Ухвала
від 21.01.2025 по справі 927/1116/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

21 січня 2025 року м. Чернігівсправа № 927/1116/24 Господарський суд Чернігівської області у складі судді Фесюри М.В., розглянувши матеріали спільної заяви (б/н від 10.01.25) ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 ), ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_3 , АДРЕСА_2 ) про визнання кредиторських вимог,

у справі

За заявою кредитора: Дочірнього підприємства "Житомирський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України",

код ЄДРПОУ 32008278, вул. Перемоги, 75, м. Житомир, 10011,

до боржника: Дочірнього підприємства "Чернігівський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України",

код ЄДРПОУ 32016315, вул. Київська, 17, м. Чернігів, 14005,

Учасники провадження у справі:

Розпорядник майна - арбітражний керуючий Брикса Андрій Олегович, свідоцтво №1499 від 15.07.2013, вул. Князя Острозького, 60/17, м. Тернопіль, 46006, код НОМЕР_4 , e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

Уповноважена особа засновника боржника - Акціонерне товариство "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України", код ЄДРПОУ 31899285, вул. Антоновича, 51, м. Київ, 03150, mail@rou.org.ua,

Державний орган з питань банкрутства - Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції, код ЄДРПОУ 43316700, вул. Герасима Кондратьєва, 28, м. Суми, 40003, адреса для листування: проспект Миру, 43, к.214, м. Чернігів, 14005,

про відкриття провадження у справі про банкрутство

без виклику учасників справи;

ВСТАНОВИВ:

03.12.24, Дочірнє підприємство "Житомирський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" звернулось до Господарського суду Чернігівської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства "Чернігівський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" у порядку норм Кодексу України з процедур банкрутства.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.12.24 справа передана на розгляд судді Фесюрі М.В.

Ухвалою суду від 06.12.24 вказана вище заява була прийнята до розгляду з призначенням підготовчого засідання на 18.11.24

Ухвалою суду від 18.12.24, серед іншого, відкрито провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства "Чернігівський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (код ЄДРПОУ 320163152), введено процедуру розпорядження майном, призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Бриксу Андрія Олеговича.

18.12.24 на офіційному веб порталі судової влади України оприлюднено повідомлення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність за №74890.

13.01.25 до суду надійшла спільна заява кредиторів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , в якій заявники просять суд визнати грошові вимоги до боржника та внести їх до реєстру вимог кредиторів. Зазначені вимоги Заявники обґрунтовують рішенням Новозаводського районного суду міста Чернігова від 09.09.24 по справі №751/937/24, яким стягнуто:

-з Дочірнього підприємства "Чернігівський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі в розмірі 33688,74 грн, середній заробіток за час розрахунку при звільненні у розмірі 55 731,80 грн, 2000 грн витрат на професійну правничу допомогу, 1211,20 грн витрат на сплату судового збору, всього 92 631,74 грн;

-з Дочірнього підприємства "Чернігівський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" на користь ОСОБА_2 заборгованість по заробітній платі в розмірі 54 124,81 грн, середній заробіток за час розрахунку при звільненні у розмірі 51 401,70 грн, 2000 грн витрат на професійну правничу допомогу, 1211,20 грн витрат на сплату судового збору, всього 108 737,71 грн;

-з Дочірнього підприємства "Чернігівський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" на користь ОСОБА_3 заборгованість по заробітній платі в розмірі 17 000 грн, середній заробіток за час розрахунку при звільненні у розмірі 55 899,81 грн, 2000 грн витрат на професійну правничу допомогу, 1211,20 грн витрат на сплату судового збору, всього 76 111,01 грн.

Розглянувши подану спільну заяву кредиторів та додані до заяви документи, суд зазначає наступне.

Згідно з ч.1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, ГПК України, іншими законами України.

За змістом статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства (далі- КУзПБ) грошовим зобов`язанням є зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України; кредитором, серед іншого, є юридична, яка має вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника.

Порядок звернення кредиторів із вимогами до боржника у справі про банкрутство юридичних осіб та порядок розгляду судом відповідних заяв регламентовані, зокрема, статтями 45, 46, 47 Кодексу України з процедур банкрутства.

Конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство (абзац 1 частини першої статті 45 Кодексу України з процедур банкутства).

Приписами частини першої статті 46 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що господарський суд не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Кодексу.

Отже, предметом судового розгляду відповідно до приписів Кодексу України з процедур банкутства є заява окремого кредитора про визнання грошових вимог до боржника у справі про банкрутство, що подана до суду, а не о`бєднана заява декількох окремих кредиторів, що проявляється у наступних нормах Кодексу України з процедур банкрутства.

Так, абзацом 6 ч.2 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що кредитори за вимогами щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також за вимогами щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров`ю громадян, сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування мають право подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують.

Копії відповідних заяв та доданих до них документів кредитори надсилають боржнику та розпоряднику майна.

Частиною 3 статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства передбачає, що заява кредитора має містити:

найменування господарського суду, до якого подається заява;

найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

ім`я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені);

виклад обставин, що підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування;

відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог;

інформацію про заінтересованість кредитора стосовно боржника;

перелік документів, що додаються до заяви.

До заяви в обов`язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, що підтверджують грошові вимоги до боржника.

Заява підписується кредитором або його уповноваженим представником.

За приписами ч.1 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Кодексу.

У разі, якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог цього Кодексу, господарський суд постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. В ухвалі про залишення заяви без руху суд повідомляє заявнику про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов`язаний їх усунути, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

Отже, під час розгляду заявлених до боржника кредиторських вимог, суд в силу наведених вище норм має з`ясовувати правову природу таких вимог окремого кредитора, надати правову оцінку доказам поданим кредитором на підтвердження його вимог до боржника, перевірити дійсність заявлених вимог.

Натомість, судом встановлено, що спільна заява кредиторів ґрунтується на кредиторських вимогах до боржника окремих фізичних осіб з сум заробітної плати, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, витрат на професійну правничу допомогу та судового збору.

Також заява не містить нормативно-правового обгрунтування грошових вимог до боржника.

Суд зазначає, що заробітна плата складається з основної заробітної плата - це винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов`язки), яка встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.

Додаткової заробітна плата - це винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці, яка включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов`язані з виконанням виробничих завдань і функцій.

Інші заохочувальні та компенсаційні виплати - це виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Отже, суми середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні не належать до структури заробітної плати, тобто не є основною чи додатковою заробітною платою, а також не є іншою заохочувальною чи компенсаційною виплатою, що входить до такої структури.

Отже на вимоги про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні відповідно до статті 117 КЗпП України пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» не поширюється. Близькі за змістом є висновки висловлені у постановах Великої Палати Верховного суду від 30.01.2019р. у справі № 910/4518/16 , у справі № 761/9584/15-ц від 26.06.2019 р.; у справі № 711/4010/13-ц від 18.03.2020, у справі № 775/12623/19 від 08.02.2022р.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".

Відповідно до статті 1 Закону України "Про судовий збір", судовим збором є збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Згідно зі статтею 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством; за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення тощо.

Стаття 4 Закону України "Про судовий збір" встановлює розміри ставок судового збору.

Стаття 5 цього Закону в певних випадках передбачає звільнення від сплати судового збору.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору звільняються позивачі за подання позовів про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі. Також згідно з пунктом 15 частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору звільняються фізичні особи (крім суб`єктів підприємницької діяльності) - кредитори, які звертаються з грошовими вимогами до боржника щодо виплати заборгованості із заробітної плати, зобов`язань внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров`ю громадян, виплати авторської винагороди та аліментів, - після оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом;

А отже, пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктами 1 та 15 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За подання заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство, справляється судовий збір в розмірі 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже, заявник мав сплатити 6056 грн судового збору.

Суд також звертає увагу про необхідність уточнення адреси (назва вулиці) кредитора ОСОБА_1 у заяві з грошовими вимогами.

Ухвала постановлена після виходу судді Фесюри М.В. з відпустки.

Враховуючи викладене вище та керуючись ст. ст. 45-48 Кодексу України з процедур банкрутства та статтями 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд,

УХВАЛИВ:

1.Спільну заяву кредиторів фізичних осіб ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 ), ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_3 , АДРЕСА_2 ) залишити без руху.

2.Зобов`язати кредиторів ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 ), ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_3 ) подати до суду окремі заяви з грошовими вимогами до боржника у відповідності до приписів ст.ст.46-47 Кодексу України з процедур банкрутства з нормативно-правовим обгрунтуванням грошових вимог до боржника.

3.Зобов`язати кредитора ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) надати докази оплати судового збору у розмірі 6056 грн.

4.Зобов`язати кредитора ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 ) надати докази оплати судового збору у розмірі 6056 грн.

5.Зобов`язати кредитора ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_3 ) надати докази оплати судового збору у розмірі 6056 грн.

6.Роз`яснити заявникам необхідність усунення вказаних недоліків в строк не пізніше п`яти днів з дня вручення цієї ухвали суду.

7.Попередити заявників, що у разі не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із заявою.

8.Копію даної ухвали надіслати Заявникам на поштові адреси.

9.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Суддя М.В. Фесюра

Веб адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/

Документи по справі можуть бути направлені на адресу суду: пр-т Миру, 20, м. Чернігів, 14000, та на електронну адресу Господарського суду Чернігівської області: Е-mail: inbox@cn.arbitr.gov.ua; тел. канцелярії НОМЕР_5.

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення21.01.2025
Оприлюднено23.01.2025
Номер документу124560580
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них:

Судовий реєстр по справі —927/1116/24

Ухвала від 21.01.2025

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

Ухвала від 21.01.2025

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

Ухвала від 21.01.2025

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

Ухвала від 20.01.2025

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

Ухвала від 20.01.2025

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

Ухвала від 18.12.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

Ухвала від 17.12.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

Ухвала від 06.12.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Фесюра М.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні