Судовий наказ
від 21.01.2025 по справі 926/141/25
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

КОПІЯ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

СУДОВИЙ НАКАЗ

м. Чернівці

21 січня 2025 року Справа № 926/141/25

Господарський суд Чернівецької області у складі судді Марущака І.В., розглянувши

заяву стягувача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» (58001, Чернівецька обл., м. Чернівці, вул. Пауля Целана, 6, код ЄДРПОУ 42102122)

до боржника: Приватного підприємства «ЛЄГО» (59126, Чернівецька обл., Вижницький район, с. Яблуниця, вул. Довбуша, буд.8, код ЄДРПОУ 34207835)

про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію в сумі 109 705,92 грн,

ВСТАНОВИВ:

16 січня 2025 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» звернулося до Господарського суду Чернівецької області із заявою про видачу судового наказу про стягнення з Приватного підприємства «ЛЄГО» заборгованості за спожиту електричну енергію за публічним договором про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг за період з вересня по листопад 2024 в сумі 109 705,92 грн, у тому числі 107 355,05 грн основного боргу, 512,35 грн 3% річних та 1 838,52 грн інфляційних втрат, а також 302,80 грн судового збору.

Подана заява обґрунтовується тим, що на виконання умов зазначеного договору стягувач поставив боржнику у вересні 2024 електричну енергію в обсязі 4214 кВт.год на суму 40 916,54 грн, за ставкою тарифу 8,091390 грн/кВт.год.; у жовтні 2024 в обсязі 3523 кВт.год на суму 34 259,80 грн, за ставкою тарифу 8,103840 грн/кВт.год.; у листопаді 2024 в обсязі 3430 кВт.год на суму 32 246,47 грн, за ставкою тарифу 7,834420 грн/кВт.год., проте боржник не сплатив вартість спожитої електричної енергії, внаслідок чого заборгував заявнику 107 355,05 грн.

Крім того, за неналежне виконання грошового зобов`язання стягувач нарахував боржнику 512,35 грн 3% річних та та 1 838,52 грн інфляційних втрат.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 16.01.2025 зазначену заяву передано на розгляд судді Марущаку І.В.

Відповідно до статті 147 Господарського процесуального кодексу України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу.

Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги.

Заявником та боржником в наказному провадженні можуть бути юридичні особи та фізичні особи-підприємці.

Судовий наказ підлягає виконанню за правилами, встановленими законом для виконання судових рішень.

Згідно з частиною 1 статті 148 ГПК України судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для подання позовної заяви, має відповідати встановленим вимогам і бути оплачена судовим збором (статті 149-151 Господарського процесуального кодексу України).

Взаємовідносини, які виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником та споживачем, а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії, регулюються Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (надалі НКРЕКП) №312 від 14.03.2018 (надалі - Правила).

Відповідно до п. 3.1.1. Правил постачання (продаж) електричної енергії споживачу здійснюється за договором про постачання електричної енергії споживачу обраним споживачем електропостачальником, який отримав відповідну ліцензію, за вільними цінами, крім постачання електричної енергії постачальником універсальної послуги або постачальником «останньої надії». Ціни (тарифи) на послуги постачальника універсальних послуг, постачальника "останньої надії" визначаються у встановленому законодавством порядку.

Постановою НКРЕКП № 429 від 14.06.2018 Товариству з обмеженою відповідальністю «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» надано ліцензію з постачання електричної енергії споживачу.

Пунктом 1.2.7. Правил встановлено, що постачання електричної енергії здійснюється електропостачальником на підставі договору про постачання електричної енергії споживачу, який розробляється електропостачальником на основі Примірного договору про постачання електричної енергії споживачу та укладається в установленому цими Правилами порядку.

Пунктом 1.2.15 Правил передбачено, на роздрібному ринку не допускається споживання (використання) електричної енергії споживачем без укладення відповідно до цих Правил договору з електропостачальником та інших договорів, передбачених цими Правилами.

Згідно ст. 4 Закону України «Про ринок електричної енергії», учасники ринку електричної енергії провадять свою діяльність на ринку електричної енергії на договірних засадах. Для забезпечення функціонування ринку електричної енергії укладаються такі види договорів, зокрема, про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг та інші договори, передбачені відповідно до нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії.

Підпунктом 3.1.5. пункту 3.1. Правил передбачено, що електропостачальник розміщує у відкритому доступі форму відповідного договору, який пропонується споживачам до укладення. До договору про постачання електричної енергії споживачу або договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг відповідний електропостачальник має розробити з урахуванням вимог законодавства публічні комерційні пропозиції та розмістити їх на своїх офіційних веб-сайтах та на сайті Регулятора.

Відповідно до пункту 3.1.7. Правил договір між електропостачальником та споживачем укладається, як правило, шляхом приєднання споживача за заявою-приєднання до розробленого електропостачальником договору на умовах комерційної пропозиції, розміщеної на офіційному вебсайті електропостачальника.

Договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією зі сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.

Пунктом 1.2.15 Правил роздрібного ринку електричної енергії визначено, що для укладення договору шляхом приєднання до умов договору, друга сторона підписує заяву-приєднання. Договір може бути укладений, змінений та розірваний за допомогою інформаційно-комунікаційних систем та/або засобів електронної комунікації, зокрема через особистий кабінет у вигляді електронного документа.

Між ТОВ «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» та Приватним підприємством «ЛЄГО» укладено публічний договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг шляхом фактичного споживання електричної енергії на умовах комерційної пропозиції, облікованої електропостачальником.

Згідно із частиною першою статті 712 ЦК України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до статей 525, 526 Цивільного кодексу України зобов`язання мають виконуватися належним чином відповідно до умов договору та Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а при відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається.

Положеннями частини першої статті 530 ЦК України передбачено, що, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Частиною другою статті 625 ЦК України передбачено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» від 16.01.2025, суд установив, що вона відповідає вимогам статей 147-151 ГПК України, оплачена судовим збором, передбачених статтею 152 Господарського процесуального кодексу України підстав для відмови у видачі судового наказу судом не виявлено.

Відповідно до пункту 1.1 Публічного договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, цей Договір є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови постачання електричної енергії виключно побутовим та малим непобутовим споживачам постачальником універсальних послуг та укладається сторонами з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексі України шляхом приєднання споживача до цього Договору, згідно із заявою-приєднанням.

Згідно з пунктом 2.1 Публічного договору постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача, а споживач оплачує постачальнику вартість спожитої (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору.

Розрахунковим періодом за цим Договором є календарний місяць (пункт 5.8 Публічного договору).

Відповідно до п. 4.12 Правил роздрібного ринку електричної енергії розрахунки між споживачем та електропостачальником (іншими учасниками роздрібного ринку, якщо вони беруть участь у розрахунках) здійснюються згідно з даними, отриманими від адміністратора комерційного обліку в порядку, передбаченому Кодексом комерційного обліку, про обсяги поставленої, розподіленої (переданої) та купленої електричної енергії. Плата за спожиту протягом розрахункового періоду електричну енергію вноситься не пізніше 20 числа наступного місяця, якщо договором не встановлено іншого терміну. Рахунок за спожиту електричну енергію оплачується протягом 5 робочих днів від дня отримання рахунка непобутовим споживачем, але не пізніше 20 календарного дня після закінчення розрахункового періоду.

Згідно з пунктом 6.2. Публічного договору споживач зобов`язується забезпечувати своєчасну та повну оплату спожитої електричної енергії відповідно до умов цього договору та пов`язаних з постачанням електричної енергії послуг згідно з умовами цього Договору.

До заяви, серед іншого, додано запит ТОВ «Чернівецька обласна ЕК» до Оператора системи розподілу електричної енергії АТ «Чернівціобленерго» № 12.5/4853 від 19.12.2024 щодо підтвердження інформації про те, що ПП «ЛЄГО» включено до реєстру споживачів постачальника універсальних послуг Товариства з обмеженою відповідальністю «Чернівецька ОЕК» та надання відомостей про обсяги споживання електричної енергії у період: Путильський РЕМ: з 09.2024 по 11.2024; Вижницький РЕМ: з 09.2024 по 11.2024; лист АТ «Чернівціобленерго» № 17/3-02/128 від 10.01.2025, яким підтверджено, що за період 09.2024 по 11.2024 боржника було включено до реєстру споживачів ТОВ «ЧОЕК» по універсальній послузі з обсягом споживання електричної енергії Путильська дільниця: за вересень 2024 4 214 кВт.год, за жовтень 2024 3 523 кВт.год, за листопад 3 430 кВт.год; рахунки на оплату за фактично спожиту електричну енергію за вересень 2024 №71610 від 30.09.2024, жовтень 2024 №95813 від 31.10.2024, листопад 2024 №116904 від 30.11.2024; акти прийняття-передавання товарної продукції електричної енергії за вересень листопад 2024; акт звірки взаємних розрахунків №8347, претензію про сплату заборгованості за спожиту електричну енергію № 125/4852 від 19.12.2024, адресовану ПП «ЛЄГО».

За приписами пункту 7 частини першої статті 155 Господарського процесуального кодексу України під час розгляду вимог в порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає по суті обґрунтованість заявлених стягувачем вимог.

Дослідивши долучені до заяви докази, суд дійшов висновку, що заява стягувача про видачу судового наказу подана без порушення вимог, встановлених статтею 150 Господарського процесуального кодексу України, а вимоги заяви відповідають приписам статті 148 ГПК України.

Відтак, оскільки передбачені статтею 150 ГПК України підстави для відмови у видачі судового наказу відсутні, суд вирішив видати судовий наказ.

При цьому, сплачений стягувачем згідно з квитанцією про сплату №MUT1-SA2A-T13E від 16.01.2025 судовий збір у розмірі 302,80 грн слід та покласти на боржника відповідно до пункту 2 частини першої статті 129 ГПК України.

Керуючись статтями 129, 147-149, 152, 154-156, 159 Господарського процесуального кодексу України, суд

НАКАЗУЄ:

1. Стягнути з боржника Приватного підприємства «ЛЄГО» (59126, Чернівецька обл., Вижницький район, с. Яблуниця, вул. Довбуша, буд.8, код ЄДРПОУ 34207835) на користь стягувача Товариства з обмеженою відповідальністю «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» (58001, Чернівецька обл., м. Чернівці, вул. Пауля Целана, 6, код 42102122) заборгованість за спожиту електричну енергію за період з вересня по листопад 2024 року в сумі 107 355,05 грн на р/р НОМЕР_1 в АТ «Ощадбанк», 3% річних у розмірі 512,35 грн та інфляційні втрати в сумі 1 838,52 грн, а також 302,80 грн відшкодування судового збору на р/р НОМЕР_2 в АБ «УКРГАЗБАНК».

2. Копію судового наказу та копію заяви стягувача про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами надіслати боржнику.

3. Судовий наказ після набрання ним законної сили видати стягувачу.

Суд повідомляє, що згідно із приписами пункту 7 частини 1 статті 155 ГПК України під час розгляду вимог в порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає по суті обґрунтованість заявлених стягувачем вимог.

Відповідно до частин 1 та 2 статті 157 ГПК України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. Заява про скасування судового наказу подається в суд у письмовій формі.

Згідно із ч.1 ст.159 ГПК України у разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п`яти днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.

Дата набрання судовим наказом законної сили ___


20___ року

Строк пред`явлення судового наказу до виконання ___


20___ року

Дата видачі судового наказу стягувачу ___


20___ року

Текст даного судового наказу розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою http://reyestr.court.gov.ua

Суддя І.В. Марущак

СудГосподарський суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення21.01.2025
Оприлюднено23.01.2025
Номер документу124560506
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи наказного провадження

Судовий реєстр по справі —926/141/25

Судовий наказ від 21.01.2025

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Марущак Ілля Васильович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні