ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
20 січня 2025 року Справа № 926/2828/24
За позовом Управління по фізичній культурі та спорту Чернівецької міської ради
до Чернівецького обласного благодійного фонду Допомоги соціально-незахищеним верствам населення "Довіра"
про стягнення заборгованості в сумі 91891,80 грн
Суддя Тинок О.С.
Секретар судових засідань Григораш М.І.
Представники:
від позивача Філіп М.О.
від відповідача не з`явився
ВСТАНОВИВ:
Управління по фізичній культурі та спорту Чернівецької міської ради звернулося до Господарського суду Чернівецької області з позовною заявою до Чернівецького обласного благодійного фонду Допомоги соціально-незахищеним верствам населення "Довіра" про стягнення заборгованості в сумі 91891,80 грн.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 07 листопада 2024 року, справу №926/2828/24 передано судді Тинок О.С.
Ухвалою суду від 07 листопада 2024 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Постановлено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 27 листопада 2024 року. Постановлено відповідачу надати суду відомості про наявність чи відсутність зареєстрованого електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі - до початку призначеного судового засідання.
Ухвалою суду від 27 листопада 2024 року відкладено підготовче засідання на 16 грудня 2024 року та постановлено позивачу надати суду детальний та обґрунтований розрахунок позовних вимог до початку судового засідання.
Ухвалою суду від 16 грудня 2024 року постановлено: продовжити строк проведення підготовчого провадження на тридцять днів; відкласти підготовче засідання на 20 січня 2025 року; зобов`язати Управління по фізичній культурі та спорту Чернівецької міської ради виконати вимоги ухвали суду від 27 листопада 2024 року протягом 5 днів; попередити позивача, що у разі повторного невиконання вимог ухвали суду від 27 листопада 2024 року до вказаної особи судом буде застосовано заходи процесуального примусу у вигляді штрафу у відповідності до статті 135 ГПК України.
18 грудня 2024 року представник позивача через підсистему «Електронний суд» подав до суду клопотання про долучення доказів (вх. №3974), в якому позивач просить суд поновити пропущений строк для подання доказів та долучити їх до матеріалів справи.
Відповідач явку належного представника у судове засідання 20 січня 2025 року не забезпечив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, причини неявки суду не відомі, відзив на позовну заяву до суду не подано.
Представник позивача у судовому засіданні 20 січня 2025 року просив суд задовольнити подане клопотання, поновити позивачу пропущений строк для подання доказів, якими обґрунтовується розрахунок позовних вимог, який подається стороною по справі на виконання вимог ухвал суду від 27 листопада 2024 року та 16 грудня 2024 року.
Відповідно до частини 3-4 статті 13 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Пропуск процесуального строку - є юридичний факт, який настає внаслідок бездіяльності уповноваженої особи в момент настання (або закінчення) цього строку з поважних причин чи з причини, що не можуть бути визнані такими, і такий, що породжує відповідні правові наслідки.
Відповідно до частини 1 статті 113 Господарського процесуального кодексу України, строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.
Приписами частини 1 статті 118 Господарського процесуального кодексу України, встановлено, що право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку.
Статтею 119 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку, встановленого законом, розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, без повідомлення учасників справи. Одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подані заява, скарга, документи тощо), стосовно якої пропущено строк. Пропуск строку, встановленого законом або судом учаснику справи для подання доказів, інших матеріалів чи вчинення певних дій, не звільняє такого учасника від обов`язку вчинити відповідну процесуальну дію. Про поновлення або продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу.
Зі змісту наведеної правової норми вбачається, що законодавець не передбачив обов`язок суду автоматично та безумовно поновлювати пропущений строк за наявності відповідного клопотання заявника, оскільки в кожному випадку суд має чітко визначити, з якої саме поважної причини такий строк було пропущено та чи підлягає він поновленню. Поновлення пропущеного процесуального строку є правом суду, яке він використовує, виходячи з поважності причин пропуску процесуального строку.
Поважними визнаються такі обставини, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення сторони та пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для вчинення процесуальних дій. Господарський процесуальний кодекс України не пов`язує право суду поновити пропущений процесуальний строк лише з певним колом обставин, що спричинили пропуск строку. У кожному випадку суд з урахуванням конкретних обставин пропуску строку оцінює доводи, наведені на обґрунтування клопотання про його поновлення та робить мотивований висновок щодо поважності чи неповажності причин пропуску строку, встановлює чи є такий строк значним та чи поновлення такого строку не буде втручанням у принцип юридичної визначеності з врахуванням балансу суспільного та приватного інтересу (аналогічний за змістом висновок викладено у постанові Верховного Суду від 06 липня 2023 року у справі № 910/15120/20).
Для поновлення процесуального строку суд має встановити відповідні обставини, задля чого заявник має довести суду їх наявність та непереборність у зв`язку з тим, що фактично норма про можливість поновлення процесуальних строків по суті є пільгою, яка може застосовуватися як виняток із загального правила, оскільки в іншому випадку нівелюється значення чіткого визначення законодавцем кожного з процесуальних строків (подібний за змістом висновок наведено Верховним Судом у постановах від 13 травня 2024 року у справі № 922/2825/23, від 18 серпня 2023 року у справі № 32/257-10, від 03 квітня 2023 року у справі № 906/1357/20).
З метою всебічного, повного та об`єктивного розгляду справи, враховуючи подання позивачем документів на виконання вимог ухвал суду від 27 листопада 2024 року і 16 грудня 2024 року, суд дійшов висновку визнати поважними причини пропуску позивачем процесуального строку для подання доказів, поновити позивачу пропущений процесуальний строк для подання доказів та прийняти докази, що долучені позивачем до клопотання про долучення доказів (вх. № 3974 від 18 грудня 2024 року).
Також, представник позивача у судовому засіданні 20 січня 2025 року повідомив суд, що всі докази були долучені до матеріалів справи та встановлені всі обставини справи.
Так, підготовче засідання проводиться за правилами, передбаченими статтями 196 - 205 цього Кодексу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цією главою (частина 1 статті 183 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до статті 177 Господарського процесуального кодексу України, завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно частини 2 статті 185 Господарського процесуального кодексу України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: залишення позовної заяви без розгляду; закриття провадження у справі; закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Отже, враховуючи строки розгляду справи у підготовчому провадженні, за якого сторони мали можливість реалізувати всі свої права, з урахуванням того, що був з`ясований предмет спору та характер спірних правовідносин, позовні вимоги та склад учасників судового процесу; визначені обставини справи, які підлягають встановленню, та зібрані відповідні докази; вчинені усі дії з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, суд дійшов висновку про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
На підставі викладеного та керуючись статтями 2, 13, 177, 182, 185, 234, 235, Господарського процесуального кодексу України суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Клопотання представника Управління по фізичній культурі та спорту Чернівецької міської ради про долучення доказів (вх. №3974 від 18 грудня 2024 року) задовольнити.
2. Визнати поважними причини пропуску строку та поновити Управлінню по фізичній культурі та спорту Чернівецької міської ради строк на подання доказів, що долучені до клопотання (вх. №3974 від 18 грудня 2024 року).
3. Прийняти до розгляду із залученням до матеріалів справи докази, які долучені до клопотання (вх. №3974 від 18 грудня 2024 року).
4. Закрити підготовче провадження.
5. Призначити справу до судового розгляду по суті на 17 лютого 2025 року о 11 годині 00 хвилин. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Чернівецької області за адресою: м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 14, зал судових засідань № 2.
6. Копію ухвали направити сторонам по справі.
Інформацію по справі можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.
Суддя Олександр ТИНОК
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2025 |
Оприлюднено | 23.01.2025 |
Номер документу | 124560453 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Тинок Олександр Сергійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні