Ухвала
від 17.01.2025 по справі 619/1871/17
КОТЕЛЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 619/1871/17

Провадження № 1-кп/535/88/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 січня 2025 року с -ще Котельва

Котелевський районний суд Полтавської області у складі:головуючого судді ОСОБА_1 , за участі: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 (дистанційно), захисника - адвоката ОСОБА_4 (дистанційно), обвинуваченого ОСОБА_5 (дистанційно), розглянув у відкритому підготовчому засіданні обвинувальний акт по кримінальному провадженні №12017220000000726 від 29.05.2017 за обвинуваченням: ОСОБА_5 за ч.ч. 2,3 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України,

установив:

Дане кримінальне провадження підсудне Котелевському районному суду Полтавської області. Обвинувальний акт складений із дотриманням вимог, передбачених ст. 291 КПК України. Підстави для прийняття рішень, передбачених пунктами 1 - 4 частини третьої статті 314 цього Кодексу не встановлені.

Прокурор вважав можливим призначити судовий розгляд на підставі вказаного обвинувального акту. Справу слід слухати одноособово у відкритому судовому засіданні, в тому числі з`ясовано склад осіб, які братимуть участь у судовому розгляді.

Захисник адвокат ОСОБА_4 та обвинувачений ОСОБА_5 просили повернути обвинувальний акт прокурору посилаючись на те, що саме підписання й затвердження обвинувального акту прокурором та скріплення його підпису печаткою надає цьому документу статус офіційного і свідчить про належний нагляд за досудовим розслідуванням; порушення конкретизації злочину та невідповідності обвинувального акту вимогам КПК України; невідповідність реєстру матеріалам досудового слідства.

Прокурор заперечував проти даного клопотання посилаючись на те, що всі вимоги ст. 291 КПК України дотримані. Наявність печаті в обвинувальному акті не передбачено, до інших. В заголовку обвинувального акту мається опечатка, а саме пропущена одна літера «а». В усьому іншому обвинувальному акті: у відомостях щодо обвинуваченого, відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 291 КПК України, у викладі фактичних обставин кримінального правопорушення та формулювання обвинувачення, відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 291 КПК України прізвище обвинуваченого зазначено вірно. Крім того, ст. 291 КПК України не вимагає зазначення у заголовку обвинувального акту прізвища особи. Також зазначено, що захисник у клопотанні звертає увагу на письмові докази, які в судовому засіданні не досліджувались та є предметом судового розгляду, і не є припустимим дослідженням під час підготовчого засідання. Дані питання на які вказує у клопотанні захисник є предметом судового розгляду і відповідно до ст. ст. 91, 92 КПК України підлягають доказуванню у ході судового розгляду під час змагальності сторін та наданні суду доказів. До обвинувального акту, за нормами ч. 4 ст. 291 КПК України додається реєстр матеріалів досудового розслідування. Вказує на те, що єдиною підставою для повернення обвинувального акту невідповідність цього акту вимогам КПК України.

Вирішуючи дане клопотання суд виходить з такого.

Відповідно до положень пункту 13 частини першої статті 3, частини четвертої статті 110, частини першої статті 291 КПК України, обвинувальний акт процесуальний документ, яким завершується досудове розслідування та у якому формулюється твердження про вчинення певною особою діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність, який після його складання слідчим (прокурором) затверджується прокурором. Обвинувальний акт повинен відповідати вимогам статті 291 КПК України.

Відповідно до частини четвертої статті 110КПК України, обвинувальний акт є процесуальним рішенням, яким прокурор висуває обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення і яким завершується досудове розслідування. Він повинен відповідати вимогам, передбаченим у статті 291 КПК України.

Під час підготовчого судового засідання, суд при вирішенні питання про призначення обвинувального акту до судового розгляду, або поверненню його прокурору, перевіряє відповідність обвинувального акту статті 291 КПК України.

Відповідно до частин другої-четвертої статті 291 КПК України обвинувальний акт має містити такі відомості: 1)найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2)анкетні відомості кожного обвинуваченого(прізвище, ім`я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство); 3) анкетні відомості кожного потерпілого(прізвище, ім`я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство); 4) прізвище, ім`я, по батькові та займана посада слідчого, прокурора; 5)виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими, правову кваліфікацію кримінального правопорушення з посиланням на положення закону і статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність та формулювання обвинувачення; 6) обставини, які обтяжують чи пом`якшують покарання; 7) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням; 7-1) підстави застосування заходів кримінально-правового характеру щодо юридичної особи, які прокурор вважає встановленими; 8) розмір витрат на залучення експерта (у разі проведення експертизи під час досудового розслідування); 9) дату та місце його складення та затвердження.

Обвинувальний акт підписується слідчим та прокурором, який його затвердив, або лише прокурором, якщо він склав його самостійно.

Відповідно до частини четвертої статі 291КПК до обвинувального акта додається: 1)реєстр матеріалів досудового розслідування; 2)цивільний позов, якщо він був пред`явлений під час досудового розслідування; 3) розписка підозрюваного про отримання копії обвинувального акта, копії цивільного позову, якщо він був пред`явлений під час досудового розслідування, і реєстру матеріалів досудового розслідування (крім випадку, передбаченого частиною другою статті 297-1цього Кодексу);4)розписка або інший документ, що підтверджує отримання цивільним відповідачем копії цивільного позову, якщо він був пред`явлений під час досудового розслідування не до підозрюваного; 5) довідка про юридичну особу, щодо якої здійснюється провадження, у якій зазначаються: найменування юридичної особи, її юридична адреса, розрахунковий рахунок, ідентифікаційний код, дата і місце державної реєстрації.

Надання суду інших документів до початку судового розгляду забороняється.

Судом встановлено, що обвинувальний акт за обвинувачення ОСОБА_5 має найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; анкетні відомості обвинуваченого та захисника, виклад фактичних обставин кримінального правопорушення; правову кваліфікацію кримінального правопорушення кримінального правопорушення; формулювання обвинувачення; обставин, які обтяжують чи пом`якшують покарання не має; потерпілі відсутні; шкода кримінальним правопорушенням 148479 грн., цивільний позов в ході досудового розслідування не заявлений; під час досудового розслідування витрати на залучення експертів під час здійснення досудового розслідування 29601 грн.; дату та місце його складення та затвердження.

Відповідно до пункту 3 частини третьої статті 314 КПК України, суд має право повернути обвинувальний акт, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру прокурору, якщо вони не відповідають вимогам КПК України.

Отже, повернення обвинувального акту прокурору передбачає не формальну невідповідність такого акту вимогам закону, а наявність в ньому таких недоліків, які перешкоджають суду призначити судовий розгляд.

Суд може повернути обвинувальний акт прокурору лише за наявності суттєвих недоліків у викладі фактичних обставин кримінального правопорушення, правової кваліфікації та формулювання обвинувачення, які можуть потягти за собою порушення права на захист з огляду на суперечливість або незрозумілість суті обвинувачення, від якого має захищатися особа.

Перевіривши матеріали справи та обвинувальний акт, суд не вбачає невідповідностей обвинувального акта вказаним вище вимогам закону, оскільки він містить виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими, правову кваліфікацію та формулювання обвинувачення.

Таким чином, у задоволенні клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_5 адвоката ОСОБА_4 про повернення обвинувального акту у кримінальному провадженні №12017220000000726 від 29.05.2017 за обвинуваченням ОСОБА_5 за ч.ч. 2,3 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України відмовити слід відмовити, а справу призначити до судового розгляду.

Керуючись статтями 315, 316, 376, 394, 400 ч. 2 КПК України, суд, -

постановив:

У задоволенні клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_5 адвоката ОСОБА_4 про повернення обвинувального акту у кримінальному провадженні №12017220000000726 від 29.05.2017 за обвинуваченням ОСОБА_5 за ч.ч. 2,3 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України відмовити.

Призначити кримінальну справу до судового розгляду за обвинуваченням ОСОБА_5 за ч.ч. 2,3 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України на 14 год 10 хв 29 січня 2025 року.

Розгляд справи провести у відкритому судовому засіданні суддею одноособово.

Викликати в судове засідання осіб, які братимуть участьу судовому засіданні.

Ухвала оскарженню не підлягає

Повний текст виготовлено 21.01.2025 року о 15 год. 30 хв.

Суддя ОСОБА_1

СудКотелевський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення17.01.2025
Оприлюднено23.01.2025
Номер документу124561280
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем

Судовий реєстр по справі —619/1871/17

Ухвала від 17.01.2025

Кримінальне

Котелевський районний суд Полтавської області

Мальцев С. О.

Ухвала від 17.01.2025

Кримінальне

Котелевський районний суд Полтавської області

Мальцев С. О.

Ухвала від 18.12.2023

Кримінальне

Котелевський районний суд Полтавської області

Мальцев С. О.

Ухвала від 09.03.2023

Кримінальне

Котелевський районний суд Полтавської області

Мальцев С. О.

Ухвала від 27.02.2018

Кримінальне

Дергачівський районний суд Харківської області

Остропілець Є. Р.

Ухвала від 01.11.2017

Кримінальне

Дергачівський районний суд Харківської області

Остропілець Є. Р.

Ухвала від 10.07.2017

Кримінальне

Дергачівський районний суд Харківської області

Остропілець Є. Р.

Ухвала від 06.07.2017

Кримінальне

Дергачівський районний суд Харківської області

Остропілець Є. Р.

Ухвала від 19.06.2017

Кримінальне

Дергачівський районний суд Харківської області

Нечипоренко І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні