи та ухвалити заочне рішення.
У зв`язку з тим, що розгляд справи відбувався за відсутності сторін, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, дослідивши наявні в матеріалах справи докази приходить до наступного висновку.
Встановлено, що 14.05.2021 між АТ «СКАЙ БАНК» та ОСОБА_1 була укладена Угода-Заява № 26208005076602/980 про надання послуг з відкриття та обслуговування поточного рахунку з використанням платіжної картки та встановленням кредитного ліміту.
Відповідно до умов договору відповідачу відкрито поточний рахунок № НОМЕР_1 у національній валюті; на вказаний рахунку встановлено кредитний ліміт в сумі 11 000,00 грн, процентна ставка (фіксована) 40,8 %, строк кредитування 36 місяців з 14.05.2021 року по 14.05.2024 року, цільове призначення споживчі потреби, максимальна довжина пільгового періоду 55 днів.
У вказаній угоді-заяві № 26207005577500/980 зазначено, що шляхом її підписання відповідач приєднується до встановлених позивачем умов Публічного договору про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб (Договір).
Строк дії Угоди-Заяви встановлений з моменту її підписання та до повного погашення кредиту, процентів за його користування, комісій, штрафних санкцій та інших платежів, передбачених Угодою-Заявою, а також повного виконання сторонами зобов`язань за Угодою-Заявою.
Також, 14.05.2021 року відповідачем підписано паспорт споживчого кредиту, у якому відповідач підтвердив, що отримав та ознайомився з умовами кредитування та орієнтовною загальною вартістю кредиту, надані виходячи з обраних ним умов кредитування та отримав всі пояснення для забезпечення можливості оцінити, чи адаптовано договір до моїх потреб та фінансової ситуації, зокрема шляхом роз`яснення наведеної інформації, в тому числі суттєвих характеристик запропонованих послуг та певних наслідків, які вони можуть мати, в тому числі в разі невиконання зобов`язань за таким договором.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 11 ЦК України, підставами виникнення цивільних прав та обов`язків є договори.
Відповідно до ч.ч. 1,2 ст.207ЦК України правочинвважається таким,що вчиненийу письмовійформі,якщо йогозміст зафіксованийв одномуабо кількохдокументах (утому числіелектронних),у листах,телеграмах,якими обмінялисясторони,або надсилалисяними доінформаційно-телекомунікаційноїсистеми,що використовуєтьсясторонами.У разіякщо змістправочину зафіксованийу кількохдокументах,зміст такогоправочину такожможе бутизафіксовано шляхомпосилання водному зцих документівна іншідокументи,якщо іншене передбаченозаконом. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо воля сторін виражена за допомогою телетайпного, електронного або іншого технічного засобу зв`язку. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами). Правочин, який вчиняє юридична особа, підписується особами, уповноваженими на це її установчими документами, довіреністю, законом або іншими актами цивільного законодавства.
Відповідно до ч.1 ст.626ЦК України підписанням договору сторонами досягнуто домовленість щодо встановлення цивільних прав та обов`язків.
Згідно зі ст.633ЦК України публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов`язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв`язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо). Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги.
Статтею 634ЦК України передбачена можливість укладення договору приєднання, тобто договору, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.
Відповідно до ст. 638 ЦК України,договір єукладеним,якщо сторонидосягли згодиз усіхістотних умовдоговору. Істотнимиумовами договорує умовипро предметдоговору,умови,що визначенізаконом якістотні абоє необхіднимидля договорівданого виду,а такожусі тіумови,щодо якихза заявоюхоча боднієї ізсторін маєбути досягнутозгоди. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.
Згідно зі ст.1055ЦК України кредитний договір укладається у письмовій формі. Кредитний договір, укладений з недодержанням письмової форми, є нікчемним.
За змістомп.п.10,11ст.1Закону України«Про споживчекредитування»,споживче кредитування-правовідносини щодонадання,обслуговування таповернення споживчогокредиту; споживчий кредит (кредит) - грошові кошти, що надаються споживачу (позичальникові) на придбання товарів (робіт, послуг) для задоволення потреб, не пов`язаних з підприємницькою, незалежною професійною діяльністю або виконанням обов`язків найманого працівника.
Згідно з ч. 1 ст. 13 Закону України «Про споживче кредитування», договір про споживчий кредит, договори про надання додаткових та/або супутніх послуг кредитодавцем і третіми особами та зміни до них укладаються у письмовій формі (у паперовому вигляді або у вигляді електронного документа, створеного згідно з вимогами, визначенимиЗаконом України«Про електронні документи та електронний документообіг», а також з урахуванням особливостей, передбаченихЗаконом України«Про електронну комерцію»). Кожна сторона договору отримує по одному примірнику договору з додатками до нього. Примірник договору, що належить споживачу, має бути переданий йому невідкладно після підписання договору сторонами.
Окрім того, підписаний відповідачем, таким же чином, паспорт споживчого кредиту є належним доказом ознайомлення останнього з умовами кредитування, що узгоджується з позиціями Верховного Суду у постановах від 23.12.2019 року у справі №572/1169/17, від 12.02.2020 року у справі №382/327/18, від 02.12.2020 року у справі №284/157/20.
Також, одночасно із вищезазначеним свідченням приєднання до угоди відповідачем, дія договору підтверджується фактом користування картковим рахунком, зокрема внесення грошових коштів для погашення наданого кредиту, що узгоджується з ч. 2. ст. 642 ЦК України, згідно якої особа, яка одержала пропозицію укласти договір, у межах строку для відповіді вчинила дію відповідно до вказаних у пропозиції умов договору (відвантажила товари, надала послуги, виконала роботи, сплатила відповідну суму грошей тощо), яка засвідчує її бажання укласти договір, ця дія є прийняттям пропозиції.
Згідно з п.п.4.2.72, 4.2.74. Публічного договору (в редакції від 01.02.2021 року, яка діяла на момент приєднання відповідача до публічного договору) позичальник зобов`язаний: забезпечити повернення кредиту; сплачувати банку усі платежі, в тому числі, обов`язковий мінімальний платіж, проценти по кредиту, комісії та інші фінансові зобов`язання, що передбачені Угодою- Заявою та є необхідними для видачі, обслуговування та погашення кредиту, у строки та у порядку, визначених умовами Угоди-Заяви.
Пунктом 4.2.72.9.1. Договору визначено, що обов`язковий платіж розраховується в розрахункову дату, що є останнім робочим днем розрахункового періоду. Сплатити обов`язковий платіж Позичальнику необхідно в платіжний період - протягом 25 днів з дати закінчення платіжного періоду місяця, наступного за звітним.
Відповідно до пункту 4.2.72.27. Договору, кредитна заборгованість та проценти за користування кредитними коштами забезпечуються всім належним Позичальнику майном та коштами, на які може бути звернено стягнення у порядку, встановленому чинним законодавством України.
Згідно з випискою по рахункам № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 за період з 14.05.2021 по 16.07.2024 року на ім`я ОСОБА_1 (а.с.70-80), меморiальних ордерів (а.с. 52-68) АТ «СКАЙ БАНК» надавав ОСОБА_1 кредитні кошти.
Таким чином, позивач взяті на себе зобов`язання за кредитним договором №26208005076602/980 від 14.05.2021 року виконав у повному обсязі.
Згідно зі ст.526ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст.525ЦК України одностороння відмова від виконання зобов`язання є неприпустимою.
Згідно зі ст.526ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Приписами ч. 1 ст.530ЦК України визначено, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст. 599 ЦК України, зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Згідно з ч. 1 ст.625ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Згідно зі ст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Статтею 611 ЦК України передбачено, що в разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Відповідно до ст. 629 ЦК Українидоговір є обов`язковим для виконання сторонами оскільки вони уклали договір та набули взаємних прав та обов`язків.
Згідно з ст. 617 ЦК України відсутність у боржника необхідних коштів не є підставою для звільнення, від відповідальності за порушення зобов`язання.
Відповідно до ч.1 ст. 1048 ЦП України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.
Згідно зі ст. 1049 ЦК України, позичальник зобов`язаний повернути позикодавцю позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду і такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
Згідно з ч.ч. 1,2 ст.1054ЦК України закредитним договоромбанк абоінша фінансоваустанова (кредитодавець)зобов`язуєтьсянадати грошовікошти (кредит)позичальникові урозмірі тана умовах,встановлених договором,а позичальникзобов`язуєтьсяповернути кредитта сплатитипроценти. До відносин за кредитним договором застосовуються положенняпараграфа 1цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.
Згідно з п.4.2.75. Договору, частини 4 ст.16 Закону України «Про споживче кредитування» у разі затримання позичальником сплати частини кредиту та/або процентів щонайменше на один календарний місяць Банк має право вимагати повернення кредиту, платежів, строк виплати яких ще не настав, в повному обсязі, якщо з дати отримання письмової вимоги (повідомлення)Банку про дострокове погашення кредиту позичальник протягом 30 (тридцяти) календарних днів не погасить кредит, проценти, комісії та інші платежі за кредитом.
З матеріалів справи вбачається, що у зв`язку з невиконанням ОСОБА_1 свої зобов`язання за умовами кредитного договору № 26208005076602/980 від 14.05.2021 року з боку АТ «СКАЙ БАНК» на адресу проживання відповідача, зазначену в кредитному договорі, за допомогою оператора поштового зв`язку «Укрпошта» було направлено Вимогу (№ 08-04/1187 від 14.11.2022 року) про виконання договірних зобов`язань та дострокове виконання зобов`язань за Угодою-Заявою.
За змістом вказаної письмової вимоги заборгованості ОСОБА_1 за кредитним договором № 26208005076602/980 станом на 11.11.2022 року становила 14 217,90 грн, з яких: сума строкової заборгованості за тілом кредиту - 7249,93 грн; сума простроченої заборгованості за тілом кредиту - 3678,20 грн; сума строкової заборгованості за процентами - 378,67 грн; сума простроченої заборгованості за процентами - 2911,10 грн (а.с.81-82).
Вказане поштове відправлення повернуто відділенням поштового зв`язку на зворотною адресу банку (а.с. 82 (зворотня сторона)).
Станом на 17.07.2024 року заборгованості ОСОБА_1 за кредитним договором № 26208005076602/980 складає 19 231,56 гривень, з яких: 9 028,13 грн - сума строкової заборгованості за основним боргом, 10 203,43 грн - сума строкової заборгованості за процентами (а.с. 69).
За змістом частини 1статті 1050 ЦК Україниякщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов`язаний сплатити грошову суму відповідно достатті 625 цього Кодексу, тобто суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлено договором або законом.
Відповідно до правового висновку, викладеного у постанові Великої Палати Верховного Суду від 28 березня 2018 року у справі № 444/9519/12 (провадження № 14-10цс18) після спливу визначеного договором строку кредитування або у разі пред`явлення до позичальника вимоги згідно з частиною другою статті 1050 ЦК України право кредитодавця нараховувати передбачені договором проценти за кредитом припиняється. У спірних правовідносинах права та інтереси позивача забезпечені частиною другою статті 625 ЦК України, яка регламентує наслідки прострочення виконання грошового зобов`язання.
Зазначене узгоджується з правовими висновками Великої Палати Верховного Суду, викладеними у постановах від 04.07.2018 р. у справі № 310/11534/13-ц (провадження № 14-154цс18), від 31.10.2018 р. у справі № 202/4494/16-ц (провадження № 14-318цс18), від 05.12.2019 р. у справі № 205/5456/16-ц, (провадження № 61-32720св18).
У постанові від 08.11.2019 р. №127/15672/16-ц Велика Палата Верховного Судутакож дійшла правового висновку, якщо банк використав право вимоги дострокового повернення усієї суми кредиту, що залишилася несплаченою, а також сплати процентів, належних йому відповідно дост.1048 ЦК України, то такими діями кредитор на власний розсуд змінив умови основного зобов`язання щодо строку дії договору, періодичності платежів, порядку сплати процентів за користування кредитом. Кредитодавець втрачає право нараховувати передбачені договором проценти за користування кредитом, а також обумовлену в договорі неустойку у разі пред`явлення вимоги до позичальника про дострокове погашення боргу на підставістатті 1050 ЦК України. Разом з тим права та інтереси кредитодавця в таких правовідносинах забезпечуються ч.2 ст.625 України, яка регламентує наслідки прострочення виконання грошового зобов`язання.
Звернення з вимогою або позовом про дострокове стягнення кредиту незалежно від способу такого стягнення змінює порядок, умови і строк дії кредитного договору. На час звернення з такою вимогою вважається, що настав строк виконання договору в повному обсязі. Вимога про стягнення заборгованості засвідчує такі зміни .
Так, оскільки банком у 2022 було змінено строки виконання зобов`язань в повному обсязі, а у визначений у повідомленні про усунення порушень строк, боржник не виконав вимоги банку щодо повернення всієї залишку суми кредиту, заборгованість вважається простроченою.
Суд приходить до висновку, що направлення АТ «СКАЙ БАНК» 14.11.2022 року письмової вимоги про виконання зобов`язання та погашення заборгованості за кредитним договором свідчить про реалізацію кредитором права на дострокове повернення кредиту та, відповідно до ч. 2ст. 1050 ЦК України, банком було змінено строк виконання основного зобов`язання.
Достовірними є докази на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи (ст. 79 ЦПК України).
Згідно з ч. 1ст. 80 ЦПК України, достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Згідно із ч. 1 та ч. 5 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи (ч. 1 ст. 76 ЦПК України).
Суд приходить до висновку про наявність правових підстав для часткового задоволення позовних вимог та стягнення з відповідача ОСОБА_1 на користь позивача заборгованості за кредитним договором №26208005076602/980 від 14.05.2021 у розмірі 14 217,90 грн, з яких: заборгованості за основною сумою боргу у розмірі 10928,13 грн, та заборгованості за відсотками у розмірі 3289,77 грн.
Відповідно до ст. 264 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує, у тому числі, питання щодо розподілу між сторонами судових витрат.
Згідно з меморіальним ордером № 13882 від 06.08.2024 року при пред`явленні позову до суду позивачем були понесені витрати по сплаті судового збору у розмірі 2422,40 грн.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог в розмірі 1790,77 грн (14217,90 х 2422,40/19231,56).
Керуючись ст.ст. 12, 81, 141, 247, 263-265, 279, 280-283 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в:
Позовні вимоги Акціонерного товариства «СКАЙ БАНК» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства «СКАЙ БАНК» заборгованість за кредитним договором № 26208005076602/980 від 14.05.2021 року у загальному розмірі 14 217,90 (чотирнадцять тисяч двісті сімнадцять) грн.
У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства «СКАЙ БАНК» витрати по сплаті судового збору в сумі 1790,77 грн.
Відповідачем протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення може бути подана письмова заява про перегляд заочного рішення відповідно до вимог ст ст. 284-285 ЦПК України.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд, якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Апеляційні скарги подаються учасниками справи до Харківського апеляційного суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом зазначених законом строків, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Позивач Акціонерне товариство «СКАЙ БАНК», код ЄДРПОУ 09620081, п/р НОМЕР_4 в АТ СКАЙ БАНК», код банку 351254, адреса: вул. Олеся Гончара, буд. 76/2, м.Київ, 01054.
Відповідач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_5 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 .
Повний текст рішення складений 20.01.2025 року.
Суддя О.Ю. Алтухова
Суд | Фрунзенський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2025 |
Оприлюднено | 23.01.2025 |
Номер документу | 124555004 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них споживчого кредиту |
Цивільне
Фрунзенський районний суд м.Харкова
Алтухова О. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні