Рішення
від 10.01.2025 по справі 361/6074/24
БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 361/6074/24

Провадження № 2/361/4231/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10.01.25

10 січня 2025 року Броварський міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючої судді Писанець Н.В.,

при секретарі Бондар Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Броварськогоміськрайонного суду Київської області у порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Великодимерської селищної ради Броварського району Київської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

встановив:

ОСОБА_1 звернулась з позовом до Великодимерської селищної ради Броварського району Київської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Позивач зазначала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

За життя померлий ОСОБА_2 склав заповіт від 31 серпня 2009 року, посвідчений Авраменко Наталією Анатоліївною, приватним нотаріусом Броварського нотаріального округу Київської області, зареєстрований у реєстрі нотаріальних дій № 5909, у відповідності до якого, померлий заповів усе належне на день смерть майно на користь ОСОБА_1 .

Маючи намір прийняти спадщину позивач 27 березня 2024 року звернулася до Другої броварської державної нотаріальної контори, але у прийнятті заяви державним нотаріусом Є. Куценком було відмовлено у зв`язку з пропуском строку на прийняття спадщини та при цьому було роз`яснено, що питання визначення додаткового строку для подання зави може бути вирішено судом.

У встановлений законом шестимісячний строк вона не звернулась до нотаріальної контори, у зв`язку з введенням в Україні воєнного стану відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022, який неодноразово продовжувався та діє станом на дату подання цього позову, та проведенням активних бойових дій на території Броварського району Київської області у зв`язку з повномасштабним вторгненням російської федерації.

Крім того, вона є інвалідом другої групи, має стійкі хронічні розлади здоров`я, у тому числі обмеження щодо пересування, зокрема, у 2019 році з приводу стійких розладів здоров`я, позивач пройшла огляд МСЕК та їй встановлено Другу групу інвалідності з 01 березня 2020 року.

У зв`язку з погіршенням стану здоров`я вона знаходилась на стаціонарному лікуванні: у період з 07.09.2022 по 07.10.2022 у КНП«Броварська багатопрофільна клінічна лікарня» з діагнозом: епі-статус (27.09.2022 - близько 7-ми нападів). Наслідки перенесеної важкої ЗЧМТ (2017 р) у вигляді посттравматичної енцефалопатії з судомним синдромом. Позагоспітальна лівобічна пневмонія; у період з 10.10.2023 по 18.10.2023 у КНП «Броварська багатопрофільна клінічна лікарня» з діагнозом: локалізована (фокальна) (парціальна) симптоматична епілепсія та епілептичні синдроми з комплексними парціальними судомними нападами; у період з 25.03.2024 по 04.04.2024 у КНП «Броварська багатопрофільна клінічна лікарня» з діагнозом: прогресуюча лейкоенцефалопатія ІІІ змішаного генезису з симптоматичною епілепсією з комплексними парціальними судомними нападами.

Вважає причини пропуску нею строку на звернення із заявою про прийняття спадщини поважними, адже вона фактично була позбавлена можливості звернутись до нотаріальної контори.

Посилаючись на викладене, просила визначити їй додатковий строк у три місяці для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

В судове засідання представник позивача ОСОБА_3 не з`явився, подав до суду заяву про розгляд справи без його участі та в якій позовні вимоги підтримав та просив їх задоволити.

В судове засідання представник відповідача Андруша О.М. не з`явилася, подала до суду заяву про розгляд справи без її участі та в якій позовні вимоги визнала повністю, не заперечувала проти їх задоволення.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданим виконавчим комітетом Великодимерської селищної ради Броварського району Київської області.

За життя ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , склав заповіт, згідно якого все своє майно де б воно не було, і з чого не складалося, і взагалі, все те, що буде належати на день його смерті і на що він за законом матиме право заповів ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Згідно листа Другої броварської державної нотаріальної контори від 07.03.2024 року №768/01-16 ОСОБА_1 повідомлено про необхідність звертатись до суду із позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, так як вона пропустила встановлений шестимісячний строк для прийняття спадщини після смерті спадкодавця.

Поважність пропуску строку на звернення із заявою про прийняття спадщини після смерті спадкодавця ОСОБА_2 , позивачем яка є інвалідом другої групи загального захворювання довічно та у зв`язку із її тривалою хворобою підтверджується: пенсійним посвідченням та довідками - а.с. 20, 21, 22, 23, 24, медичними виписками - а.с. 25-32.

Відповідно до ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у 6 місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Статтею 1220 ЦК України визначено, що спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (Частина третя статті 46 ЦК України).

В той же час, ч. 3 ст. 1272 ЦК України визначено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

За таких обставин, суд приходить до обґрунтованого висновку про визнання поважними причин пропущення строку для прийняття спадщини позивачем, задоволення позовних вимог в повному обсязі та визначення їй додаткового строку на прийняття спадщини, оскільки позивач ОСОБА_1 , згідно чинного законодавства, має право на прийняття та належним чином оформлення права власності на спадкове майно після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Керуючись ст.ст. 1220, 1270, 1272 ЦК України, ст.ст. 3,4,76,80,81,89,258-259, 263-265 ЦПК України, суд

в и р і ш и в :

Позов задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , тривалістю три місяці з моменту набрання законної сили рішенням суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасники справи, які не були присутні у судовому засіданні під час ухвалення судового рішення, мають право подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя Писанець Н.В.

СудБроварський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення10.01.2025
Оприлюднено23.01.2025
Номер документу124559568
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —361/6074/24

Рішення від 10.01.2025

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Писанець Н. В.

Ухвала від 15.11.2024

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Писанець Н. В.

Ухвала від 24.06.2024

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Писанець Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні