ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
п р о з а л и ш е н н я з а я в и б е з р у х у
21 січня 2025 року Справа № 926/2973/24
Суддя Господарського суду Чернівецької області Дутка В.В., розглянувши матеріали справи
за заявою фізичної особи ОСОБА_1 , м. Чернівці
про неплатоспроможність
Представники сторін не викликалися
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Чернівецької області від 19.12.2024 відкрито провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 , введено процедуру реструктуризації боргів боржника, призначено керуючим реструктуризацією фізичної особи ОСОБА_1 арбітражного керуючого Вікнянську Тетяну Василівну, попереднє засідання призначено на 04.02.2025.
20.01.2025 через систему Електронний суд від представника ПАТ Українська інноваційна компанія надійшла заява з грошовими вимогами до боржника на загальну суму 1951966,04 грн.
Розглянувши вказану заяву та долучені до неї документи, судом встановлено наступне.
Частиною першою статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Статтею 122 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що подання кредиторами грошових вимог до боржника та їх розгляд керуючим реструктуризацією здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.
Згідно з приписами частини 3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви кредитора в обов`язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, які підтверджують грошові вимоги до боржника.
Проте, до заяви не додано доказів надсилання боржнику копії заяви з додатками листом з описом вкладення.
Відповідно до частини другої ст. 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до приписів частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Приписами пп. 10 п. 2 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що за подання до господарського суду, зокрема, заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом справляється судовий збір - 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік", прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2025 становить 3028,00 грн.
При поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору (частина 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір").
Таким чином, за подання до господарського суду кредиторської заяви, заявник повинен сплатити судовий збір в розмірі 4844,80 грн (6056,00*0,8).
Однак, доказів вчинення зазначених дій заявником не дотримано.
Відповідно до ч.1 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Кодексу. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог цього Кодексу, господарський суд постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. В ухвалі про залишення заяви без руху суд повідомляє заявнику про недоліки та строк, протягом якого він зобов`язаний їх усунути, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
З огляду на приписи вказаних вище норм Кодексу України з процедур банкрутства, суд залишає без руху заяву з грошовими вимогами до боржника.
Керуючись ст. ст. 46, 122 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву ПАТ Українська інноваційна компанія з грошовими вимогами до боржника залишити без руху.
2. Встановити заявнику строк для усунення недоліків заяви протягом 5 днів з дня вручення даної ухвали шляхом подання до суду:
- доказів сплати судового збору в сумі 4844,80 грн;
- доказів направлення заяви з грошовими вимогами боржнику з додатками листом з описом вкладення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Ухвала підписана 21.01.2025.
Суддя В.В.Дутка
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2025 |
Оприлюднено | 23.01.2025 |
Номер документу | 124560475 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Дутка Віталій Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні