Справа № 296/11884/24
2-о/296/42/25
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"20" січня 2025 р. м.Житомир
Корольовський районний суд м. Житомира у складі:
головуючого судді Адамовича О.Й.,
за участю секретаря судового засідання Світко Т.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Житомирі в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Житомирі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про надання права на шлюб,-
ВСТАНОВИВ:
25.12.2024 ОСОБА_1 звернулась до Корольовського районного суду м. Житомира із заявою, у якій просить надати право на шлюб з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Подана заява обґрунтовується тим, що ОСОБА_1 у 2023 році познайомилася із ОСОБА_2 , після чого між ними склались теплі і щирі стосунки. З жовтня 2023 року вони спільно проживають, ведуть спільне господарство та фактично перебувають у цивільному шлюбі. У листопаді 2024 року стало відомо, що ОСОБА_1 очікує дитину, у зв`язку з чим вони спільно з ОСОБА_2 ухвалили рішення офіційно укласти шлюб.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.12.2024 справа №296/11884/24 передана на розгляд судді Адамовичу О.Й.
30.12.2024 ухвалою суду відкрито провадження у справі в порядку окремого провадження, залучено до участі у справі в якості заінтересованої особи відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Житомирі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).
В судовому засіданні заявниця заяву підтримала та пояснила, що вона має намір зареєструвати шлюб з ОСОБА_2 , однак при зверненні до відділу державної реєстрації актів цивільного стану їй було роз`яснено, що оскільки вона не досягла віку, з якого можна зареєструвати шлюб, як це передбачено сімейним законодавством України, необхідно надати судове рішення про надання права на укладення шлюбу. Визнання права на укладення шлюбу для неї є необхідним і відповідає її інтересам, оскільки вона на даний час вагітна та бажає зареєструвати шлюб до народження дитини.
Заінтересована особа ОСОБА_2 в судовому засіданні вказав, що між ним та заявницею ОСОБА_1 склалися дуже теплі і щирі стосунки, мають взаємні міцні почуття любові та поваги один до одного, саме тому мають намір зареєструвати шлюб.
Заінтересована особа ОСОБА_4 , який є батьком заявниці, в судовому засіданні не заперечив щодо надання права на шлюб його неповнолітній донці ОСОБА_1 , оскільки це в її інтересах.
Заінтересована особа ОСОБА_3 , яка є матір`ю заявниці, в судове засідання не з`явилася, про день, час та місце розгляду справи повідомлялася. Через свого чоловіка ОСОБА_4 надала заяву про розгляд справи у її відсутність, в якій повідомила, що підтримує заяву своєї доньки. В судовому засіданні заявниця та ОСОБА_4 повідомили, що ОСОБА_3 хворіє, а тому не змогла з`явитися в судове засідання.
Начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Житомирі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Дар`я Мороз надіслала до суду заяву у якій просить розгляд справи про надання права на шлюб провести без участі представника відділу. У розгляді даної справи покладається на розсуд суду, заперечень немає. Просить справу розглянути виходячи з матеріалів справи та згідно чинного законодавства (а.с.18).
Відповідно до ч.1 ст. 223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Відповідно до ч.3 ст. 211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
Заслухавши учасників справи, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 , її батьками зазначені ОСОБА_4 та ОСОБА_3 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , виданого 25.06.2007 виконкомом Сербівської сільської ради Ємільчинського району Житомирської області (а.с.6).
На день розгляду справи ОСОБА_1 досягла сімнадцяти років, однак не досягла повноліття, що підтверджується копією паспорта громадянина України (а.с.4).
Згідно паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм № НОМЕР_2 , виданого 16.10.2024, орган видачі 1810, ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_3 та станом на день розгляду справи є повнолітнім (а.с. 24).
Випискою №2170 від 28.11.2024 із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого ОСОБА_1 , виданою КП "Лікарня №1" Житомирської міської ради, підтверджується, що ОСОБА_1 знаходиться на обліку в жіночій консультації з приводу вагітності. Термін вагітності 12-13 тижнів (а.с.7).
Відповідно до статті 51 Конституції України та статті 24 Сімейного кодексу України шлюб ґрунтується на вільній згоді дружини і чоловіка, примушування до шлюбу не допускається.
Відповідно до статті 22 Сімейного кодексу України шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу.
Згідно статті 23 Сімейного кодексу України право на шлюб мають особи, які досягли шлюбного віку. За заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.
Відповідно до ч. 1 ст. 27 Сімейного кодексу України державна реєстрація шлюбу встановлена для забезпечення стабільності відносин між жінкою та чоловіком, охорони прав та інтересів подружжя, їхніх дітей, а також в інтересах держави та суспільства.
Відповідно до п.2 Пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 2007 року № 11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» до участі в справі залучаються один або обоє батьків (усиновлювачів) неповнолітньої дитини, піклувальник, особа, з якою передбачається реєстрація шлюбу, а також інші заінтересовані особи. Заперечення батьків (піклувальників) щодо надання права на шлюб не є підставою для відмови в задоволенні заяви, оскільки головним критерієм для задоволення заяви про надання права на шлюб є встановлення судом факту про відповідність такого права інтересам заявника. Резолютивна частина рішення повинна відповідати вимогам ч.2 ст. 23 Сімейного кодексу України, згідно з якою суд надає право на шлюб (а не знижує шлюбний вік), а також містити прізвище, ім`я та по батькові особи, право на шлюб з якою надається судом.
Як встановлено судом, заявниця ОСОБА_1 на момент звернення до суду із заявою про надання їй права на шлюб із ОСОБА_2 досягла 17-ти річного віку, а відтак, в силу положень ст. 23 Сімейного кодексу України, має право на звернення до суду із такою заявою. Особа, з якою заявниця просить надати право на шлюб, ОСОБА_2 на момент подання заяви до суду досяг 18 річного віку, тому в силу наведених вище положень Сімейного кодексу України, досяг шлюбного віку та має право на шлюб.
Заінтересовані особи ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , які є батьками заявниці, не заперечують проти шлюбу їхньої неповнолітньої доньки ОСОБА_1 з ОСОБА_2 .
На підставі вищевикладеного судом встановлено, що надання права на шлюб ОСОБА_1 відповідає її інтересам та інтересам ОСОБА_2 , які фактично ведуть подружнє життя та мають намір вступити до шлюбу і таке спільне рішення є добровільним. Тому, беручи до уваги вагітність заявниці та враховуючи той факт, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 мають намір укласти шлюб для створення повноцінної сім`ї, батьки заявниці не заперечує проти реєстрації шлюбу з ОСОБА_2 , суд дійшов висновку, що надання права на шлюб відповідає правам та законним інтересам заявниці.
За таких обставин, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви про надання права на шлюб.
Розподіл судових витрат.
У відповідності до вимог ч. 7 ст. 294 ЦПК України при ухваленні судом рішення по справі в порядку окремого провадження судові витрати не відшкодовуються, якщо інше не встановлено законом.
Керуючись статтями ст.ст. 258, 263-265, 293, 294 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про надання права на шлюб задовольнити.
Надати ОСОБА_1 , яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 у с. Серби, Житомирської області Звягельського району, право на шлюб із ОСОБА_2 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_4 в м. Житомирі.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення - протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 .
Заінтересована особа: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 .
Заінтересована особа: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , адреса: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_5 .
Заінтересована особа: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , адреса: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_6 .
Головуючий суддя О. Й. Адамович
Дата складання повного тексту рішення: 21.01.2025
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2025 |
Оприлюднено | 24.01.2025 |
Номер документу | 124558654 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи, що виникають із сімейних правовідносин, з них: про надання права на шлюб |
Цивільне
Корольовський районний суд м. Житомира
Адамович О. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні