Ухвала
від 21.01.2025 по справі 331/420/25
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

Справа № 331/420/25

Провадження № 2-о/331/93/2025

У Х В А Л А

про залишення заяви без руху

21 січня 2025 року місто Запоріжжя

Суддя Жовтневого районного суду міста Запоріжжя Яцун О.О., в стадії вирішення питання про відкриття провадження у справі за заявою ОСОБА_1 , в особі представника ОСОБА_2 , заінтересовані особи: ОСОБА_3 , Бучанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Бучанському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України,

В С Т А Н О В И В:

Заявник ОСОБА_1 , в особі представника ОСОБА_2 , звернулася до Жовтневого районного суду міста Запоріжжя із заявою встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України.

Дослідивши матеріали заяви, суддя приходить до висновку, що заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

За правилами ч. 1 ст. 293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Встановлення факту, що має юридичне значення, в окремому провадженні можливе за умови, що факти, що підлягають встановленню, повинні мати юридичне значення, тобто, від них мають безпосередньо залежати виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичної особи без повторного звернення до суду на підставі цього рішення та встановлення такого факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.

Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

Виходячи із приписів частини 9 статті 10 ЦПК України щодо застосування судом закону за аналогією, вимоги до вказаної заяви визначаються загальними нормами, зокрема, статтями 175, 177 ЦПК України.

Так, за правилами ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Відповідно до ч. 7 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Частиною 1 ст. 58 ЦПК України визначено, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Відповідно до ч. 1 ст. 60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник.

За змістом ч. 4 ст. 62 ЦПК України, повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність».

Суддею встановлено, що позовну заяву підписано адвокатом Ганчевою МарієюАндріївною, яка на підтвердження своїх повноважень щодо здійснення представництва інтересів заявника ОСОБА_1 долучила до заяви ордер на надання правничої (правової) допомоги серії АР № 1218308 від 19.01.2025 року.

За приписами статті 26 Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність» адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Між тим, виходячи із змісту статті 26 Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність», ордер може бути оформлений адвокатом (адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням) лише на підставі вже укладеного договору.

У договорі про надання правової допомоги закріплюється обсяг повноважень адвоката, а також вказуються обмеження щодо вчинення певних дій.

Відповідно до ч. 4 ст. 26 Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність», адвокат зобов`язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.

Тобто, аналізуючи вищезазначене, слід прийти до висновку, що ордер є документом, який лише посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги, тоді як весь обсяг повноважень адвоката діяти від імені клієнта обумовлюється предметом договору про надання правової допомоги та колом визначених у ньому повноважень адвоката.

Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затверджено рішенням Ради адвокатів України № 41 від 12.04.2019 року, встановлює єдині для всіх адвокатів України, адвокатських об`єднань/адвокатських бюро правила виготовлення, оформлення, зберігання, обліку ордерів.

Так, долучений до заяви про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України, ордер, виданий на підставі договору про надання правничої допомоги / доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги № 26 від 19.01.2025 року. У даному ордері зазначено, що договором про надання правничої допомоги повноваження адвоката не обмежуються.

Проте, договору про надання правничої допомоги / доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги, укладеного між заявником ОСОБА_1 та адвокатом Ганчевою М.А. до матеріалів заяви не долучено.

Крім того, заяву подано до суду без дотримання вимог пункту 2)частини 3статті 175ЦПК України,яким встановлено,що позовназаява повиннамістити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Так,у поданій заяві заявником зазначено лише адреси реєстрації на тимчасово окупованій території Херсонської області у смт Брилівка як заявника ОСОБА_1 так і заінтересованої особи ОСОБА_3 . Проте, фактичне місце проживання чи перебування зазначених вище осіб у заяві не вказано.

Також відсутня інформація щодо номерів засобів зв`язку даних осіб.

Необхідно також зауважити, що у заяві заявником зазначено, що заінтересована особа ОСОБА_3 являється цивільним чоловіком заявника ОСОБА_1 , отже заявник і заінтересована особа являються батьками дитини, які не перебувають у зареєстрованому шлюбі.

Враховуючи вищевказане, у даному випадку доцільно щоб батько дитини виступав також заявником, оскільки заява подана до суду щодо встановлення факту народження дитини на окупованій території від осіб, які не перебувають у шлюбі.

За вказаних вище обставин, заява про встановлення факту, що має юридичне значення, підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків.

Отже, заявнику необхідно надати суду уточнену заяву, врахувавши вищевказані вимоги законодавства.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 187, 293, 294, 315-318, 353 ЦПК України,

П О С Т А Н О В И В:

Заяву ОСОБА_1 , в особі представника ОСОБА_2 , заінтересовані особи: ОСОБА_3 , Бучанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Бучанському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території України, залишити без руху.

Надати заявнику ОСОБА_1 строк для усунення недоліків заяви, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання заявником ухвали, попередивши, що у випадку невиконання зазначених вимог заява буде визнана неподаною та повернута заявнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.О. Яцун

СудЖовтневий районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення21.01.2025
Оприлюднено23.01.2025
Номер документу124562595
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: на тимчасово окупованій території України

Судовий реєстр по справі —331/420/25

Ухвала від 21.01.2025

Цивільне

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя

Яцун О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні